Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Young's, St. George's Ale

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piwo
    Senior
    • 08-2001
    • 810

    Young's, St. George's Ale

    Browar Youngs - ale. Butelka, około 10 zł za 05.
    Alkohol 5%.
    Kolor - ciemny bursztyn.
    Zapach - delikatny, lekki.
    Smak - bardzo silna goryczka, pełne w smaku.

    Ocena - 5 (choć wolę z mniejszą goryczką)

    Z ciekawostek - zdobywca nagrody CAMRA
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    #2
    Young's, St. George's

    Po roku odnawiam temat. Zapłaciłem słono , bo 12,5 zł, ale warto było. Smak typowego brytyjskiego ALE, wytrawne, znaczna goryczka , chociaż z pewną nutą karmelu, piękny kolor bursztynowy, piana kremowa utrzymuje się ok . 3 min, dobre gazowanie małymi bąbelkami.
    Całość dopełnia na etykiecie św. Jerzy i kapselek z logo browaru.

    Comment

    • Standarte
      Gość
      • 08-2003
      • 467

      #3
      Odp: St George's - Youngs

      piwo napisał(a)
      Browar Youngs - ale. Butelka, około 10 zł za 05.
      Alkohol 5%.
      Kolor - ciemny bursztyn.
      Zapach - delikatny, lekki.
      Smak - bardzo silna goryczka, pełne w smaku.

      Ocena - 5 (choć wolę z mniejszą goryczką)

      Z ciekawostek - zdobywca nagrody CAMRA
      Podpisuję się pod tym, choć ja akurat lubię intensywną goryczkę. A tak na marginesie - niech wyspiarze trwają przy swoich piwnych tradycjach i nie ulegają kontynentalnym trendom, bo inaczej gdzie my biedne żuczki skosztujemy wspaniałych ales.

      W tej intencji przepijam ... stout`em

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #4
        Akurat dzis dzien sw. Jerzego, patrona Anglii, z tej okazji Young's warzy sezonowo to piwko. Wypilem pare dni temu, z opisem sie wstrzelilem we wlasciwy dzien
        Parametry j.w. Ciemnobursztynowe, gaz na poczatku przyzwoity ale szybko ucieka. Sredniobabelkowa piana, na tyle duza i sztywna ze pozwala postawic okazalego grzyba, dosc szybko opada do dywanika a potem zupelnie znika (do rymika ) Chmielowo-slodowo-owocowy zapach. Slodowy smak, dosyc tresciwy, z lekka goryczka w tle. W przeciwienstwie do poprzednikow nie odczulem tej goryczki jako mocnej, wrecz przeciwnie tylko lekko uzupelnia slodowy smak. Niezle piwko.
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • Standarte
          Gość
          • 08-2003
          • 467

          #5
          Goryczka

          Rzecz jasna stopień intensywności goryczki to bardzo indywidualna sprawa, ale chcę uściślić - to piwo ma intensywną goryczkę jak na jasne, angielskie Ale (które zachwycają raczej owocowym bukietem smakowym). Oczywiście goryczka nie jest aż tak wyczuwalna jak w szwedzkim Spendrups, czy pamiętnym peerelowskim Żywcu...

          Comment

          • lzkamil
            kierowca bombowca
            • 01-2003
            • 3611

            #6
            A jak dla mnie z jasnych angielskich ale to intensywna goryczke maja dopiero India pale ale, jak chociazby GBG tez z Young's ktorego niedawno pilem, czy Special London Ale , tez stamtad.
            St George'a mozna podciagnac pod pale ale lecz nie jest to IPA.
            Natomiast zgodze sie ze stopien odczuwania goryczki i innych smakow jest u kazdego inny i m.in. dlatego takie fajne jest nasze Forum i zawsze jest o czym pogadac. Czy to nie przyjemniejsze niz polityka?
            Lepszy jabol pod okapem
            niż GŻ, CP i KP !


            Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

            Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

            Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

            Comment

            • Standarte
              Gość
              • 08-2003
              • 467

              #7
              Kolega nie interesuje się polityką? Za to polityka interesuje się kolegą! Bez mała każda dziedzina życia społecznego ma związki z polityką, np. to, za ile kupujesz w sklepie piwo, czy nie dostaniesz mandatu za palenie w miejscu publicznym, czy możesz przeczytać kilka słów prawdy w swoim ulubionym tytule prasowym... eeeech, lepiej przepijmy Ale`m - choć wątpię, czy kupię w Krakowie to India Pale (faktycznie, gdzieś czytałem, że jest intensywnie chmielone)

              Comment

              • Grochu
                Member
                • 11-2002
                • 33

                #8
                Standarte napisał(a)
                Kolega nie interesuje się polityką? Za to polityka interesuje się kolegą! Bez mała każda dziedzina życia społecznego ma związki z polityką, np. to, za ile kupujesz w sklepie piwo, czy nie dostaniesz mandatu za palenie w miejscu publicznym, czy możesz przeczytać kilka słów prawdy w swoim ulubionym tytule prasowym...
                Cóż to ma wspólnego z opisywanym piwem? Poza tym przykłady które podałeś raczej nie odnoszą się do polityki w jej właściwym znaczeniu, bardziej są to decyzje administracyjno-prawne (szczególnie rozśmieszył mnie fragment o prawdzie w tytule prasowym - co ma tu do rzeczy polityka?).

                Comment

                • Standarte
                  Gość
                  • 08-2003
                  • 467

                  #9
                  Grochu napisał(a)
                  Cóż to ma wspólnego z opisywanym piwem? Poza tym przykłady które podałeś raczej nie odnoszą się do polityki w jej właściwym znaczeniu, bardziej są to decyzje administracyjno-prawne (szczególnie rozśmieszył mnie fragment o prawdzie w tytule prasowym - co ma tu do rzeczy polityka?).
                  Wyjaśniam. Izkamil nawiązał żartobliwie do naszych komentarzy politycznych, zamieszczanych w stosownym dziale i w podobnym duchu mu odpowiedziałem. Z opisywanym piwem istotnie nie ma to wielkiego związku. Jeśli nie rozumiesz istoty związku polityki z życiem każdego człowieka, to prościej już tego nie potrafię wyjaśnić. Rozumiem, że dla Ciebie administacja państwowa i ustawodawstwo z polityką nie mają związku - za Twoje poczucie humoru nie odpowiadam. Mam nadzieję, że moje wyjaśnienia Cię satysfakcjonują. Pozdrawiam.

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎