Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Browar Zaczernie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    #16
    Kolega studiował w Rzeszowie na przełomie lat 80/90 i potwierdza zdanie Elwooda.Mimo,że płacze nad każdym zamkniętym browarem z likwidacji tego browaru się cieszy.Ja mam mieszane uczucia.Piłem stamtąd piwa podłe ale i całkiem przyzwoite.

    Comment

    • mapajak
      Senior
      • 12-2002
      • 1187

      #17
      mapajak napisał(a)
      Są koźlaki zarówno jasne jak i ciemne, natomiast zaw. ekstraktu faktycznie trochę za niska jak na typowego kożlaka. Może uda mi się odszukać gdzieś tą etykietkę, ale jestem pewny, że było 14%.
      A oto ta etykieta:
      Attached Files

      Comment

      • Pogoniarz
        † 1971-2015 Piwosz w Raju
        • 02-2003
        • 7971

        #18
        Piłem chyba Broza i z pewnością Jasne Pełne -dopicie tego trunku do końca było niebywale trudne.Zakupiłem bodajże w Tarnowie,albo w Rzeszowie...kole 90 roku,ale nie jestem pewien...Dobrze,że tylko po jednej sztuce kupiłem Na szczęście trałiłem na piwo z Łańcuta i uwolniłem kubki smakowe od tych piw


        Prawie jak Piwo
        SZCZECIN

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #19
          mapajak napisał(a)
          A oto ta etykieta:
          a wystarczyło tylko poszukać w etykietach z Zaczernia, od kilku miesięcy tam jest


          ja tam nic mówić nie będę, ART może się wypowie
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • mapajak
            Senior
            • 12-2002
            • 1187

            #20
            Właśnie stamtąd ją wziąłem, tylko nie umiem wkleić linku.
            Jeśli Cię uraziłem, nie podając źródła, to przepraszam.

            Comment

            • becik
              Senior
              • 07-2002
              • 14999

              #21
              no daj spokój, niczym mnie nie uraziłeś, chodziło mi tylko o to że kiedys nasz Admin prosił aby do etykiet zamieszczać tylko linki...ale w tej sytuacji wszytsko jasne

              a czy ktokolwiek kiedyś pijący produkty Zaczernia pamięta może smak ichniejszego porterka?
              Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

              Comment

              • slawekkazek
                Senior
                • 01-2003
                • 544

                #22
                Dyskutujemy o browarze w Zaczerniu w kontekście historycznym, tymczasem dobiegły mnie wieści o próbach wskrzeszenia tego browaru. Obecny właściciel budynków i terenu (nie śmiem nazwać tego co zostało browarem) uzyskał prawo do historycznego logo i daty założenia browaru, ściągnął tam też nieco wyposażenia z innych, zamykanych zakładów. W planach są podobnież piwa "niszowe". Informację podaję na odpowiedzialność mojego kuzyna z Rzeszowa, który tam podobnież był widział i ... niezwłocznie mi doniósł.

                Comment

                • adam16
                  Senior
                  • 02-2001
                  • 9865

                  #23
                  slawekkazek napisał(a)
                  Dyskutujemy o browarze w Zaczerniu w kontekście historycznym, tymczasem dobiegły mnie wieści o próbach wskrzeszenia tego browaru. Obecny właściciel budynków i terenu (nie śmiem nazwać tego co zostało browarem) uzyskał prawo do historycznego logo i daty założenia browaru, ściągnął tam też nieco wyposażenia z innych, zamykanych zakładów. W planach są podobnież piwa "niszowe". Informację podaję na odpowiedzialność mojego kuzyna z Rzeszowa, który tam podobnież był widział i ... niezwłocznie mi doniósł.
                  Oby się spełniło. Bo ostatnio słychać tylko o zamykaniu browarów.
                  Browar Hajduki.
                  adam16@browar.biz
                  Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                  Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                  Comment

                  • Piwowar
                    Senior
                    • 05-2001
                    • 2543

                    #24
                    grzech napisał(a)
                    Browar został wybudowany w latach 1820-22 jako własność rodziny Morskich. Od 1931 r. należał do Jana K. Jędrzejowicza. W czasie II wojny światowej nie został zniszczony tak, że w 1944 r. wznowi produkcję, specjalizując się w piwach ciemnych. Został upaństwowiony w 1950 r. i działał w ramach Łańcuckich Zakładów Piwowarskich, potem Zakładów Piwowarskich w Leżajsku s.a. Zamknięty został w 2. poł. lat 90-tych.
                    Jeszcze załapałem się na piwka z Zaczernia. Zaś wiosną tego roku na targu w Rzeszowie nabyłem sporą ilość etykiet z browaru (teraz niemalże w całości rozparcelowanych).
                    Według spisu browarów polskich browar już w latach 1885 – 1896 należał do W. Jędrzejowicza. Od roku 1896 właścicielem był Pan Rycerz Adam Jędrzejowicz. Dzierżawcą browaru na początku XX wieku był Franciszek Ginter, natomiast funkcję głównego piwowara sprawował Antoni Bilger.
                    Produkcja browaru przed I wojną światową:

                    1907 rok – 13 000 hl
                    1908 rok – 15 000 hl
                    1911 rok – 14 983 hl
                    Archiwum piwne

                    Poznaj
                    http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                    Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                    Comment

                    • mig123
                      Junior
                      • 02-2010
                      • 4

                      #25
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika kloss Wyświetlenie odpowiedzi
                      Kolega studiował w Rzeszowie na przełomie lat 80/90 i potwierdza zdanie Elwooda.Mimo,że płacze nad każdym zamkniętym browarem z likwidacji tego browaru się cieszy.Ja mam mieszane uczucia.Piłem stamtąd piwa podłe ale i całkiem przyzwoite.
                      Miałem okazję pracować dorywczo w tym browarze (zaczerskim) na wakacjach podczas studiów. Piwo było bardzo dobre do momentu butelkowania. Przyczyną psucia się piwa były niedokładnie umyte butelki (zwrotne). Piwo było nie pasteryzowne i dopiero pod koniec działalności browar zakupił pasteryzator. Niestety, w tym okresie na podkarpaciu królował młody i nowoczesny browar leżajsk, który później przejął browar zaczerski i przypisał sobie jego rok założenia.

                      Comment

                      • e-prezes
                        Senior
                        • 05-2002
                        • 19167

                        #26
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika slawekkazek Wyświetlenie odpowiedzi
                        ...
                        Informację podaję na odpowiedzialność mojego kuzyna z Rzeszowa, który tam podobnież był widział i ... niezwłocznie mi doniósł.
                        no to długo im zajmuje uruchomienie go
                        szkoda, bo w tym rejonie to nie ma już żadnego małego czynnego browaru.

                        Comment

                        • bogdan62
                          Senior
                          • 10-2004
                          • 173

                          #27
                          Pod koniec lat 80-tych zwiedzałem browar w Zaczerniu, z przyjemnością degustowałem na miejscu jego wyroby, smak piw oceniałem od przyzwoitego do bardzo dobrego. Te same piwa dostępne w sklepach miały koszmarny smak, coś nie tak działo się pomiędzy browarem, a klientem.

                          Comment

                          • Mezopotam
                            Junior
                            • 03-2011
                            • 2

                            #28
                            Browar w Zaczerniu niestety zniknie bezpowrotnie. Ostatnio wyburzyli wielki ceglany komin, robiąc taki dziedziniec, a z tego co mi wiadomo, resztę zabudowań (część zajęła firma BWS, część firma Restar) ma zająć Bać - Pol i zrobić tam jakieś magazyny. W ten sposób browar zaczerski kończy swoje istnienie definitywnie.

                            Comment

                            • kaphis
                              Junior
                              • 03-2012
                              • 6

                              #29
                              Witam

                              Mialem okazje widziec czesc budynkow. Z Browarem Zaczernie zwiazana jest moja rodzina. Pracowal tam brat mojej prababci. Ukonczyl on Brauer Akademie Ehrich w Worms. Ich ojciec pochodzil z rodziny o piwowarskich tradycjach i przez jakis czas byl wlascicielem browaru w Kleczy Dolnej oraz zwiazany byl z browarem w miejscowosci Jaszczurowa. Piwa z Zaczernia nie mialem okazji skosztowac. Dzieki za ten watek.

                              Pozdrawiam Marek

                              Comment

                              • henbirofil
                                Member
                                • 05-2010
                                • 83

                                #30
                                Klecza Dolna

                                Jeśli posiadasz więcej wiadomości o browarze Klecza Dolna to bardzo proszę o informacje. Może być w tym temacie lub na PW. pozdrawiam

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎