Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Irish Castle

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • szostak
    Gość
    • 02-2002
    • 1176

    Jabłonowo, Irish Castle

    Ekstrat 14,1 %
    Alkohol 6,5 %
    Produkowane przez Browar Jabłonowo dla sieci Leader Price
    Jak głosi napis na puszce (butelek nie widziałem), jest to piwo mocne w stylu irlandzkim, a'la stout.
    Barwa ciemnobrunatna, jak mocna herbata.
    Piana białobrązowa, początkowo mocna, potem szybko opadająca.
    Lekki zapach piwa jasnego.
    Smak zbyt łagodny jak na stouta. Powiedziałbym nawet, że jest to stout dla Polaków, nie przepadających w większości za cierpkim piwem irlandzkim.
    Ogólne wrażenie: obok piwa Bold special ale (a`la belgijskie), najlepsze piwo oferowane w sieci marketów LP.
    Piwo to, dzieki małej cierpkości, ma szansę przekonać tzw. przeciętnego Polaka do piw brytyjskich.
    Osobiście wolę porządnego stouta, ale z braku Dublina (którego juz nie ma) czy Belfasta (którego w Lublinie nie mogę dostać - inna sprawa, że nie szukam zbyt intensywnie), mogę też popić Irish Castle. Bo złe nie jest.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    a czy przypadkem nie jest to "leaderprice'owa" wersja Belfastu??
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • StaryKocur
      Senior
      • 01-2002
      • 1521

      #3
      Chyba tak jest w istocie.
      Niestety, ostatnio jakość obu bardzo spadła.

      SK
      Piwo pite z umiarem
      nie szkodzi w żadnych ilościach.

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #4
        Kiedyś było dostępne ale tylko z puszki w Geant-ach. Znacznie słabsze od Belfasta w smaku ale pianę miało ładniejszą (bardziej kremową) . Ogólnie mówiąc piwo było do wypicia ale lepiej wybrać Belfasta czy Irlandzkie MOcne z Krajana.
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • martin7602
          Junior
          • 10-2002
          • 8

          #5
          Piwo nienajgorsze: ładna barwa i pianka. Smak jednak jakoś mało konkretny i niewyraźny. Wolę bardziej cierpkie.Belfast jednak lepszy. Ocena 3+.

          Comment

          • Pogoniarz
            † 1971-2015 Piwosz w Raju
            • 02-2003
            • 7971

            #6
            Kupione w Geant,puszka-cena 2.29 pln.Prawie się zgadzam z Szostakiem.Chociaż wczorajszy Belfast,prawie niczym się nie różnił od tego piwka,no może to piwko jest mniej cierpkie i łagodniej się wlewa w siebie.Może być.


            Prawie jak Piwo
            SZCZECIN

            Comment

            • Czes
              PremiumUżytkownik
              • 06-2001
              • 752

              #7
              Irish Castle i Belfast są pod względem technologii tym samym piwem.
              Jeżeli stwierdzacie różnice między markami, to są to takie same różnice jakie można stwierdzić pomiędzy różnymi partiami piwa "wewnątrz" danej marki.
              O!Nanobrowar Domowy "PiwU"

              Comment

              • Sven
                Senior
                • 09-2003
                • 1211

                #8
                Kolor ciemny, ale niezbyt nasycony, herbaciany to chyba najtrafniejsze porównanie! Niezbyt mocno gazowane i dobrze, bo nie lubię jak mi się po piwie odbija. Piana średnio obfita, trzyma się cienkim korzuszkiem do końca. Zapach chmielu i delikatnego przypalonego słodu z karmelem. Smak delikatny, czuć na pewno bardzo dobrą wodę, delikatny słód, nuty karmelowe i wyczuwalną dopiero po przełknięciu łyka goryczkę chmielową!
                Jak dla mnie dobre, niezbyt goryczkowe, jedno z nielicznych ciemnych piw!

                Moja ocena: [4.2]
                Celia, cerevisia et conventus.

                Comment

                • witkowskiartur
                  Senior
                  • 03-2003
                  • 561

                  #9
                  Ocene wystawię jeżeli jeszcze raz się na to skuszę, w co powątpiewam.
                  Skusiłem się na to piwo jakieś chyba ze dwa lata temu... Z tego co pamiętam, piana nie utrzymała się długo, a smak był jakiś taki stęchły. Nie zgadzam się, że miałaby to być wersja Belfasta dla Leader Price, bo Besfast bije Irish Castle na głowę.
                  KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

                  Comment

                  • ART
                    mAD'MINd
                    • 02-2001
                    • 23782

                    #10
                    dwa lata temu chyba jeszcze nie było dostępne...
                    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                    Comment

                    • witkowskiartur
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 561

                      #11
                      No dobra głowy nie dam ile dokładnie czasu temu to było, w każdym bądź razie dawno, a że piwo mi wyjątkowo nie zasmakowało, nie starałem się zapamiętać
                      KONIEC BROWARÓW WARSZAWSKICH.PONAD 150 LAT TRADYCJI DIABLI WZIĘLI

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        ART napisał(a)
                        dwa lata temu chyba jeszcze nie było dostępne...
                        było było, a pewność tę mam bo doskonale pamiętam pewne miejsce pewien czas i pewne okoliczności (rok 2001)
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • ART
                          mAD'MINd
                          • 02-2001
                          • 23782

                          #13
                          ok. jednakże Belfast też ulega pewnym wahaniom smakowym, niezależnie od tego jaka etykieta na nim wisi
                          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                          Comment

                          • Simon
                            † 1964-2008 Piwosz w Raju
                            • 02-2001
                            • 993

                            #14
                            i to jest zaleta małych browarków Art - są małe wahania smakowe !
                            Ale jest smak !
                            Simon

                            Comment

                            • mwa
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 5071

                              #15
                              Rzeczywiście walorów smakowych jest tak mało, jakbym pił jakiegoś sikacza.
                              Piana znikła natychmiast, a gazu jakby nie było. Zapach alkoholowy.

                              Osobiście wole irlandzkie piwka z wyraźnym smakiem.
                              Pozdrawiam Cię !!!!

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎