Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Poppels, West Coast IPA

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • wpadzio
    Senior
    • 06-2011
    • 2645

    Poppels, West Coast IPA

    IPA z położonego nieopodal Göteborga browaru Poppels, który na swym koncie posiada już sporo warek, zwłaszcza w modnych ostatnio stylach. Piwo ma 6,5% alkoholu i goryczkę na poziomie 40 IBU. Skład podany w sposób podstawowy.

    Barwa ciemnozłota. Całkowicie przejrzysta.
    Biała piana o drobniutkiej mięsistej konsystencji. Wyjątkowo trwała. Do samego końca zalega kożuszkiem na powierzchni. A piwo było w szkle przynajmniej przez 20 minut!
    Aromat złożony z ciepłych nut owoców tropikalnych ze sporym udziałem odcieni chmielowych. Lekko mydlaste nastroje w dalszym planie a po ogrzaniu słodowane ziarno.
    Smak powtarza w dużej mierze obietnice zapachowe, czyli owocowe tropiki i ziołowy chmiel. Pojawia się dodatkowo umiarkowana, przyjemna goryczka a także chlebowa słodowość. Piwo jest słodkawe z kwaskowymi posmakami. Alkoholu się nie czuje.
    Nagazowanie średnie w kierunku wyższego. Pasuje idealnie.
    Butelka 330ml o nietypowym kształcie i przegadanej, mało interesującej etykiecie. Kapsel firmowy.

    Piwo godne uwagi, z doskonałą, wzorcową pianą. Posiadające przyjemny, owocowy profil i przyzwoitą, ale niemęczącą goryczkę. Ze względu na moc polecane jednak raczej na degustacyjne posiedzenie z dobrą książką w łapce, niż na letni zaciąg nad brzegiem jeziora. I choć tych ostatnich w Szwecji nie brakuje, to przecież dobrej literatury również. 8 w skali 1-10.
    Attached Files
    Rzeczywistość jest po to, by podstawiać jej pod nos krzywe zwierciadła.
    Serviatus status brevis est
    3603 etykiety z zagranicznych piw wypitych osobiście, 1148 recenzji piw na browar.biz (z czego 733 zagraniczne opisałem i sfotografowałem jako pierwszy) - stan na 31.01.2020
Przetwarzanie...
X
😀
🥰
🤢
😎
😡
👍
👎