Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Panonska Pivovara, Pan Lager Svijetlo Pivo

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Panonska Pivovara, Pan Lager Svijetlo Pivo

    Znowu całkiem przyzwoite piwo z Chorwacji. Minusem jest brak zapachu (sic!). Piana obfita, ale szybko zanika. Bąbelki przyjemnie łaskoczą podniebienie. Smakuje trochę jak niebieski Okocim Light. Dobre, lekkie piwko.
    Butelka 0,5l.; alk. 5,2%; brak danych o ekstrakcie, ale stawiam piwo, że jest to coś ok. 10%.
    Ocena: 4 (minusik za zapach).
    Last edited by adam16; 23-01-2002, 15:30.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • Piwowar
    Senior
    • 05-2001
    • 2542

    #2
    Piłem z beczki, z puszki i z butelki. Stwierdzam że jest to najgorsze piwo, jakie w tym kraju piłem. Dałem nawet skosztować dzieciom, bo myślę że mają jeszcze trochę bardziej wrażliwe komórki smakowe niż ja i one potwierdziły moją ocenę. Nie chcę robić antyreklamy, ale naprawdę nie mój gust.
    Archiwum piwne

    Poznaj
    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

    Comment

    • pjenknik
      • 08-2001
      • 3388

      #3
      A mi wyjątkowo to piwo z Chorwackich smakowało. Ma cos charakterystycznego w smaku, ale nie potrafiłem tego zdefiniować. Jak wypiję to jedno które mam w lodówce to napiszę co i jak
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • kiszot
        Senior
        • 08-2001
        • 8081

        #4
        Dokładnie.To chyba jest najlepsze Chorwackie piwo.
        Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
        1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

        Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
        Mein Schlesierland, mein Heimatland,
        So von Natur, Natur in alter Weise,
        Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
        Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

        Comment

        • Borysko
          Senior
          • 02-2004
          • 1144

          #5
          Wg mnie najlepsze jest Ożujsko, ale nie będziemy tu dyskutować o gustach
          Po nalaniu można powiedzieć : Pan ma bardzo ładną, białą piankę !
          Jest bielutka, tylko niestety szybko opada i znika zupełnie (!)
          Kolorek jasny, klarowne. Zapach niezbyt mocny, ale przyjemny: najpierw chmielowy, potem w miare picia przebija słodowość.
          Smak też przyjemny: słodowość, ale taka zbożowo - prażona, jakby skórka razowego chleba. Goryczki malutko, smaku chmielu nie stwierdzono. Piwo lekkie.
          Opakowanie - przeciętne, butelka 0,5 l w kolorze biało-zielono-żółtym. Kapsel z nadrukiem i z zawleczką (Tymbark a'la).
          Ogólnie powiem, że piwo smaczne. Moja ocena jest nieco subiektywna, gdyż z chorwackimi piwami łączę miłe wspomnienia wakacyjne i z tego względu każde z nich oceniam nieco wyżej niż powinienem. Jest lekkie, delikatne, słabo chmielone, ale mocno schłodzone doskonale ugasi pragnienie w gorący dzień. I taka jest jego rola. Trudniejszych zadań nie należy przed nim stawiać.

          Comment

          • lzkamil
            kierowca bombowca
            • 01-2003
            • 3611

            #6
            Przywiezione z Chorwacji. Dla uzupełnienia - ekstr. 11.2%, alk. 5.2%. Właścicielem browaru jest Carlsberg.
            Kolor słomkowy, piana bardzo krótka jak pisał przedpijca, nasycenie dosyć mocne.
            Co do zapachu też się zgadzam z Boryskiem - całkiem wyraźny, najpierw chmielowy, potem słodowy. Smak płaski chociaż nie wodnisty - lekko goryczkowo-słodowy i to wszystko. Dałbym 3.5 - podeszło mi lepiej niż Ożujsko ale gorzej niż Karlovacko.
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #7
              Carlsberg Croatia, PAN

              alk 5,2%, ekstr 11,5%

              kolor - jasnozlocisty, klarowne
              zapach - skun pomieszany z lekko slowym zapachem
              piana - biała, drobna, błyskawicznie opada
              smak - pełne w smaku co jak dla mnie świadczy o doskonałym nagazowaniu, leciutka goryczka ale wzmacniająca się pod koniec łyka
              gaz - bz zarzutu
              opakowanie - PET 1 l w kolorze zielonym

              Gdyby nie ten posmak skuna to piwo byłoby po prostu świetne, co nie znaczy, że jak będę miał okazję nie sięgne ponowny raz po nie z przyjemnością
              Attached Files
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Moje piwko jest w brązowej szklanej butelce. Czeka w kolejce do degustacji do grudnia.
                Ciekawe czy tam tez będzie "skun"
                Last edited by sibarh; 04-08-2006, 19:57.
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • Horse63
                  Gość
                  • 06-2006
                  • 88

                  #9
                  Piwo jest już opisane http://www.browar.biz/forum/showthre...&highlight=Pan

                  Comment

                  • Seta
                    Piję piwo
                    • 10-2002
                    • 6964

                    #10
                    Piłem w zeszłym tygodniu. Wg. mnie bardzo przeciętne - wodniste i bez wyrazu. Piana też chwilowa. Mimo wszystko do wypicia, zwłaszcza w lecie - lepsze niż większość wytworów polskiego Carlsberga.
                    Wszystkim zainteresowanych zapraszam do Gabinetu Medycyny Estetycznej w Warszawie. Ręczę za jakość usług. Info PW.

                    Comment

                    • sibarh
                      PremiumUżytkownik
                      • 01-2005
                      • 10384

                      #11
                      Aktualne foto:
                      Attached Files
                      2800 nowe piwa opisałem na forum
                      Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                      Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                      Comment

                      • Lacriferno
                        Senior
                        • 07-2005
                        • 783

                        #12
                        Mnie to piwko nie za bardzo podeszło. Smak ma jakiś dziwny do zidentyfikowania - mdły, kwaskowaty, w dodatku silnie rozwodniony. Goryczka słaba, ledwo wyczuwalna. Zapach - zupełne zaskoczenie niemalże całkowitym jego brakiem. Gdzieś z oddali dobiega chmiel. Śnieżnobiała piana intensywna tuż po nalaniu, ale szybko dziurawiej i znika bez śladu. Opakowanie takie sobie, brązowa butelka z czytelną i oszczędną etykietą zwieńczona "tymbarkowym" kapslem z zawleczką. oceniam to piwo na 2,5-3.

                        Comment

                        • lycaster
                          Senior
                          • 05-2008
                          • 130

                          #13
                          Jeden z ostatnich bałkańskich egzemplarzy przywiezionych z wakacji. Kupione na stacji, zielona buteleczka 0,25l, z kapslem otwieranym jak Tymbark. Zdecydowanie ciekawsza i nietypowa forma opakowania, niż smak piwa. Przeciętne, bez szczególnego charakteru, aczkolwiek poprawne. Dobre do picia wprost z buteleczki, na szybko, na zgaszenie pragnienia.

                          Comment

                          • Kolesław
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 1130

                            #14
                            Chyba taka buteleczka:
                            Attached Files

                            Comment

                            • VanPurRz
                              Senior
                              • 09-2008
                              • 4229

                              #15
                              Trochę kwaskowate z wyraźnym "chemicznym" koncernowym posmakiem. Dało się wypić tylko dlatego, że było gorąco a ono było zimne.
                              "Nie myśl o tym, że wszystko się kończy. Myśl, że wszystko się dopiero zaczyna. To, co powinno być życiem: spokój, wolność i cisza" M. Hłasko, "Ósmy dzień tygodnia"

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎