Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Chmielnik

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slado
    Gość
    • 07-2003
    • 1072

    #61
    elroy napisał(a)
    ...
    Uciąć je równo z poziomem gruntu i pozostawić jeden, tak?

    Pozdrawiam!
    Broń Cię Panie kufel... !
    Poczekaj aż odrosty będą miały jakieś 15-20 cm. Odkryj ile się da ziemię wokół nich i łapiąc jak najbliżej przy ziemi próbuj z wyczuciem wyciągnąć. Mnie się udało w ten sposób oderwać pędy przy samym sztobru.
    Następnie zamocz końcówkę w wodzie, potem obtocz ją w ukorzeniaczu i do ziemi Wygląda na to że w ten sposób zyskałem dwie sadzonki. Wyglądają na żywe. Za jakieś tydzień lub dwa będę miał pewność.
    No to za chmiel !!

    Comment

    • Krzysiu
      Krzysiu
      • 02-2001
      • 14936

      #62
      Nie ma się co stresować. Co roku wczesną wiosną (mozna też późną jesienią) dokonuje się tzw. ogłowienia karpy. W sumie polega to na usunięciu nadmiarowych pędów, podobnie, jak czyni się z winoroślą. Podejrzewam, że jak wsadzić te usunięte w ziemię, to wyrosną.

      Ale żeby zrobić plantację, trzeba mieć parę arów terenu w zapasie ... A suszarnię chmielu już budujecie?

      Comment

      • slado
        Gość
        • 07-2003
        • 1072

        #63
        Krzysiu napisał(a)
        Nie ma się co stresować. Co roku wczesną wiosną (mozna też późną jesienią) dokonuje się tzw. ogłowienia karpy. W sumie polega to na usunięciu nadmiarowych pędów, podobnie, jak czyni się z winoroślą. Podejrzewam, że jak wsadzić te usunięte w ziemię, to wyrosną.

        Ale żeby zrobić plantację, trzeba mieć parę arów terenu w zapasie ... A suszarnię chmielu już budujecie?
        Jasne... Za kilka lat przy wydatnej mej pomocy cały Dobrzeń Wielki zarośnie chmielem .
        Suszenie chmielu planuję na poddaszu altanki. Mam już zakupioną siatkę p. insektom.

        Comment

        • Krzysiu
          Krzysiu
          • 02-2001
          • 14936

          #64
          Suszenie chmielu odbywa się w temp. ok. 60 C, w strumieniu powietrza wzbogaconym w w dwutlenek siarki, który wpływa zbawiennie na trwałość chmielu. Niedosuszony chmiel może zaparzyć się podczas przechowywania, albo mogą się w nim zalęnąć jakieś pająki, co mi się przydarzyło.

          Comment

          • slado
            Gość
            • 07-2003
            • 1072

            #65
            Krzysiu napisał(a)
            Suszenie chmielu odbywa się w ... --ciach--
            ...warunkach jakie się posiada. Nie będę stawał na głowie, by szyszkom dogodzić.
            Oczywiście będę się starał wysuszyć na max. Mam nadzieję, że nie uleci zbyt dużo alfa i olejków w powietrze.

            Comment

            • Krzysiu
              Krzysiu
              • 02-2001
              • 14936

              #66
              slado napisał(a)
              ... Nie będę stawał na głowie, by szyszkom dogodzić...
              No to po co ci ten chmielnik, skoro zamierzasz kontentować się surowcem niskiej jakości?

              Alfakwasy nie ulatują w powietrze, tylko rozkładają się jednostajnie z upływem czasu. Im gorsze warunki przehowywania (tlen, światło, temperatura), tym szybciej rozpadają się alfakwasy. Pozostałe substancje też tracą wartości, ale z tym jest różnie.

              Comment

              • slado
                Gość
                • 07-2003
                • 1072

                #67
                Bez dogadzania szyszkom, będzie to najprzedniejszy chmiel. Po wysuszeniu trafi odpowiednio sprasowany do zamrażarki. Nie ma obawy, na pewno nie będzie "surowcem niskiej jakości"

                Comment

                • slado
                  Gość
                  • 07-2003
                  • 1072

                  #68
                  Słuchajcie koledzy po chmielu. Jest dylemat.
                  Z pozostawionych 4 pędów tej dużej, dwuletniej sadzonki na niektórych pędach głównych, nisko przy ziemii zaczęły wyrastać boczne odrosty.
                  Co z nimi robić? Czy likwidować boczne dzikusy?
                  Tak przez analogię do innych roślinek, wydaje się, że trzeba usunąć.
                  Co Wy zrobicie, jak Wam tak się zacznie rozrastać chmiel?

                  Comment

                  • Makaron
                    Senior
                    • 08-2003
                    • 2107

                    #69
                    slado napisał(a)
                    Bez dogadzania szyszkom, będzie to najprzedniejszy chmiel. Po wysuszeniu trafi odpowiednio sprasowany do zamrażarki. Nie ma obawy, na pewno nie będzie "surowcem niskiej jakości"
                    Tylko jak przygotować szyszki, by miały odpowiednią "jakość"?
                    "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                    Comment

                    • Krzysiu
                      Krzysiu
                      • 02-2001
                      • 14936

                      #70
                      slado napisał(a)
                      ...Co Wy zrobicie, jak Wam tak się zacznie rozrastać chmiel?
                      W książce piszą, żeby obciąć wszystko do wysokości metra, ale chyba jak już ma ze trzy metry wysokości. Ja bym te dziady obciął.

                      Comment

                      • slado
                        Gość
                        • 07-2003
                        • 1072

                        #71
                        Krzysiu napisał(a)
                        ...Ja bym te dziady obciął.
                        I tak też zrobię. Dzięki za podpowiedź, brakowało mi utwierdzenia w zamiarze.

                        Comment

                        • Krzysiu
                          Krzysiu
                          • 02-2001
                          • 14936

                          #72
                          Ja wczoraj też poobcinałem dolne odrosty do wysokości na razie 30 cm. Ale coś przestało rosnąć, albo za często bywam.

                          Comment

                          • slado
                            Gość
                            • 07-2003
                            • 1072

                            #73
                            Makaron napisał(a)
                            Tylko jak przygotować szyszki, by miały odpowiednią "jakość"?
                            Z braku możliwości profesjonalnej metody suszenia o której pisał Krzysiu zamierzam suszyć, tak jak pisałem wcześniej, na poddaszu altanki. W słoneczne dni jest tam wręcz gorąco. Myślę że powyżej 40'C. Jest też lekki przewiew.
                            Jeśli okaże się, że po zbiorach będzie chłodno, to chyba wszystko zabiorę do domu i przesuszę w piekarniku w temperaturze 50'C. Niestety, bez zmodyfikowanej atmosfery. Potem solidne udeptanie w słoiki i do zamrażarki. Tylko ile uda mi się w ten sposób zapakować? Nie wiem. Ratunkiem jest jeszcze duża zamrażarka u teściowej. Tak więc część chmielu pojedzie na zimowe wywczasy do Opola.

                            Comment

                            • slado
                              Gość
                              • 07-2003
                              • 1072

                              #74
                              sponsor napisał(a)
                              Na Letowej plantacji chmiel również przebił się już przez ziemię ale tak jakoś niemrawo. Z każdego sztobra po 4-6 pędów ale nie mają narazie więcej jak 10 centymetrów i maksymalnie po 5 listków. Szkoda tylko, że Leto zapomniał gdzie co posadził
                              Może te fotki cokolwiek pomogą.
                              Istnieje subtelna różnica w wyglądzie liści.
                              Oto Lubelski, aromatyczny:
                              Attached Files

                              Comment

                              • slado
                                Gość
                                • 07-2003
                                • 1072

                                #75
                                A to Marynka, goryczkowy:
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎