Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Twoje ulubione piwo (?)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Johnus_Beer
    Senior
    • 08-2002
    • 124

    Twoje ulubione piwo (?)

    Drogi amatorze (lub amatorko),
    jakie jest TWOJE ulubone piwo i czemu? Poleć swój ukochany gatunek, rodzaj lub markę innem.

    Na dobry początek- moje to Żywiec Porter z beczki.
    Last edited by Johnus_Beer; 24-10-2002, 16:20.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    no ok, ale czemu sam nie opisałeś dlaczego to piwo lubisz najbardziej?
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Johnus_Beer
      Senior
      • 08-2002
      • 124

      #3
      Ojć, racja.

      Wyrażny smak, barwa i moja słabość do piw górnej fermentacji. Poza tym ma swoją historię.

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Moje ulubione piwo - Brackie. A dlaczego - bo taaak!
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23782

          #5
          polskie portery są dolnofermentacyjne. dzięki temu są tak wyjątkowe!
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            a moje (jak to zreszta mozna przeczytać w profilu) to jest irlandzki Murphys Irish Stout, uwielbiam stouty ale ten już jest niesamowity, smak, kolor, pianka, wypić Murphy'ego i....wieczna ekstaza
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • marcopolok
              Senior
              • 10-2001
              • 2334

              #7
              Murphys czyli ta sama stajnia co Poter

              a moje ulubione to Gulpener Koren Wolf pszeniczne za super wyrazisty smak, Koziołek od Leute za złożoność aromatów i tą rewelacyjną poziomkową nutkę. Z pilsików Brackie i 12,5 Lwówek Śl. za odmiennoś od innych naszych pilsów

              bez brody...

              Comment

              • zythum
                Kot Makawity
                • 08-2001
                • 8305

                #8
                O dobrze, żę ktoś znowu o to pyta (był już taki temat) bo przecież każdy z nas w ciągu roku na pewno wypił masę nowych piw.
                Czołówka polska to : niezmiennie porter królewski za wiśniową barwę, piękną pianę i cudwony nieokreślony smak, porter żywiecki za niesamowicie smaczną przypalaną goryczkę i poszanowanie tradycji, z piw jasnych to zdecydowanie Wielka Trójka: niepasteryzwane Noteckie z Browaru Czarnków, niepasteryzwane Wyborne z Browaru Ciechanów (to wdarło się na moją liste dopiero co), Książęce z Lwówka Śląskiego oraz Jasne z Browaru EDI (Nowa Wieś Wschowska - bardzo bym chciał powtórzyć jego próbę bo była zbyt mała)
                Co do piw zagranicznych to zdecydowanie na pierwsze miejsce wysuneło się piwo od Vnedelina Krkoszki z Liberca, tuż zanim nieodmiennie od lat ukochany przeze ciemny i jasny Velkopopoviky Kozel (mam nadzieję, że po przejęciiu go przez SAB czyli w przypadku Czech - Pilsnera - nie zmieni się i nie zacznie być "piwem" przemysłowym) oraz pszeniczne z Pivovarskego Dumu z Pragi oraz każde piwo z wiedeńskich browaro-restauracji
                To inaczej miało być, przyjaciele,
                To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                Rządzący światem samowładnie
                Królowie banków, fabryk, hut
                Tym mocni są, że każdy kradnie
                Bogactwa, które stwarza lud.

                Comment

                • pivaria
                  Senior
                  • 03-2001
                  • 1538

                  #9
                  moje piwo

                  Jedyne piwo jakie pijam (jeśli to piwo) to ciemne OKOCIM KARMI. Testowałem też inne polskie ciemniaki b/a, ale one nie mają tego pięknego i charakterystycznego smaku, który trudno mi opisać: może słowa "pyszny, przypalany karmel" będą właściwe?
                  Skoro mowa o piwach b/a to nie cierpię jasnych: to lura bez smaku, która udaje piwo.
                  Z piw z zawartością alkoholu to niezły jest Bosman Specjal (tzw. zielony): ma niepowtarzalny mocny smak zbóż.
                  Lubię też przetestować piwa "wynalazkowe" jak np. krieki, radlery czy "citrony".
                  No to cyk ciemniaka b/a
                  PIVARIA - Z MIŁOŚCI DO PIWA!
                  www.pivaria.pl
                  https://www.facebook.com/pages/Pivar...72566796087490

                  Comment

                  • PORTER
                    Gość
                    • 10-2002
                    • 24

                    #10
                    oczywiście porter Zywiec i EB a także okocim mocne dlaczego ? chyba wszyscy wiedzą?

                    Comment

                    • piwo
                      Senior
                      • 08-2001
                      • 810

                      #11
                      Cały czas Zwierzyniec i Królewski Porter.
                      A od czasu do czasu Łomża (każda tylko nie mocna) i Steffl.

                      Comment

                      • grzech
                        Senior
                        • 04-2001
                        • 4592

                        #12
                        Odp: moje piwo

                        pivaria napisał(a)
                        Jedyne piwo jakie pijam (jeśli to piwo) to ciemne OKOCIM KARMI. Testowałem też inne polskie ciemniaki b/a, ale one nie mają tego pięknego i charakterystycznego smaku, który trudno mi opisać: może słowa "pyszny, przypalany karmel" będą właściwe?
                        Skoro mowa o piwach b/a to nie cierpię jasnych: to lura bez smaku, która udaje piwo.
                        Z piw z zawartością alkoholu to niezły jest Bosman Specjal (tzw. zielony): ma niepowtarzalny mocny smak zbóż.
                        Lubię też przetestować piwa "wynalazkowe" jak np. krieki, radlery czy "citrony".
                        No to cyk ciemniaka b/a
                        Człowieku, mam nadzieję, że w.w. tekst jest żartem. Postawienie w jednym szeregu krieka i "citrona" nazwałbym sporym nietaktem.

                        Comment

                        • kiszot
                          Senior
                          • 08-2001
                          • 8081

                          #13
                          Zdecydowanie ciemniaki,białasy,i inne takie ,których na naszym ubogim rynku nie uświadczysz.

                          Nie mylić z importem bardziej lub mniej prywatnym
                          Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
                          1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

                          Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
                          Mein Schlesierland, mein Heimatland,
                          So von Natur, Natur in alter Weise,
                          Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
                          Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

                          Comment

                          • żąleną
                            Sojowe Oddziały Bojowe
                            • 01-2002
                            • 13239

                            #14
                            Ostatnio wsiąkłem w Palma (czy raczej Palm we mnie ) - ma taki fajny przydymiony posmaczek, który powala mnie na kolana.

                            Lubię też polskie 'dziesiątki', za lekkość, no i od czasu do czasu porterek, za ciężkość.

                            Aha - i Grolsch. Jak ja lubię ten zapach, że o smaku nie wspomnę.

                            Comment

                            • Piwofil
                              Senior
                              • 01-2002
                              • 907

                              #15
                              A ja mimo testowania nowych gatunków dalej nie mogę trafić na to ulubione, a teraz znikł mój dotychczasowy faworyt, Piast Super Premium Teraz kiedy mam kupić piwo biorę albo Goolmana, albo Piasta jasnego, ale to już nie to co kiedyś, no i zawsze Łomża Wyborowa, szkoda że u mnie nie dostępna, ale w wakacje się tym opijałem.
                              www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎