Ogłoszenie

Collapse

Zasady działu Sklepy z Piwem

Zasady opisywania lokali:

1) Bardzo proszę o opisywanie każdego lokalu w osobnym temacie,
czyli jeden lokal, jeden temat

2) nazwa tematu powinna mieć strukturę:
miasto, adres, nazwa lokalu
Jeżeli zaś miasto zostało wydzielone jako osobny dział:
adres, nazwa lokalu

Z góry dziękuję za stosowanie się do tych prostych zasad. Mam nadzieję, że ułatwi nam to poruszanie się po tym dziale

Ważne: Piwa proszę komentować i oceniać w dziale Piwo konkretnie, a w tym dziale proszę się powstrzymać od oceny piwnego asortymentu, bo jednym dane piwa smakują, a innym nie.
See more
See less

Rumunia, Cluj Napoca, Strada Observatorului 9, Beer's Point

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bastion
    PremiumUżytkownik
    • 10-2006
    • 1117

    Rumunia, Cluj Napoca, Strada Observatorului 9, Beer's Point

    Jedyny taki sklep w Klużu Napoce.
    Położony nieco poza centrum na osiedlu.
    Nie trzeba go jednak specjalnie szukać, ponieważ znajduje się tuż obok przystanku autobusowego Observatorului, dokąd co 10 minut jeździ z centrum autobus 35.

    Pomysłodawcą i mózgiem interesu jest pochodzący z Kiszyniowa- Roman Cuciuc.
    Chyba chciał przenieść idee ''rozliwajek'' zza wschodniej granicy, ale w tym wypadku ukierunkował się na crafty.
    Pan Roman który również pracuje za ladą, chętnie porozmawia o rumuńskiej scenie craftowej, o której ma sporo aktualnych wiadomości.

    Bodajże 37 kranów oferuje duży wybór piw craftowych z Rumunii, które nalewa się do litrowych petek, ale to nie wszystko.
    Wielka lodówka oferuje również spory wybór piw butelkowych, z wielu rumuńskich browarków.
    Ponad 100 piw tego spokojnie jest.
    Ja wiem, że w porównaniu z naszymi sklepami to nic wielkiego, ale scena craftowa w Rumunii jest trochę na innym etapie niż u nas, a taki wybór piw, zwłaszcza poza Bukaresztem, robi wrażenie.

    Ceny średnio ok. 12 lei za małe piwo (ok. 10-11 zł)
    Nie wiem jak długo ''pociągnie'' ten sklep, ponieważ szału zakupowego jakoś nie widać a właściciel ma plany z multitapem w mieście..
    Póki co miejsce obowiązkowe.

    Sklep czynny od poniedziałku do czwartku w godz. 11.00 - 21.00 i piątek- sobota 11.00 - 22.00, ale lepiej sprawdzić je na ich stronie facebookowej, gdyż czasem bywa inaczej.
    Attached Files
  • Prusak
    Senior
    • 07-2005
    • 4305

    #2
    Właściciel skarżył mi się, że w Rumunii łatwiej jest handlować narkotykami i w ogóle wszystkimi innymi rzeczami niż piwem. Ponoć taka biurokracja, ale nie dam sobie ręki uciąć, że nie były to tylko rytualne narzekania. Miły i uczynny poza tym. Pytał, skąd się dowiedzieliśmy o jego sklepie. Oczywiście i z rumuńskie j strony beerologique. org. i browar.biz. Wspominał polskie wizyty w sklepie.
    Zapewne największy wybór w Klużu, lecz i tak z przygotowanej przeze mnie listy połowy piw nie było. Tak jak zauważył wyżej @bastion, kraft w Rumunii jest na innym etapie rozwoju.
    Minus, podłożenie na dość odległym miejscu, gdzie trudno zaparkować, po jednej stronie w ogóle, po drugiej - jak się da wcisnąć na chodnik. Spacer odradzam, prawie cały czas pod górę od centrum. Zatem może rzeczywiście komunikacja miejska jest wyjściem.
    Last edited by Prusak; 05-06-2019, 09:57.

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎