Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ursus, Ursus Premium

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • chicco
    Gość
    • 01-2002
    • 3

    Ursus, Ursus Premium

    Kapitalne piwo.....przedtem nalezy jednak sie odwazyc je kupic...choc estetyka wykonania szklane opakowanie nie odbiega od dobrych europejskich produktow(pokryta zlotkiem szyjka ,staranne wykonane etykiety).Serdecznie polecam .Calkiem niezle jest tez piwko Efez na tureckiej licencji :-)
    chicco
  • grzech
    Senior
    • 04-2001
    • 4592

    #2
    Chicco - odważ się napisać więcej: nazwa producenta, alkohol, ekstrakt, jaki to rodzaj piwa, barwa, piana, smak i tak dalej.

    Comment

    • kloss
      Senior
      • 03-2003
      • 2526

      #3
      Producent to S.C. Ursus S.A. Cluj Napoca.Premium ma 5% a pils 4,5% alkoholu.To chyba najlepsze rumunskie piwo.Europejski poziom smaku i opakowania.

      Comment

      • BuR
        Senior
        • 01-2003
        • 104

        #4
        A gdzie można nabyć ową przyjemność? Czy ktoś widział ją może we Wrocławiu? Jest w też w puszce, czy tylko w butelce?

        Comment

        • kloss
          Senior
          • 03-2003
          • 2526

          #5
          Sorry ale w Polsce jest chyba nieosiagalne.Ogolnie jest i w butelkach i w puszkach.

          Comment

          • kiszot
            Senior
            • 08-2001
            • 8081

            #6
            Fajny ten twój opis Bardzo szczegółowy
            Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
            1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

            Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
            Mein Schlesierland, mein Heimatland,
            So von Natur, Natur in alter Weise,
            Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
            Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

            Comment

            • kloss
              Senior
              • 03-2003
              • 2526

              #7
              Tym razem przywieżli mi puszeczkę.Może ze względu na puszkę wydaje mi się bardziej syntetyczne ale i tak jest solidne.

              Comment

              • Avinetiv
                Member
                • 07-2004
                • 38

                #8
                miałem wątpliwą przyjemność z tym piwem, coć piłem je w nadzwyczaj przyjemnych okolicznościach (nocleg na szczycie góry, na której zboczu znajduje się zamek Drakuli w Bran ) to nie zrobiło najlepszego wrażenia

                Comment

                • Makaron
                  Senior
                  • 08-2003
                  • 2107

                  #9
                  Trzy lata temu miałem okazje próbować wszystkich gatunków Ursusa, zarówno z kija jak z butelek. Wydaje mi się,że były to jednak najlepsze piwa w Rumunii.
                  "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                  Comment

                  • grzeber
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2866

                    #10
                    Kapselek od Ursusa z Rumunii :
                    Attached Files
                    pozdrawiam
                    www.BrowaryMazowsza.pl - kompendium wiedzy o piwowarstwie ziemi mazowieckiej

                    Comment

                    • kloss
                      Senior
                      • 03-2003
                      • 2526

                      #11
                      Kapsel to mi wygląda raczej na pilsa/z zieloną etykietą/.Premium chyba miał złotko na całej szyjce o ile pamiętam.
                      Ostatnio znowu miałem okazję wypić "Ursusa Premium" i ciągle jest sympatyczne.Dość łagodne,z wyrażną,trwałą chmielową goryczką.

                      Comment

                      • Cez
                        Senior
                        • 01-2003
                        • 1789

                        #12
                        Ursus, Ursus Premium

                        kolor: słomka, wpadająca w złoto.
                        zapach: leciutko chmielowy.
                        piana: średnopecherzykowa, krótko utrzymuje się.
                        smak: pilsowy, wodnisty z lekką dominującą goryczka chmielową.
                        opakowanie: złota puszka z prostą grafiką przedstawiająca niedźwiedzia, duży napis Ursus, podano tylko zawartość alkoholu - 5%, skład oraz miejsce produkcji i przynależność do SABMiller.

                        Piwo z cyklu lekkich i łatwych w sam raz na gorące dni Dzieki MarcinKa!
                        Masz stare niepotrzebne rzeczy, to napisz.

                        Comment

                        • kopyr
                          Senior
                          • 06-2004
                          • 9475

                          #13
                          Ursus Premium - wyprodukowane przez S.C. Ursus Breweries S.A. Cluj-Napoca (browar należy do koncernu SABMiller). Trzeba by chyba zmienić nazwę browaru w nagłówku. Zawartość alkoholu minimum 5,0% obj., ekstrakt 11,6 stopni Plato, co chyba odpowiada 11,6% ekstraktu wagowo.
                          Piana - gruboziarnista, bujna, choć bardzo nietrwała, zredukowała sie do zera.
                          Kolor - zółty, jasny, przeciętny jak na pilsa
                          Nasycenie CO2 - dość duże, pasuje do pilsa.
                          Smak - piwo jest dość bezpłciowe. Czuć goryczkę, ale poza tym piwo jest mało treściwe. W smaku lekko kwaskowate. Takich piw są setki o ile nie tysiace. Przęciętny do bólu pils.
                          Opakowanie - moje piwo zapakowane zostało w puszkę koloru złotego, z wielce sugestywnym napisem "King of beer in Romania". Na odwrotnej stronie puszki czerwony napis Ursus.

                          Być może jest to jedno z najlepszych piw rumuńskich, niestety moim zdaniem jest jednym z wielu bezpłciowych wyrobów koncernowych. Trudno zarzucić temu piwu coś konkretnego, ale trudno zauważyc też cokolwiek wartego uwagi.

                          PS. Podziękowania dla Opala, który rzeczone piwo mi sprezentował, choć mógł sam wypić
                          Attached Files
                          Last edited by kopyr; 08-11-2006, 20:59.
                          blog.kopyra.com

                          Comment

                          • Gambrinus
                            • 06-2001
                            • 696

                            #14
                            W Nowym Jorku trudne do kupienia, dlatego za butelke 0.5 l zaplacilem $2,5. Moje wrazenia dokladnie pokrywaja sie z Kopyrem. Dodam tylko, ze calkiem ladnie pachnie chmielem. Ogolnie 3.5 (2-5)
                            Popieraj małe browary!!!
                            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                            Comment

                            • kruger_nr1
                              Senior
                              • 11-2005
                              • 801

                              #15
                              Nowy wzór puszki 0,5 L. Piwko o jasnym kolorze,z dużą i ładną piana ,jednak niezbyt trwałą.Dobrze nasycone CO2 ,ładny chmielowy zapach.Ogólnie bardzo smaczne ,jak to mówią czesi: ,,pijalne" -i to bardzo! Polecam!
                              Kolekcja puszek piwnych:
                              http://puszkikrugera.web-album.org/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎