Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Stary Rynek, Klasztorne Poczwórne

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Stary Rynek, Klasztorne Poczwórne

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4566

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Na pierwszy rzut oka czarny, pod światło jednak da się zauważyć mocno ciemny brąz i bordo jak super dojrzałe czarne czereśnie. [4.5]
    Piana: Mało jej, przy podaniu jedynie warstwa na 0,5 cm. Jest ciemnobeżowa, o drobniuteńkich oczkach, po chwili znika do mgiełki na powierzchni i cienkiej obrączki przy szkle. [2.5]
    Zapach: Intensywny, przyjemny, słodowy, od razu czuć moc piwa. Do tego śliwkowe powidła jak od babci i ciut jakby korzennej przyprawy. [4.5]
    Smak: Tu czarne, mocno dojrzałe wiśnie w likierze i suszona śliwka w czekoladzie na słodowym podkładzie. Wyczuwalne też coś z przypraw jakby cynamon, goździk. Może ma ciut z barley wine ale alkohol ukryty perfekcyjnie. Pomimo wyczuwalnej gęstości pije się bardzo dobrze, a do głowy idzie dopiero po spożyciu . [4.5]
    Wysycenie: Dość niskie, idealnie tu pasujące. [5]
    Opakowanie: Podane w pokalu firmowym (choć grawerki zupełnie na tle piwa nie widać), podkładek brak. [3]
    Uwagi: Spróbowaliśmy tego piwa w browarze dość przypadkowo. Sobota 9.02.2019, na górze full ludzi, dorwaliśmy ze Slavoyem 2-osobowy stolik na dole tuż przy szybie za którą stoją tankofermentory. Zupełnie nieogarnięte dziewczę podało kartę i na pytanie "jakie macie piwa"? pokazało palcem - "tu są opisane". No to zaczęliśmy po kolei Pils, AIPA, Stout -bardzo dobre ale już znane. Jako że z zasięgiem telefonu na dole cienko to wyszedłem na chwilę na górę. Tu przy barze był poznany przy poprzedniej wizycie, dobrze ogarnięty w temacie barman i on wspomniał, że jest nowe piwo - Klasztorne 22°Blg. Inaczej byśmy wyszli w niewiedzy, 0 reklamy . Gdy po powrocie na dół zahaczyłem panienkę by podała nam Klasztorne, trochę się ździwiła ale po jakimś czasie doniosła z górnego baru.
    Na drugi dzień podpytałem telefonicznie Czesia Dziełaka i mi wszystko wyjaśnił. To quadrupel uwarzony 20.12.2019 w ilości 600 l, miał premierę 7.02.2019 (czyli 2 dni wcześniej niż byliśmy). Specjalnie sprowadzono belgijskie słody Pale Ale i Castel oraz drożdże vestwerten trappist. No i wyszło kolejne świetne piwo :P (choć Czesław trochę narzekał, że zbyt wcześnie przeznaczono je do sprzedaży).
    Cena 18 zł/0,5 l.

    Moja ocena: [4.25]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4566

      #3
      Fotka:
      Attached Files

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎