Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Browar.biz jest jednym z moich ulubionych portali, a przy tym najlepszym o tematyce piwnej - dlatego chcę dorzucić również swój wkład w to aby cały czas funkcjonował na swoim poziomie i nadal się rozwijał. Jako dokładający się do jego utrzymania mam poczucie że w jakimś stopniu uczestniczę w zwiększaniu świadomości piwnej społeczeństwa, ponieważ browar.biz odgrywa w tym chyba największą rolę w Polsce, a ja przyczyniam się do istnienia tego portalu.
Rzeszowiak
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 15-03-2019, 02:07
Fotka Użytkownika: dadek
dadek dadek is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
Dadek brnie bo istotą sprawy jest czy mamy koniecznie pisać nazwy piw i browarów zagranicznych poprawnie w ich językach czyli jeszcze raz zapytam - mamy pisać cyrylicą, alfabetem arabskim, umlautem w niemieckim itp? Czy tylko czeski ma być (dlaczego?) wyróżniony?
Brnę?? Zawsze pisałem i będę pisał dalej poprawnie. Ty się uczepiłeś nagle jakiegoś arabskiego czy cyrylicy więc chyba zabrnąłeś za daleko. Nigdy o tym nie wspominałem choć rzeczywiście cyrylica jest czasem widoczna na tym forum (głównie w postach e-prezesa) i mi to zupełnie nie przeszkadza. Mi chodzi cały czas o alfabet łaciński, który jak się może zorientowałeś ma znaki diakrytyczne. Używam ich wszędzie tam gdzie są - w polskim, czeskim, niemieckim, duńskim, węgierskim i innych. Posty są do wglądu w każdej chwili, więc możesz sprawdzić a będziesz wiedział, że nie chodzi tylko o czeski (choć zrozumiałe, że tego jest najwięcej), a o ogólną zasadę.
Odpowiedz cytując
Stare 15-03-2019, 07:26
Fotka Użytkownika: e-prezes
e-prezes e-prezes is offline
Senior

Miejscowość: Biała Podlaska
Standardowy

Cyrylicy na forum używam wybiórczo, głównie w treści posta, nie w nagłówku. Nazwy staram się konwertować do łacińskich znaków lub nawet polskiego, aby były łatwo zrozumiałe dla kogoś kto nie uczył się rosyjskiego. Czy to dobrze czy źle? Nie roztrząsam tego. Piszę jak mi wygodnie i zależy na czym. Na forum są ludzie, którzy w różnym stopniu opanowali swój język ojczysty, nie wspominając o obcym, a ty chcesz prowadzić "świętą inkwizycję" za brak stosowania się do tego po kilkunastu latach istnienia forum, gdy jest na forum masa niepoprawnych wpisów, których od lat nikt nie zmienia.

Istotą rozmowy (także na forum) jest przekazanie treści. Treści, która ma być użyteczna dla wszystkich, którzy jej szukają. I wierz mi czy będzie ona ze znakami diakrytycznymi czy nie najważniejszy jest przekaz. Forum to nie praca magisterska. Trochę rozsądku!

e-prezes edytował/a post 15-03-2019 o godz. 07:27.
Odpowiedz cytując
Stare 19-03-2019, 18:17
Fotka Użytkownika: Krzysiu
Krzysiu Krzysiu is offline
Krzysiu

Miejscowość: Świdnica
Standardowy

Cytat:
Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Warzywo Wyświetlenie odpowiedzi
... mamy pisać cyrylicą...
Od drugiej ćwierci XVIII w. używa się grażdanki. Cyrylica pozostała jedynie w sferze religijnej, więc nie brnijcie i kompromitujcie się jeszcze bardziej :-D

Krzysiu edytował/a post 19-03-2019 o godz. 18:18.
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak
Mordki: Tak
Kod [IMG]: Nie
HTML: Nie

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Godziny podane są wg strefy czasowej GMT +1. Stronę wygenerowano o 18:35.

Browar.biz: ©2000 - 2019, Pub.Net wszelkie prawa zastrzeżone | Serwis przeznaczony wyłącznie dla osób pełnoletnich.
Oprogramowanie Forum: vBulletin ©2000 - 2019, Jelsoft Enterprises Ltd.
Swoje piwo domowe uwarzysz z Centrum Piwowarstwa - zaopatrujemy Piwowarów domowych w surowce i sprzęt do warzenia a Piwoszy w wiedzę o piwie i piwowarstwie.