Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Odmaczanie / odklejanie etykiet z butelek

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Chmielnicki
    Senior
    • 07-2012
    • 324

    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Gringo Wyświetlenie odpowiedzi
    Nie mocz tej etykietki, wrzątek do butelki i na sucho. Oczywiście trochę delikatności w to trzeba włożyć. Wczoraj odklejałem Koniec Świata i pięknie zeszła.
    Schodzić schodzi, ale ja mam zawsze problem z czymś innym - nie zdarzyło mi się jeszcze chyba nakleić idealnie etykiety samoprzylepnej na papier, żeby nie zostały pod spodem bąble, pęcherze, zagięcia, itp. - zwłaszcza przy krawędziach. Nie ma siły, żeby etykieta odklejana wyglądała tak samo jak nowa.

    Comment

    • gaz4
      Senior
      • 04-2009
      • 192

      A jaki macie sposób na Widawę? Próbowałem wżątkiem ale etykieta się rozciągneła i pomarszczyła, że musiałem ją żelazkiem do przyzwoitej formy doprowadzić, a na sucho żyletko trudno się odkleja i boje się że się przerwie.

      Comment

      • Doodeck
        Senior
        • 05-2003
        • 1612

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gaz4 Wyświetlenie odpowiedzi
        wżątkiem (...) żyletko
        Spróbuj WŻONTKIEM i ŻYLETKOM
        Last edited by Doodeck; 10-12-2012, 19:19.
        Dalekosiężny
        Obserwator
        Obiektów
        Dynamicznie
        Epatujących
        Ciekawymi
        Koncepcjami

        Comment

        • gaz4
          Senior
          • 04-2009
          • 192

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Doodeck Wyświetlenie odpowiedzi
          Spróbuj WŻONTKIEM i ŻYLETKOM
          Bardzo przepraszam pisałem z telefonu i nie zauważyłem byków które masowo popełniam, w żaden jednak sposób mnie to nie usprawiedliwia. Jednak bardzo dziękuje za wyczerpującą i merytoryczną podpowiedź odnośnie odklejania.

          Comment

          • madu
            Member
            • 03-2011
            • 76

            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Chmielnicki Wyświetlenie odpowiedzi
            Schodzić schodzi, ale ja mam zawsze problem z czymś innym - nie zdarzyło mi się jeszcze chyba nakleić idealnie etykiety samoprzylepnej na papier, żeby nie zostały pod spodem bąble, pęcherze, zagięcia, itp. - zwłaszcza przy krawędziach. Nie ma siły, żeby etykieta odklejana wyglądała tak samo jak nowa.
            Po oderwaniu od butelki etykieta ma tendencje do zwijania się w rulon.Na początku przyklej środek a następnie na boki przy czym narożniki na końcu.Dobrze żeby przy zdejmowaniu z butelki za bardzo tej ety nie rozciągnąć,jest wtedy w miarę równa.
            Jak nowa to może nie wygląda ale nie ma bąbli,pęcherzy i zagięć.

            Powodzenia

            Comment

            • Chmielnicki
              Senior
              • 07-2012
              • 324

              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika madu Wyświetlenie odpowiedzi
              Po oderwaniu od butelki etykieta ma tendencje do zwijania się w rulon.Na początku przyklej środek a następnie na boki przy czym narożniki na końcu.Dobrze żeby przy zdejmowaniu z butelki za bardzo tej ety nie rozciągnąć,jest wtedy w miarę równa.
              Jak nowa to może nie wygląda ale nie ma bąbli,pęcherzy i zagięć.

              Powodzenia
              Dziękuję - o takiej technice nie pomyślałem.

              A jak się zapatrujecie na prasowanie etykiet? Próbowałem namówić żonę na taki eksperyment, ale rwie włosy z głowy (swojej i mojej), że jej zniszczę przyklejonym papierem powłokę teflonową w żelazku!
              Last edited by Chmielnicki; 10-12-2012, 22:15.

              Comment

              • madu
                Member
                • 03-2011
                • 76

                Nigdy nie prasowałem etykiet ale myślę że jak bym się za to zabrał to położył bym na górę kartkę papieru a pod spód etykietę tak aby klej nie przedostał się na powierzchnię żelazka.

                Comment

                • beerek62
                  Senior
                  • 04-2010
                  • 1036

                  Czy próbował może ktoś odklejać etykietę z Dziadka Mroza ?
                  Beerkowa kolekcja polskiego szkła piwnego
                  Poszukuję : 1) szklanka Browar Soma w Warszawie

                  Comment

                  • Brat_Piwny
                    Senior
                    • 01-2009
                    • 685

                    Wiadawa

                    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika gaz4 Wyświetlenie odpowiedzi
                    A jaki macie sposób na Widawę? Próbowałem wżątkiem ale etykieta się rozciągneła i pomarszczyła, że musiałem ją żelazkiem do przyzwoitej formy doprowadzić, a na sucho żyletko trudno się odkleja i boje się że się przerwie.
                    Zetknąłem się z dwoma typami etykiet Widawy: "papierowe" (Renifer, Parowe, Kawka) i "plastikowe" (oba Augustiańskie, Czarny Kur, Premium Lager, Kangaroo). Te pierwsze odchodzą po wlaniu do środka wrzątku. Te drugie odklejałem na sucho (bez żyletki), gdyż potraktowanie wrzątkiem przynosi "katastrofalne" skutki - patrz opis wyżej. Też zaliczyłem taką wpadkę.

                    Comment

                    • blazers
                      Senior
                      • 10-2009
                      • 217

                      czy ktoś już odklejał ety z tegorocznego portera grudniowego ciechana? na ciepło czy normalnie w wodzie?

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        Ja dopiero po świętach spróbuję jak złoję ale tak wstępnie po obejrzeniu samoprzylepnego metalizowanego papieru wydaje mi się że wpierw ostrożnie podejdę na sucho z pomocą żyletki.
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • Cooper
                          Senior
                          • 11-2002
                          • 6055

                          Wstępnie odkleiłem banderolkę. Zgodnie z wcześniejszymi podejrzeniami odeszła wręcz banalnie na sucho. Jedynie przy "łapaniu rożka" pomogłem sobie żyletką. Resztą zajmę się już po opróżnieniu flakonu
                          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                          Comment

                          • Max133
                            Member
                            • 08-2010
                            • 42

                            Witam
                            Mam pytanie odnośnie odmoczonej i odklejonej etykiety.
                            Po wyschnięciu wiadomo taka etykieta zwija się, wiec prostuje się ja za pomocą włożenia do książki albumu i przyciśnięcie na jakiś czas sporym ciężarem i tak też robię jednak po włożeniu etykiet do pudełka niektóre z nich znów się zwijają.

                            Jeśli ktoś wie dlaczego i jak temu zaradzić. Niech napisze

                            Z góry dziękuje i pozdrawiam.

                            Comment

                            • Chmielnicki
                              Senior
                              • 07-2012
                              • 324

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Max133 Wyświetlenie odpowiedzi
                              Witam
                              Mam pytanie odnośnie odmoczonej i odklejonej etykiety.
                              Po wyschnięciu wiadomo taka etykieta zwija się, wiec prostuje się ja za pomocą włożenia do książki albumu i przyciśnięcie na jakiś czas sporym ciężarem i tak też robię jednak po włożeniu etykiet do pudełka niektóre z nich znów się zwijają.

                              Jeśli ktoś wie dlaczego i jak temu zaradzić. Niech napisze

                              Z góry dziękuje i pozdrawiam.
                              Mnie po włożeniu do grubej książki i przyciśnięciu przez parę dni kilkoma innymi książkami nic się już nie zwija. Poza tym, od razu wkładam taką etykietę do albumu na zdjęcia.

                              Drażni mnie natomiast co innego. Układam sobie etykiety w albumie browarami. I tak, leci na przykład po kolei PINTA, potem AleBrowar, Flying Dog, BrewDog, etc. Potem jednak pojawia się nowe piwo z PINTY i... Wypadałoby wyjmować i przekładać wszystkie etykiety po niej, żeby włożyć tę etykietę razem z innymi PINTAMI. Co robić? Jak żyć?! Czy jedynym wyjściem jest segregator z koszulkami?
                              Last edited by Chmielnicki; 27-12-2012, 19:51.

                              Comment

                              • Max133
                                Member
                                • 08-2010
                                • 42

                                Czyli albo muszę zwiększyć ciężar albo długość leżakowania pod ciężarem, albo jedno i drugie.

                                A jeśli chodzi o przechowywanie to chyba będziesz musiał skorzystać z koszulek.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎