Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Czechy, Frymburk, Kovářov 13, Pivovar Bajer

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • heckler
    Senior
    • 09-2012
    • 1817

    Czechy, Frymburk, Kovářov 13, Pivovar Bajer

    Wspominałem już, że nie wypaliła nam wizyta w browarze Hulvat, więc postanowiliśmy przenocować w położonej nad zalewem Lipno, małej wiosce Kovářov. Owszem planowaliśmy wizytę i w tej miejscowości, ale to tutaj mieliśmy tylko podjechać coś zjeść, spróbować piwa i ruszyć w dalszą drogę. Szkoda, że tak wyszło .

    Kovářov to malutka mieścina, ale z racji korzystnego położenia nad zalewem stała się bazą rekreacyjna dla mieszkańców np. niedaleko położonego miasta České Budějovice.
    Stąd też baz noclegowa w Kovářov-ie jest bogato rozwinięta, ale ceny nawet przed letnim sezonem do najtańszych nie należą. Z racji, że w tej mieścinie zaczął działać nowy browar postanowiliśmy jednak skorzystać z oferowanego tam noclegu. Niestety jest to browar ,kontenerowy, więc cudów po uwarzonych tam piwach raczej się nie spodziewałem.

    Kontener z browarem ustawiono zaraz przy korcie tenisowym, przed brama wjazdową na parking Pensjonatu Axiom. To właśnie właściciel tego pensjonatu postanowił włączyć browar jako kolejną atrakcję dla swoich i nie tylko klientów. Browar dla odmiany nazwano Bajer, a to na ,cześć, grupy szumawskich kłusowników którzy podobno w tych rejonach już w 1794 roku warzyli piwo, a ich przywódcą był drwal Bajer z Kaplice u Zátoně nazywany w okolicy królem kłusowników.

    Piwowarskie tradycje nowy browar ma zacne, zatem pozostało tylko w nim uwarzyć dobre piwo. Stojąca zaraz przy browarze tablica zapraszała właśnie na takie piwo do pensjonatu.
    Pogoda tego dnia wyjątkowo nas rozpieszczała, więc skorzystaliśmy z małego, letniego ogródka który położony jest obok basenu i parkingu na tyłach restauracji.
    Do restauracji można wejść zarówno od strony ulicy jak i właśnie tegoż ogródka z tym, że w tym przypadku przechodzimy najpierw przez zabudowaną wiatę w której ustawiono mnóstwo stolików, a na ścianach porozwieszano tablice z aktualnym menu lokalu. Restauracja to spora, biała sala z barem, oraz ze ścianami przyozdobionymi mnóstwem wędkarskich trofeów ryb nie koniecznie pochodzących z pobliskiego zalewu. Najwidoczniej właściciel lubi moczyć kija.

    Z menu restauracji wybraliśmy bardzo smacznego, grillowanego dorsza z ziemniakami (160 Kc) i było to najdroższe danie z ,oferty dnia,. Drugim daniem była bardzo dziwna w smaku rolada z kaczki kosztująca 120 Kc., tego dania nie polecam. Generalnie dania z po za tej ,oferty, do najtańszych nie należą. Bardzo miły kelner, który później okazał się być rodziną lub bardzo dobrym znajomym właściciela (przesiadywał z nim przy stoliku) poprosił odkurzającego szefowi auto sladka, aby pokazał nam browar.

    Ze sprzedażą piwa ruszyli w lutym 2019 roku i w ich całorocznej ofercie będą tylko dwa piwa sprzedawane w takiej samej cenie 35/25 Kc. Są też 1.5 l. pety nalewane na bieżąco przy barze.

    - Bajer svetla 11-ka. Piwo nalane do kufla wygląda pięknie. Całkiem ładnie pachnie, ale w smaku niestety za wodniste.

    -Bajer polotmava 11-ka. I tu podobnie. Największym atutem piwa jest wygląd. A smak?? Dziwny, ja nie potrafię go zaszufladkować, ale jakiś jest i wypiłem nawet takie dwa.

    Szału, ani tragedii nie ma, można przy nich chwilę posiedzieć, a na pewno były smaczniejsze od piw z browaru z w Melniku. Browar to kontener w którym stoi jeden kocioł warzelny o pojemności 500 l., a w drugiej, chłodzonej części ustawiono jeden 1000 l. fermentator, oraz 3 x 1000 l. tanki. Piwowarem jest Pan Radek który wcześniej warzył w browarze Budějovický Budvar. Myślę, że przez te lata skorupka jego piwowarskiej duszy za bardzo nasiąknęła piwem koncernowym i ciężko z tego pana będzie wycisnąć coś nowego.

    Parę zdjęć:










  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19159

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika heckler Wyświetlenie odpowiedzi
    Browar to kontener w którym stoi jeden kocioł warzelny o pojemności 500 l., a w drugiej, chłodzonej części ustawiono jeden 1000 l. fermentator, oraz 3 x 1000 l. tanki.
    Bardzo optymalny układ, przy założeniu ok. 7 dni fermentacja główna i 21 leżak. W miarę zejścia piwa można dobrać, które (jasne czy bursztynowe) będzie następne. Zakładam, że jednak warzy więcej jasnego. Nie mogę tylko pojąć po co robią na dwa warzenia na tank?

    Comment

    • heckler
      Senior
      • 09-2012
      • 1817

      #3
      Być może nie da się zmieniać konfiguracji takiego kontenera?

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎