Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Zakładowy, Zadymiarz

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Browar Zakładowy, Zadymiarz

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • grodek
    Senior
    • 06-2015
    • 527

    #2
    Przestaję oceniać piwa Artomatem. Po dłuższej przerwie podczas oceny piwa, która była efektem codziennych, rodzinnych obowiązków, zostałem wylogowany, a treść moich skrupulatnie odnotowanych doznań sensorycznych podczas degustacji zniknęła. Wczoraj analogiczna sytuacja spotkała mnie podczas próby oceny piwa "Dożynki" z Browaru Pinta. Sądzę, że ocena piwa powinna powstawać "in statu nascendi", jednak techniczne ograniczenia blokują mi taką możliwość.
    604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

    Comment

    • tfur
      Senior
      • 05-2006
      • 1301

      #3
      złość złością
      ale dobre ono?
      lubieję zakładowy
      chętnie przeczytam
      zanim sam nie zakupię
      veni, emi, bibi

      Comment

      • Pancernik
        Senior
        • 09-2005
        • 9729

        #4
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grodek Wyświetlenie odpowiedzi
        Po dłuższej przerwie podczas oceny piwa, która była efektem codziennych, rodzinnych obowiązków...
        Sorka. Najpierw obowiązki, potem przyjemności .

        Comment

        • grodek
          Senior
          • 06-2015
          • 527

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika tfur Wyświetlenie odpowiedzi
          złość złością
          ale dobre ono?
          lubieję zakładowy
          chętnie przeczytam
          zanim sam nie zakupię
          Przyjemny aromat śliwki, pieczonego jabłka z wyraźną ogniskową wędzonką. W smaku średnio treściwe, słodowe z nutami śliwki i solidną porcją wędzonki. W smaku nie jest słodkie, raczej powiedziałbym, że wytrawne na finiszu z lekko zaznaczoną goryczką. Niezbyt wysokie wysycenie powoduje, że piwo dość szybko znika z kufla. Bardzo smaczne, jednak jak na podwójnego koziołka to brakowało mi trochę większego ciała. W okolicy weekendu spróbuję doppelbocka ze Schlenkerli, bo ciekaw jestem jak wypadnie to porównanie.
          604 piw (Polska: 366, Czechy: 93, Belgia: 71, pozostałe: 74). Razem 216 browarów z 19 krajów.

          Comment

          • Prusak
            Senior
            • 07-2005
            • 4305

            #6
            Z dużym prawdopodobieństwem wypadnie na korzyść Schenkerli.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23782

              #7
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika grodek Wyświetlenie odpowiedzi
              Przestaję oceniać piwa Artomatem. Po dłuższej przerwie podczas oceny piwa, która była efektem codziennych, rodzinnych obowiązków, zostałem wylogowany, a treść moich skrupulatnie odnotowanych doznań sensorycznych podczas degustacji zniknęła. Wczoraj analogiczna sytuacja spotkała mnie podczas próby oceny piwa "Dożynki" z Browaru Pinta. Sądzę, że ocena piwa powinna powstawać "in statu nascendi", jednak techniczne ograniczenia blokują mi taką możliwość.
              można włączyć ciasteczka i zaakceptować automatyczne logowanie
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • leona
                PremiumUżytkownik
                • 07-2009
                • 5853

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Brunatno-brązowy, lekko opalizujący [4.5]
                Piana: Biało-szara. Niewysoka, drobna, dość krótka choć obrączka pozostała jeszcze pod koniec szklanki [3.5]
                Zapach: Wędzona śliwka, ognisko (ale nie palone z iglaków ), ślady zbożowości i rozwodnione, ulotne rodzynki [4]
                Smak: Wędzony słód na początku, potem wytrawne, rozmyte owoce. Goryczka niby niska ale nieprzyjemna, pikantna, w końcówce długo przypominająca o swojej niemiłej obecności. Po każdym łyku pozostaje niezbyt przyjemne odczucie kwasowości, jakby łuskowej... [3.5]
                Wysycenie: Wysokie, bardzo przeszkadzało mi odczucie musowania w ustach [4]
                Opakowanie: Stylistyka Zakładowego mi odpowiada. Na etykiecie skąpe informacje dotyczące składu [3.5]
                Uwagi: Niezły aromat, bardzo rozczarowujący smak (ocenę nieco naciągnąłem bo jednak na gołe TRZY nie zasługuje).
                Pierwsze koty za płoty, kibicuję aby piwo zostało w portfolio, i aby można było raz w roku się nad nim pochylić

                Moja ocena: [3.75]

                Comment

                • Pancernik
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 9729

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Brązoworubinowy, ewent. ciemnobursztynowy. [4]
                  Piana: Kremowa, średniodrobna, niezbyt wysoka i nieprzesadnie trwała. [3]
                  Zapach: Słód, owoce, delikatna wędzonka. Wędzonka, która rozbudowuje się wraz ze wzrostem temperatury, taka w stylu raczej serowym. [4]
                  Smak: Lekka oleistość, słód, oczywiście wędzonka i wydłużający się posmak karmelowy. Może troszkę owoców (suszonych/wędzonych)... [4]
                  Wysycenie: Średnie co najwyżej. [4]
                  Opakowanie: W stylu browaru, choć ja zadymiarza chyba zwizualizowałbym inaczej.... [4]
                  Uwagi: Chyba nie wszystkim zasmakuje, ale dla mnie naprawdę OK. Lubię koźlaki, lubię wędzonki. Może jedynie sugerowałbym o pół punktu mniej słodu...

                  Moja ocena: [3.9]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎