Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poppels, Passion Pale Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Poppels, Passion Pale Ale

    Amerykańska APA z browaru Poppels z Jonsered. Kilka słów o samym przedsięwzięciu napisałem tutaj. Piwo ma 5,2% alkoholu i goryczkę 40 IBU. Dodatkowo w składzie owoc męczennicy jadalnej, czyli marakui.

    Złota barwa, z delikatnym zmętnieniem.
    Piana biała, stosunkowo wysoka po nalaniu, posiada zróżnicowaną teksturę. Redukuje się podobnie do piany z żelu do kąpieli.
    Aromat na pierwszym planie faktycznie epatuje słodkim owocowym tropikiem. Po chwili wyłaniają się nuty cytrusowe a potem trawiasty chmiel. Baza słodowa skutecznie przykryta tą kompozycją.
    W smaku nieco zaskakujące. Jest lekka cierpkość i kwasek. Bardzo mało słodyczy, choć posmaki owocowe (marakuja?) wyraźnie wyczuwalne. Do tego kwiaty, trawa. I wreszcie trochę miękkiej, chlebowej słodowości. Goryczka pojawia się na samym końcu, niewysoka, delikatnie ściągająca. Piwo jest wyjątkowo mało treściwe, o ażurowej konstrukcji.
    Nagazowanie średnie, nieco spadające w osi czasu.
    Butelka 330ml, o nietypowym kształcie. Oklejona w niezbyt ciekawą, przegadaną etykietę. Zamknięta firmowym kapslem.

    Całkiem niebanalne piwo. Uderza lekkością i orzeźwiającym profilem, o raczej wytrawnym charakterze. Dobre na sesyjne degustacje. 8,5 w skali 1-10
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎