Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gwatemala, Guatemala City, Carretera a El Salvador, Ixbalanque Cerveceria Artesanal

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pebejot
    Senior
    • 01-2010
    • 1412

    Gwatemala, Guatemala City, Carretera a El Salvador, Ixbalanque Cerveceria Artesanal

    Minibrowar Ixbalanque Cerveceria Artesanal otwarto w 2017 roku. Browar zlokalizowany jest przy drodze Carretera El Salvador w kilometrze 25.5 km licząc od stolicy.
    Firmowy lokal minibrowaru mieści się w samym sercu Guatemala City przy głównym placu z zabytkowym kościołem i historyczną zabudową miasta.
    Lokal schowany jest w zabytkowej hali targowej, pełniącej aktualnie funkcję centrum handlowego.
    Pub zajmuje powierzchnię ok 45 m2. Wewnątrz długi bar z dwoma nalewakami, dwiema półkami ze szklankami, butelkami i ozdobą w postaci ruskich matrioszek.
    Dla gości pięć małych stolików dwuosobowych rozmieszczonych wzdłuż ściany, oraz jeden większy stolik z ławkami, wykonanymi z beczek na benzynę.
    Jednoosobowa wielofunkcyjna obsługa pełni obowiązki kelnera, barmana i kucharza.

    W stałym asortymencie jest 5 rodzajów piw:
    - Blonde Ale 5%
    - Extra Hops IPA 5,2%
    - Wheat Beer 5,4%
    - Scottish Red Ale 5,2%
    - Dry Stout 5,2%

    W czasie mojej wizyty pod koniec października z lanych był tylko Dry Stout, a reszta w butelkach.
    Właściwie tylko Dry Stout (bardzo wodnisty, bez wyrazu) okazał się rozczarowaniem. Pozostałe piwa degustowane z butelek były zadowalające.
    Ciekawostką był Scottish Red Ale, który smakował jak Coffe Stout.
    Wszystkie piwa podawane są w szkle o objętości 0,33 litra, takiej samej objętości są też butelki.
    Każdy rodzaj piwa w tej samej cenie 25 quetzales, czyli niecałe 13 zł. Do tego trzeba jednak doliczyć 10% za obsługę, co jest normą w Gwatemali.
    Nie ma firmowego szkła, są za to podstawki wykonane z grubej folii.
    Butelki z firmowymi etykietami. Ponadto można zakupić t-shirty z logo minibrowaru.

    Jeśli chodzi o kuchnię to trzeba zapytać barmano-kelnero-kucharza co w danym dniu jest w ofercie, ponieważ nie ma karty dań.
    Z uwagi na barierę językową, odpowiedzią na moje pytanie była prezentacja zdjęć w smartfonie kelnera, przedstawiających patelnię z jakimś mięsem.
    Zamówiłem i nie żałuję. Na stół wjechała wyśmienita duszona wieprzowina z cebulą, makaronem, sałatką i pieczywem czosnkowym (na zdjęciu) w miłej cenie 25 GTQ (12,50 zł).

    Godziny otwarcia lokalu:
    pon - śro: 10:00 - 20:00
    czw - sob: 10:00 - 24:00
    nie: 10:00 - 17:00


    Zdjęcia:




    Attached Files
    Last edited by pebejot; 06-01-2019, 21:11.
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎