Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

150-letni Haberbusch - ktoś coś kojarzy obrazek ?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    150-letni Haberbusch - ktoś coś kojarzy obrazek ?

    Tytuł troszkę clickbaitowy ale w sumie nie ma przesady bo fant może rzeczywiście liczyć już półtorej dekady.
    Czy ktoś kojarzy, widział gdzieś ten wizerunek, odbitkę o orginale już nawet nie wspominawszy, takiego szyldu Haberbuscha ?

    To co pokazałem to kolorowe ksero najprawdopodobniej wcześniej zrobionego ksera czarno-białego. Ksero kolorowe myslę że pochodzi z 2 połowy lat 90 a ja mam je (chyba) od jednego z warszawskich kolekcjonerów który jednak nie kojarzy tego faktu od około 2000 roku. Być może pierwotna odbitka tzn ksero czarno-białe pochodzi jeszcze i z lat 80ych. Nie mam pojęcia kto je zrobił ale wg mnie jest to skserowany szyld blaszany Haberbuscha.
    Sam szyld wydaje się być cholernie stary. Jest na nim butelka z etą na Bock'a. Próbowałem go wydatować i wzmianka o takim piwie w ofercie browaru z Krochmalnej pojawia się najpóźniej w reklamach z lat 1870ych.
    Nie chodzi mi tutaj o wydatowanie szyldu gdyż myślę że raczej nie pomyliłem się mocno ale czy ktoś, kiedykolwiek spotkał się z takim wizerunkiem. Męczy mnie od 2 dekad jego historia pochodzenia.
    Attached Files
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Jęsli ma to jakieś znaczenie to na ksero ma on wymiary 19 x 13,5 cm. Nie sugeruję że to skala 1:1
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • Cooper
      Senior
      • 11-2002
      • 6055

      #3
      Zagadka rozwiązana. Jest to plakat litograficzny przepięknej urody. Znajduje się w zasobach warszawskiego Muzeum Woli. Jesli dobrze odczytałem podpis pod eksponatem to jest z roku 1877 a więc moje datowanie z 1 posta można uznać za prawidłowe.
      Co ciekawe w Muzeum Woli "odnalazła" się słynna już malowana panorama browaru Haberbusch i Schiele której losy po zamknięciu browaru były nazwijmy to niezbyt jasne.
      Cudeńka. Trzeba będzie obejrzeć lajf niczym Mona Lisę w Louvre
      Attached Files
      Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
      1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

      Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

      Comment

      • mogilak
        Junior
        • 11-2001
        • 3

        #4
        Piękny

        Comment

        • wpadzio
          Senior
          • 06-2011
          • 2645

          #5
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika mogilak Wyświetlenie odpowiedzi
          Piękny
          o rany, to chyba zmartwychwstanie po latach (z mogiły? ) juzer z założycielskiego 2001 roku i dopiero drugi post... pięknie...
          Last edited by wpadzio; 10-12-2019, 23:55.
          Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
          Serviatus status brevis est
          3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020

          Comment

          • Cooper
            Senior
            • 11-2002
            • 6055

            #6
            Cieszę się że mój post wywołał takie emo iż sprowokował po raz drugi od 18 lat aktywność twórczą kolegi ze szkolnej ławki.
            Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
            1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

            Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎