Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Butelka?

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Arszyn
    Junior
    • 09-2017
    • 3

    Butelka?

    Mam pytanie, na które nie mogę znaleźć odpowiedzi. Czy mogę butelkować piwo w butelce np. po Jaegermasterze? Czy pęknie od gazu?
  • anteks
    maruda
    • 08-2003
    • 10738

    #2
    zakręcana?
    Mniej książków więcej piwa

    Comment

    • Arszyn
      Junior
      • 09-2017
      • 3

      #3
      Tak, zakręcana+ kapturek termokuczliwy by się nie odkręciło zbyt łatwo ale zawsze mogę zakorkować i zalakować jeśli będzie taka potrzeba.

      Comment

      • anteks
        maruda
        • 08-2003
        • 10738

        #4
        A dlaczego właśnie po Jaegermasterze?
        Mniej książków więcej piwa

        Comment

        • Arszyn
          Junior
          • 09-2017
          • 3

          #5
          Hmm, trochę butelek mam po Jaegermasterze czy np. po jakiś tam Whisky i pomyślałem czy w nich jakiegoś piwka czy cydru bym nie mógł w nich zabutelkować/zakorkować. Fajnie by to wyglądało jakbym w takich niestandardowych butelkach mógłbym własne piwo/cydr podać rodzinie czy znajomym na gościnie u siebie. No ale jak nie będzie można to trudno, wyrzucę najzwyczajniej.

          Comment

          • anteks
            maruda
            • 08-2003
            • 10738

            #6
            Trochę to upiertdliwe, gdyby to było takie proste to nikt by sie nie bawił w kapslowanie
            Mniej książków więcej piwa

            Comment

            • e-prezes
              Senior
              • 05-2002
              • 19166

              #7
              W czasach zamierzchłych stosowałem zamknięcie patentowe na butelki po winie (długa szyjka zdolna do zamontowania opaski utrzymującej zamknięcie), ale szybko porzuciłem ten sposób na zagospodarowanie dostępnych butelek. Bardzo szybko, łatwo i tanio można uzyskać to co idzie i tak w kosz. A koszt kapslownicy zwróci się szybko.
              Po co kombinować?! Jak już na szybko nie masz w co zlać to Petki zlej.
              Last edited by e-prezes; 09-05-2019, 21:18.

              Comment

              • ART
                mAD'MINd
                • 02-2001
                • 23793

                #8
                Potestuj to rozwiązanie zanim wręczysz prezenty. Pomijając samo zamknięcie, butelka po napojach niegazowanych może nie być przygotowana na pracę pod ciśnieniem.
                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎