Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Dobry Browar, Porter z Gniezna

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kaczka116
    Senior
    • 10-2015
    • 1350

    Dobry Browar, Porter z Gniezna

    Piwo gotowe do oceny
    Nie mów hop zanim nie nachmielisz
    Untappd
  • dadek
    Senior
    • 09-2005
    • 4568

    #2
    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Czarny, pod żarówkę przy dnie kufla pojawiają się ciemnobordowe przebłyski. [4.5]
    Piana: Ciemnobeżowa lub jasnobrązowa, nalewane dość szybko, utworzyła się na około 2 cm, oczka nierównomierne przekrój wielkości od drobniutkich do dużych. Po dwóch minutach pozostała mgiełka na powierzchni z obrączką, śladów na szkle prawie nie ma. [3]
    Zapach: Wyraźny, bardzo przyjemny, palony, czekoladowy, orzechy z lekkim karmelem i odrobiną czarnych wiśni w likierze. [5]
    Smak: Pełnia ciemnej słodowości, więcej niż w aromacie słodkich nut owocowych (czarne wiśnie + śliwka), kojarzy się też z pitym w Portugalii mocnym winem Porto, łagodna czekolada, odrobina toffi. Goryczka nikła, alkohol dobrze ukryty, piwo bardzo dobrze ułożone, aksamitne, pije się bardzo dobrze a odczuwa procenty w głowie po dłuższej chwili. Oj, dobry ten porterek:P [5]
    Wysycenie: Niskie, idealnie pasuje do całokształtu. [5]
    Opakowanie: Butelka pseudo NRW niezwrotna, etykieta dość prosta, biała z miśkiem spijającym z baniaka, podane parametry, piwo niepasteryzowane, niefiltrowane, kapsel czarny. [4]
    Uwagi: Piwo leżakowane w tanku 5 miesięcy. Najpierw piłem wersję z beczki po koniaku Martell https://www.browar.biz/forum/showthr...ar#post1351741 i jakoś na maxa zachwycony nie byłem.
    Ale podstawka smakuje mi bardzo, więc przybijam piątkę Docentowi mówiąc jego tekstem "jebać beczki"!:P.
    Kupione w browarze w butelce za 17 zł, warka do 19.03.2020.

    Moja ocena: [4.725]

    Comment

    • dadek
      Senior
      • 09-2005
      • 4568

      #3
      Tak wygląda:
      Attached Files

      Comment

      • becik
        Senior
        • 07-2002
        • 14999

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: czarny [5]
        Piana: jasny brąz, drobna, mocna, zwarta, do końca na piwie, nie osadza się na szkle [4.5]
        Zapach: klasyczny, lekki, miły, palonej kawy i delikaktny zapach czekolady [3.5]
        Smak: pełne, treściwe, fajna palność, wytrawna, posmak, kawy, gorzkiej czekolady, w tle odrobina suszonej śliwki, jak dla mnie momentami zbyt wytrawne poprzez lekko goryczkowy posmak paloności [4.5]
        Wysycenie: bez zarzutu [5]
        Opakowanie: fajna, prosta etykieta, gładki kapsel [4]
        Uwagi: Smaczny klasyk, wypity z przyjemnością, cena 17 zł w browarze...

        Moja ocena: [4.175]
        Attached Files
        Last edited by becik; 04-09-2019, 18:17.
        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

        Comment

        • Prusak
          Senior
          • 07-2005
          • 4312

          #5
          Właściwie zgadzam się z oceną post wyżej poza jednym słowem: klasyk.
          Jak na klasykę wyraźni zbyt szorstki ten porterek i z dużym udziałem nut palonych, gorzkich czekoladowych przy niemal niewyczuwalnych owocach, żadnych wiśniowo-śliwkowych klimatów.
          Nie jest zbyt ciężki, raczej tak jak bym pił lekko podrasowaną black ipa z nieco mniejszą goryczką i nieco większą treściwością.

          Comment

          Przetwarzanie...
          X
          😀
          🥰
          🤢
          😎
          😡
          👍
          👎