Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Zodiak, Lew Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Zodiak, Lew Pils

    Produkcja: Browar Zodiak, Kłodawa.
    Alk. 5,5%obj; ekstr. 11% wag.
    W zapachu lekko wodniste. W smaku leciutkie, prawie bez goryczy i niczego wyraźnego. Sikacz, ale nie niedobry.
    Ocena 3-
    Piany brak, gaz znikomy.
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.
  • Piecia
    Senior
    • 02-2002
    • 3307

    #2
    DKrasnodębski - dzięki wielkie!!!!

    Pierwsze co rzuca się od razu w oczy po otwarciu piwka - piękna, gęsta biała piana; gazu bardzo, bardzo malutko, barwa jaśniusieńka, zapach dziwny, niezidentyfikowany; smak wodnisty z lekką goryczką - coś jakby masówka...
    butelka bączek etykietka w tonacji srebrnej, kapsel firmowy

    Moja ocena: [3.025]
    Koniec i bomba,
    Kto nie pije ten trąba !!!
    __________________________
    piję bo lubię!

    Comment

    • Budvar
      Senior
      • 09-2005
      • 265

      #3
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: dość nijaki, złoty i klarowny, ale bez "blasku" [3]
      Piana: piękna ! bialutka, puszysta, genialna ! szkoda, że tak krótko... :-( [4]
      Zapach: ciekawy - zapach lekkiego piwa, podszyty jakby miodowo-kwiatowym aromatem [4]
      Smak: po prostu smaczne lekkie piwko - jest i wyraźnie zaznaczona goryczka, i delikatny słód - na lato idealne ! [4]
      Wysycenie: dosyć, dosyć - jest nieźle [4]
      Opakowanie: butelka "bączek", etykieta bez kontry, przyjemna - srebrno-żółta z czerwonymi aplikacjami i wizerunkiem zodiakalnego lwa, trochę mało informacji (np. ekstrakt ?) [3.5]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.925]

      Comment

      • Regent
        Senior
        • 10-2002
        • 512

        #4
        Ocena z ARTomatu

        Kolor: jasnozłoty [4.5]
        Piana: po nalaniu gęsta, długo utrzymująca się. [5]
        Zapach: chmielowy. [4]
        Smak: Zdecydowany goryczkowy, trochę jednolity ale ogólnie niezły [4]
        Wysycenie: drobne [3]
        Opakowanie: nie szokuje . [3]
        Uwagi:

        Moja ocena: [4.025]
        Mniej alkoholu w piwach !!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • JAckson
          Senior
          • 05-2004
          • 6122

          #5
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: Kolor słomkowy, przejrzysty, pasuje do tego piwa [4.5]
          Piana: Piana słabo średnio zwarta, biała. Opada szybko do pełnego, dość grubego nalotu i trwa. Delikatnie oblepia szkło [4]
          Zapach: Zapach dość delikatny (mało intensywny), chmielowy z nieodgadnionym dodatkiem. Bez zbędnych nut. [3.5]
          Smak: W smaku wyczuwalna goryczka i delikatna kwaskowatość. Pozostawia słaby, ale ciekawy posmak. [3.5]
          Wysycenie: Nasycenie dobre [4]
          Opakowanie: Etykieta pasuje do piwa z małego browaru. Brak ekstraktu.
          Butelka 0,33dm3 (steinie III, ale w II też jest)
          Czarny kapsel [3.5]
          Uwagi: Dzięki dla Slavoya za dostarczenie

          Moja ocena: [3.625]
          MM961
          4:-)

          Comment

          • kopyr
            Senior
            • 06-2004
            • 9475

            #6
            Zakupione w Browarku na Szczęśliwej.

            Piana: obfita, ładna, drobna.
            Kolor: ładny, złocisty.
            Wysycenie: wysokie, mocno szczypie w język i gryzie w gardło.
            Zapach: małobrowarowy plus kwas askorbinowy.
            Smak: lekki, ale przyjemny. Trochę leciutkiego diacetylu, przyjemna goryczka, lekka kwaśność.
            Opakowanie: zdecydowanie oldskullowe. Mnie sie podoba, ale sukcesu na rynku mu nie wróżę.

            Piwo dobre, ale bez fajerwerków, podobnie smakują te bardziej przeciętne warki Opata. Smakowało mi głównie dlatego, że spodziewałem się czegoś gorszego.
            blog.kopyra.com

            Comment

            • Pancernik
              Senior
              • 09-2005
              • 9729

              #7
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Jasnozłoty "pilsowy". [3.5]
              Piana: Na początku ładna, potem jedynie cieniutki kożuszek. [3]
              Zapach: Słodowy z nutami kwaskowatymi i piwnicznymi. [3.5]
              Smak: Smak słodowy przeważa, ale można wyczuć także goryczkę i chlebek. [3.5]
              Wysycenie: Duże, świetnie orzeźwia. [4.5]
              Opakowanie: Klasyczny bączek i prosta, pozbawiona "fiku-miku" etykieta. I o to chodzi! [4.5]
              Uwagi: Przyjemne piwo, z reguły "dopadałem" je w okolicach Ozorkowa (???), to przyjechało z ul. Szczęśliwej we Wrocławiu.

              Moja ocena: [3.55]

              Comment

              • MarcinKa
                Senior
                • 02-2005
                • 2729

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Typowy dla lekkich Pilsów. Jasny słomkowo złoty. Piwo mikro mętne, nie było idealnie klarowne. [3.5]
                Piana: Przy „brutalnym” nalaniu utworzyła się duża i w miarę jednorodna piana. Bąbelki duże, średnio trwała. Do końca pozostały resztki. Pozostawiała ślady na ściankach kufla. [4]
                Zapach: Słodkawy. Czuć dziwną słodowość, trochę jakby stęchłą i trochę chmielu. Średnio mocny. [3]
                Smak: Również dominuje słodowość, taka jakby stęchła troszkę. Słodkość umiarkowana. Na koniec wyraźna goryczka. Piwo nie wodniste, ale trochę chyba za lekkie. [3]
                Wysycenie: Za słabe jak na tę kategorię. Było by odpowiednie do Ciemnego piwa. Zaletą jest, że utrzymuje się do końca. [3.5]
                Opakowanie: Tak jak w przypadku Classica etykieta z poprzedniej epoki. Mnie taki styl odpowiada. Tu w żółtej kolorystyce. Niestety etykieta tak jak w Classicu jest również poniszczona, niestarannie naklejona. No i tu kapsel jest bez nadruku, a na etykiecie nie jest podana zawartość ekstraktu. Generalnie, dla przeciętnego piwosza, opakowanie tej samej klasy. [3]
                Uwagi: W sumie to przeciętniak. Trochę zalatuje jakby stęchlizną, ale nie jakoś dokuczliwie. Smakuje jak wiele piw 15 lat temu. Nie polecam osobom, które lubią solidne piwa. To ociera się o wodnistość.
                Dzięki delvish za bączka.

                Moja ocena: [3.15]
                To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                Comment

                • kopyr
                  Senior
                  • 06-2004
                  • 9475

                  #9
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
                  Generalnie, dla przeciętnego piwosza, opakowanie tej samej klasy. (...)
                  W sumie to przeciętniak.
                  Dla przeciętnego piwosza to jest Tyskie, Żubr czy Warka. Te piwa to są chyba adresowane do niewymagającego piwosza. I to jest cały ból.
                  blog.kopyra.com

                  Comment

                  • MarcinKa
                    Senior
                    • 02-2005
                    • 2729

                    #10
                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kopyr Wyświetlenie odpowiedzi
                    Dla przeciętnego piwosza to jest Tyskie, Żubr czy Warka.
                    A tych jest 95% i właśnie dla nich Zodiak czy to Pils, Classic czy Mocne to ten sam segment. Obciach i wstyd. Nie będzie im robiło różnicy czy żółty czy zielony. Mają trochę racji, bo opakowanie w takim stanie nie jest bynajmniej atrakcyjne. Gdyby tylko zmienić jakość wykonania (czyste butelki, najlepiej nowe, ładnie nakleone etykiety, nie poocierane, kapsle również nie zmasakrowane jakby z recyklingu były) to już by było o klasę lepiej. Gdyby minimalnie poprawić jeszcze grafikę to dla tego przeciętnego piwosza już by było inne piwo, nie obciachowe. Obecnie wygląda to jakby bez wymiany etykiety i kapsla parę razy używane były te butelki.
                    W takim stanie jak to jest teraz to właściwie ciężko powiedzieć, że jest adresowane do kogoś. Po prostu prawnie etykieta z informacjami musi być i tyle.
                    A niewymagający piwosz (jeśli Ci o meneli chodzi) i tak tylko z musu to kupuje. Jego ulubionymi piwami są Tyskie, Żywiec, Warka... tyle, że na nie go nie stać. Chociaż jak pomyślę w ilu sklepach są takie piwa (jak Zodiak, Relakspol...), a ile jest meneli to dochodzę do wniosku, że i w tych środowiskach królują koncerniaki. W miastach są jeszcze marketówki, ale na wsiach już tylko koncerny.
                    Niestety w przypadku Pilsa smak też niczym nie imponuje. Lubię czasem napić się piwa o smaku sprzed lat, ale na rynku to raczej nie ma szansy powodzenia.
                    Last edited by MarcinKa; 17-06-2008, 10:28.
                    To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                    Comment

                    • jacer
                      Senior
                      • 03-2006
                      • 9875

                      #11
                      piana: drobna, znikła,
                      kolor: pilsowy,
                      smak: dziwny jakiś posmak, jakiś taki lekko mydlany, to samo było w zapachu, później ten posmak zmienia się w taki jakiś tekturowy, jak by papier jeść, niesmaczne,
                      wysycenie: małe.
                      Milicki Browar Rynkowy
                      Grupa STYRIAN

                      (1+sqrt5)/2
                      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
                      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
                      No Hops, no Glory :)

                      Comment

                      • Seta
                        Piję piwo
                        • 10-2002
                        • 6964

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Ciemno-złoty. Zmienili słody? [4.5]
                        Piana: Małointensywna, ale trwała. Brudzi szkło. Narawdę trwała - do końca. [4.5]
                        Zapach: Słodowo-leśny. ... no tak mi się nasuneło. W sumie OK. [3.5]
                        Smak: Słodowy, nieco wodnisty. Goryczka jakaś stęchła. Wypijalne. [3]
                        Wysycenie: Średnie czyli dobre. Nieco zalega na żołądku. [4]
                        Opakowanie: Bączki lubię. Jest info o ekstrakcie.
                        Brak kontry, łysy kapsel, słaba grafika [3.5]
                        Uwagi: Zlotowa wymiana. Piłem po przniesieniu z piwnicy, mało schłodzone - może to jest metoda?

                        Moja ocena: [3.475]
                        Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                        Comment

                        • Sokół83
                          szynkarz
                          • 12-2004
                          • 1598

                          #13
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: ciemnozłoty [5]
                          Piana: drobnobąbelkowa, trwała czapa przyklejająca się do szkła, do końca pozostał cienki kożuszek [4.5]
                          Zapach: mało intensywny, chmielowy [3]
                          Smak: niezbyt rozbudowana kompozycja dość intensywnej ale prostej słodowości zakończona równie prostą goryczką [3.5]
                          Wysycenie: OK [5]
                          Opakowanie: ma swój klimat, ale nie ma co ukrywać, jest to kompletna tandeta - w dodatku na etykiecie brak informacji o ekstrakcie a nawet.......... alkoholu [2]
                          Uwagi: przeciętne piwo do wypicia - jakby trochę nad nim popracować to byłby całkiem dobry produkt; zakupione w Browarku we Wrocławiu

                          Moja ocena: [3.5]
                          Z INNEJ BECZKI

                          www.fotopolska.eu

                          Comment

                          • wedge7
                            Senior
                            • 01-2007
                            • 217

                            #14
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bardzo jasna słomka, za jasna [2.5]
                            Piana: gęsta ale dziurawa; dość trwała [2.5]
                            Zapach: standardowy lew (jedynie miło zaskoczył mnie lew classic). lekko słodkawy z nutą czegoś dziwnego co ciężko opisać; nie mniej nie zachęca do wypicia [3]
                            Smak: bardzo wodnisty z lekką goryczką i nutą która uwydatnia się w zapachu a którą ciężko mi uchwycić słowami nie mniej to obrzydlistwo ledwo dopiłem [1]
                            Wysycenie: słabe, gaz szybko się ulotnił [3]
                            Opakowanie: standardowe dla linii lwa, tym razem kolorystyka lekko mdła ale generalnie ok; szkoda że kapsel goły [4]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [2.175]

                            Comment

                            • Seta
                              Piję piwo
                              • 10-2002
                              • 6964

                              #15
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pancernik Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kolor: Jasnozłoty "pilsowy".
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika MarcinKa Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kolor: Typowy dla lekkich Pilsów. Jasny słomkowo złoty.
                              Potem:
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Seta Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kolor: Ciemno-złoty. Zmienili słody?
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sokół83 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kolor: ciemnozłoty
                              ...i znowu:
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika wedge7 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kolor: bardzo jasna słomka, za jasna
                              Co jest grane?
                              Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎