Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zamkowy, Rye Wine Cieszyńskie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • dyczkin
    Serce w kolorze blaugrana
    • 05-2011
    • 3657

    Zamkowy, Rye Wine Cieszyńskie

    Piwo gotowe do oceny
    Volenti Non Fit Iniuria // Białe jest białe, czarne jest czarne, a czerwone jest wredne!

    Moje warzenie // Piwny Wojownik

    Po co wolność // Żyję w kraju // Żydowskie roszczenia // Jaka róża taki cierń

    Etykiety z wypitych piw osobiście: 2605 z 41 krajów. Zagranica: 785 // Polska: 1820
  • Shedao
    Senior
    • 09-2007
    • 900

    #2
    Czy ktokolwiek widział to piwo we Wrocławiu? Wg. listy browaru, ma być w wersji lanej w Niebie i Targowej oraz w Drink Hali w butelkach. W Targowej wg. ontap wciąż nie ma, w Drink Hali pierwsze słyszą i mówią, że "może w przyszłym tygodniu, sami nie wiemy".

    Comment

    • Shedao
      Senior
      • 09-2007
      • 900

      #3
      Zainteresowanie chyba nie za duże Piwo dotarło w końcu nawet do Wrocławia. Kosztuje ok. 10,50 za butelkę (Drink Hala, 101 piw). Lane w Targowej to koszt 18/duże, 14/małe. Jest bardzo smaczne, ma świetną konsystencję - gęstą, wręcz smolistą. Gdyby nie kosztowało tyle, co kraft to pewnie kupiłbym więcej.

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9731

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
        Jest bardzo smaczne, ma świetną konsystencję - gęstą, wręcz smolistą. Gdyby nie kosztowało tyle, co kraft to pewnie kupiłbym więcej.
        Kurde, jak dobre, a piszesz, że dobre, to co za różnica, czy kraft czy nie-kraft.
        Kraft często "rzeźbi" kraftowością właśnie, nie zawsze zasłużenie...

        Comment

        • Shedao
          Senior
          • 09-2007
          • 900

          #5
          Mój komentarz odnosił się do ceny. Przykro patrzeć, jak lubiany przeze mnie Cieszyn i jego Grand Championy gonią ceny kraftowe.

          Comment

          • pizmak666
            Senior
            • 12-2006
            • 1898

            #6
            Przepraszam, za ile chciałbyś kupić piwo 24 blg? W cenie Brackiego?
            „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

            "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

            Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19163

              #7
              Porter 22 jest w cenie 4,29 na promocji. Tu jest żyto i wysoki baling, więc może to sprawiać problem, a co za tym idzie zawyżać cenę. Ale na pewno jest to zabieg marketingowy pozycjonujący piwo w segmencie kraft. Nie po to wydzielali Cieszyn z grupy, by trzepać dobre piwa za grosze.

              Comment

              • pizmak666
                Senior
                • 12-2006
                • 1898

                #8
                Bailing, pewnie trudna filtracja, coś dla twórcy, marketing, trochę niestandardowy kanał dystrybucji, mała warka. Pozycjonowanie może i kraftowe, ale ja tu kokosów dla browaru nie widzę.
                „Wam kury szczać prowadzić, a nie politykę robić”

                "Pamiętaj, że piwo, które nawarzysz inni pić będą-nawarzone zatem winno być więcej niż dobre".

                Nie jestem certyfikowanym sędzią PSPD.

                Comment

                • Promil03
                  Senior
                  • 10-2007
                  • 2833

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes Wyświetlenie odpowiedzi
                  Porter 22 jest w cenie 4,29 na promocji. Tu jest żyto i wysoki baling, więc może to sprawiać problem, a co za tym idzie zawyżać cenę. Ale na pewno jest to zabieg marketingowy pozycjonujący piwo w segmencie kraft. Nie po to wydzielali Cieszyn z grupy, by trzepać dobre piwa za grosze.
                  Różnica w akcyzie między 22 a 24 plato wynosi w tym przypadku 0,04 zł, więc pewnie tak jak piszesz pozycjonowanie w segmencie kraft zaważyło tutaj na cenie.

                  Comment

                  • telek
                    PremiumUżytkownik
                    • 05-2011
                    • 530

                    #10
                    Piwo treściwe, gęste, jak już niejeden zauważył "jak kisiel", żyto zrobiło swoje. Przyjemne chmiele i fenole, jedynie mocno wyczuwalny alkohol troche przeszkadza - oby sie uleżał.
                    Każda kolejna kolejka coraz lepsza.
                    Pite z beczki na premierze.

                    Comment

                    • telek
                      PremiumUżytkownik
                      • 05-2011
                      • 530

                      #11
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shedao Wyświetlenie odpowiedzi
                      Zainteresowanie chyba nie za duże Piwo dotarło w końcu nawet do Wrocławia. Kosztuje ok. 10,50 za butelkę (Drink Hala, 101 piw). Lane w Targowej to koszt 18/duże, 14/małe. Jest bardzo smaczne, ma świetną konsystencję - gęstą, wręcz smolistą. Gdyby nie kosztowało tyle, co kraft to pewnie kupiłbym więcej.
                      A co według Ciebie jest "Kraftem", a co nie jest?
                      Bo dla mnie Cieszyn, Kormoran, Fortuna czy Gościszewo ze swoimi "sztandarowymi" (czy jak obecnie się piszę: "flagowymi") wypustami są, a wynalazki Kingpina czy Peruna - sorry, ale nie!
                      Last edited by telek; 18-12-2018, 00:02.

                      Comment

                      • Shedao
                        Senior
                        • 09-2007
                        • 900

                        #12
                        Kraft się dla mnie zaczyna w momencie, kiedy:
                        a) nie jest to piwo koncernowe,
                        b) czuję, że próbują mnie wy...kiwać finansowo

                        Innymi słowy, jest to dla mnie określenie z zabarwieniem pejoratywnym.

                        Comment

                        • Pancernik
                          Senior
                          • 09-2005
                          • 9731

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Mnie kojarzy się z miodem gryczanym. [4]
                          Piana: Beżowa, bardzo drobna, bardzo wysoka. Trwałość średnia, ale i tak robi wrażenie... [4]
                          Zapach: Są fenolki, jest alko. Jest też trochę karmelu. W tle także ślad rodzynek... [3.5]
                          Smak: Oleistość to tutaj podstawa. Posmak winny, wyczuwalny alkohol. Lekko ściągająca goryczka w stylu orzechowym. [4]
                          Wysycenie: Niewysokie. [4]
                          Opakowanie: Małą butelka, elegancka, metaliczna, czerwono-złota eta. Kapsel browaru. Szacunek budzi data "spożyć do...2029". [4]
                          Uwagi: Lubię te "piwne wina". Rye Wine jest bardzo rzadkie, tym bardziej jego konsumpcja jest wydarzeniem.

                          Moja ocena: [3.825]

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            #14
                            Cena już niższa

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                            Szacunek budzi data "spożyć do...2029". [4]
                            Uwagi: Lubię te "piwne wina". Rye Wine jest bardzo rzadkie, tym bardziej jego konsumpcja jest wydarzeniem.
                            Parę lat temu piłem piwo z datą do 2050 i poczułem się trochę nieswojo.
                            Rzadkie? bardzo gęste piwo


                            Jak już zauważono est wręcz kisielowate (nieco zbyt), ale za to alkohol się ułożył, winne akcenty "zmiękły". Suszone śliwki, rodzynki i powidła z alkoholem, lekko spieczone, z minimalną podpiekaną goryczką. Na finiszu alkohol trochę drapie, ale w dopuszczalnych normach, rozgrzewa wraz z lekko podszczypującym wysyceniem.

                            Chyba troszkę przesadzili z tym żytem, ale poza tym jest całkiem ok.

                            Comment

                            Przetwarzanie...
                            X
                            😀
                            🥰
                            🤢
                            😎
                            😡
                            👍
                            👎