Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Brok, Martin Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Gambrinus
    • 06-2001
    • 696

    Brok, Martin Mocny

    Martin pojawil sie w Nowym Jorku.
    Piana taka sobie i znika bez sladu, przyjemny slodowo-chmielowy aromat, niewiele gazu. Smak typowy dla mocnych lagerow (7.8% alk.). Gdy go pilem pierwszy raz w 1991 byl rewelacyjny, teraz 4- (2-5).
    Popieraj małe browary!!!
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23792

    #2
    czy w Polsce też jest już taki mocny, czy tylko wersja eksportowa jest wzmocniona?
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • And69
      Senior
      • 06-2002
      • 1487

      #3
      Polska wersja ma 6,8 % alk. , więc wygląda na to że tylko eksportowa jest wzmacniana .

      Comment

      • Gambrinus
        • 06-2001
        • 696

        #4
        Niestety na etykiecie nie ma podanej zawartosci ekstraktu, ale w smaku bardziej przypomina typowe piwa mocne o zawartosci ekstraktu 15.1, niz Martina 14-stke, ktorego dawniej pijalem.
        Popieraj małe browary!!!
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Comment

        • Piecia
          Senior
          • 02-2002
          • 3307

          #5
          ten którego ja mam u siebie również zawiera 7,8 alc. i nie ma wzmianki że jest to piwo eksportowe.
          Koniec i bomba,
          Kto nie pije ten trąba !!!
          __________________________
          piję bo lubię!

          Comment

          • Martin
            Junior
            • 06-2001
            • 6

            #6
            Muszę przyznać, że jeszcze go nie próbowałem (nie mam na to żadnego wytłumaczenia, obiecuję poprawę) ale za samą nazwę stawiam mu DUŻY PLUS.

            Comment

            • ART
              mAD'MINd
              • 02-2001
              • 23792

              #7
              przypatrzyłem mu się ostatnio i wypatrzyłem na kontrze dopisek MOCNY (albo mocne). teraz pytanie czy on zastąpił "zwykłego" Martina, czy jest jego współtowarzyszem... tyle że tego pierwszego nie widziałem już od dłuższego czasu.
              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

              Comment

              • slavoy
                Senior
                • 10-2001
                • 5052

                #8
                Kupując to piwo byłem święcie przkonany ze to stary dobry Martin. Dopiero po oględzinach w domu okazało się że jest to Martin Mocny.
                Nie jest to dobre piwo. Typowy dla niektórych mocnych słodki smak oraz posmak zgnieżdżający się długo na języku źle sharmonizowany z nietypową, jakby "sztuczną" goryczką.
                Kolor jasnobursztynowy, intensywnie gazuje, piana pozostawia ślad na kuflu.
                Daję słabe 3


                PS
                Co się stało z Brokiem Premium? Ostanio go nie widuję...
                Attached Files
                Dick Laurent is dead.

                Comment

                • RAFIFAFI
                  Senior
                  • 11-2002
                  • 188

                  #9
                  Brok Premium też się zmienił w swej szacie, u mnie jest w Realu.
                  Tylko z butli!

                  Comment

                  • szarpik
                    Senior
                    • 02-2002
                    • 676

                    #10
                    Superos , jedno z najlepszych mocnych piw w Polsce , naprawde polecam

                    Moja ocena: [4.25]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                    Art, Admin

                    ---------------
                    WWW.EKSTRAKLASA.NET

                    Comment

                    • northside
                      Junior
                      • 07-2002
                      • 6

                      #11
                      Piwo zmienione, BROK coraz lepszym browarem, a Martin Mocny najlepszy produkt, mieszkaw w koszalinie i pije tylko Broka wiem więc kiedy zmienia się smak i tym razem piwoko jest przesmaczne

                      Moja ocena: [5]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                      Art, Admin

                      ---------------

                      Comment

                      • wriggle
                        Senior
                        • 12-2002
                        • 322

                        #12
                        northside napisał
                        pije tylko Broka
                        To kiepsko - Brok dobry, ale horyzontów to ty sobie nie poszerzysz.
                        ONE LOVE

                        Comment

                        • northside
                          Junior
                          • 07-2002
                          • 6

                          #13
                          ladne nowe opoakowanie intensywny smak i aromat z dawnych lat Brok wraca do lask

                          Moja ocena: [4.675]
                          ---------------
                          Ocena usunieta z rankingu.
                          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                          Art, Admin

                          ---------------

                          Comment

                          • dziku
                            Senior
                            • 12-2002
                            • 1992

                            #14
                            Pojawił się Brok Martin z nowymi parametrami. Obecnie jest to Alk. 7,2% i ekstr. 14,1%.
                            Całkiem ładną etykietkę oszpecono dodając czarny prosty napis "Mocny".
                            Etykieta jest tutaj
                            Ale jeszcze dodam powiększenie ukazujące owe zmiany.
                            A ocenę tego całkiem niezłego piwa dodam jak znajdę chwilę na przepisanie jej z notatek.
                            Attached Files
                            Dziku


                            Comment

                            • dziku
                              Senior
                              • 12-2002
                              • 1992

                              #15
                              Brok Martin.
                              Piwo zakupione w pobliżu Koszalina.
                              Jak już wspomniałem nowe parametry – alk. 7,2%, ekstr. 14,1%
                              Całkiem przyzwoite mocne piwo. Raczej nie przepadam za mocnymi piwami (szczególnie latem), ale „Martin” jest dla mnie takim „letnim typem” mocnego piwa. Można go z przyjemnością wypić, dobrze schłodzonego, po upalnym dniu.
                              Ocena.
                              Kolor (3,5) – Prawie dobry. Złoty i piwny, ale jednak nie tak ciemny jak np. „Dobre Mocne” z Lwówka.
                              Nasycenie (4) – Dobre. Gaz obecny do końca konsumpcji, ale nie zmusza pijącego do pobekiwań w jej trakcie.
                              Smak (4) – Bardzo przyjemne piwo. Delikatne. Nuta słodowa kontrastowana delikatną chmielową i trochę jakby „ziołową” goryczką. Gdyby goryczki było więcej dałbym 5. Nie sprawia wrażenia ciężkiego. Nie śmierdzi spirytusem. No i na szczęście nie jest słodkie... Niezły gaz dodaje do bukietu tego piwa przyjemną, orzeźwiającą nutę.
                              Piana (3) – Chciałoby się, żeby ten gaz lepiej ją utrzymywał. Początkowo obfita, średnioziarnista i biała. Dość szybko opada, ale dywanik pozostaje do końca konsumpcji.
                              Zapach (3,5) – Dość delikatny, ale bardzo miły. Raczej słodowy z nutkami ziołowymi.
                              Opakowanie (3,5) – Spójny i niezły zestaw kolorystyczny etykiety, kontry, krawatki i kapsla z nadrukiem. Niestety – na etykiecie głównej dodano wulgarny, czarny i paskudny napis „Mocny”. Chyba to oszczędność kosztem estetyki. Parametry piwa słabo widoczne.

                              Ogólnie – niezłe piwo. Do powtórzenia.

                              Moja ocena: [3.675]
                              Dziku


                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎