Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Belgia, Dag's

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    Belgia, Dag's

    Zakupione w Realu Radom za jedyne 1,80 zł - niestety tylko w puszce.
    Alk. 4,7 %, e.v. 8,5 st. Z tych danych wydawało się , że będzie wodniste ,ale nie było. Mimo paru wad ( piana niereguralna, szybko znikająca, piwo prawie bez zapachu) , to jednak smak miało znakomity, wyraźna goryczka , orzeźwiające , dobre nasycenie CO2. Przypuszczam, że to sprawił dodatek grysu kukurydzianego(?). Zawartość kaloryczna niska : 0,5 l - 155 kcal.
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    #2
    pewnie dostępne TYLKO w puszce, właśnie kończę. ultraleciutki zapaszek FAXEpodobny, w smaku polopirynopodobne: trochę kwaskowe, trochę słonawe. goryczka w oddali, wodniste, gaz na średnim poziomie. można wypić dla spróbowania albo będąc już ostatecznie spragnionym. wiele smaku tu i tak nie ma. bez oceny.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • pjenknik
      • 08-2001
      • 3388

      #3
      Wypiłem wczoraj wieczorem. Zakupione w Realu za 1,39 zł.
      Kolor ciemnozłocisty, piany brak po kilkunastu sekundach. Nic ciekawego Stawiam -3.
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Comment

      • robox
        = kapslarz =
        • 11-2002
        • 8188

        #4
        Także Real, cena 1,39/ puszka. Myślałem, że jak Król Artur, będzie to kicha (zakupione obydwa za jednym zamachem). A tu, piwo dało się wypić bez obrzydzenia. Może nie rewelacja, ale jak na tą cenę, to warto spróbować, przynajmniej ten jeden raz.

        Comment

        • breslauer
          Senior
          • 05-2002
          • 2690

          #5
          Zakupione za 1,29 w puszce w lubińskim Realu. Skusił mnie dopisek, że piwo jest robione z dodatkiem grysu kukurydzianego. Piwo ma bardzo ładny kolor, ciemno-złoty. Zapachowo nie odbiega od standardu, po prostu ma normalny kwaskowato-słodowy zapach piwa. Piana niestety bardzo szybko znikła, mimo że na początku była bardzo obfita. W smaku czuć lekką goryczkę, z taką lekką nutą jakby mleczną?, toffi? - takie coś dziwnego, ale zarazem intrygującego; może to ta kukurydza w składzie to sprawia. Dodatkowo w podniebienie szczypią podczas picia bąbelki. Piwo ogólnie raczej przeciętne.

          Moja ocena: [3.05]

          Comment

          • belze
            Senior
            • 02-2004
            • 301

            #6
            Zakupiony w Warszawskim Realu za 1.29 (puszka - bo chyba tylko w tym produkuja). Na poczatku smak mnie troche odrzucil (pewnie zasluga tego grysu kukurydzianego), ale po chwili juz w smaku lepszy sie wydal. Piana niezbyt obfita. Nie wydawał mi sie wodnisty. Piwo dosyc tanie i dzieki temu zasluguje na status - przecietne.
            Last edited by belze; 23-02-2004, 20:24.

            Comment

            • zirel
              Gość
              • 05-2004
              • 60

              #7
              kupione w lubińskim Realu.Skusiło tym grysem kukurydzianym(podobnie jak innych ale rozczarowało.Pomimo tego,że piwo miało opakowanie całkiem eleganckie i utrzymane w miłych kolorach i miało przyjemny orzeżwiający zapach,to o smaku dobrego nic nie powiem.Nie dość,że rozwodnione to jeszcze ledwo wyczuwalna goryczka.Piana przyzwoita -dosyć długo się utrzymała,kolor herbaciany.Ogólnie piwo na jeden raz i....starczy.

              Moja ocena: [3.725]

              Comment

              • Mistrzu
                Senior
                • 08-2003
                • 750

                #8
                Mimo, że "nienawiść" do Kielc wyssałem z mlekiem matki to znów sięgnąłem po kielecki wyrób. Kolor ładny, idealny bursztyn na 4,5.
                Nasycenie - średnie, czyli w normie.
                Smak – przyznam, że pasuje moim zmysłom. Lekko słodkawy i lekko goryczkowy z posmakiem herbatki Earl Grey,a.
                Piana utrzymuje się niezabyt długo, jest nieco żółtawa, ale miła w wyglądzie i konsystencji.
                Zapach – niemal niewyczuwalny.
                Opakowanie – puszka o sympatycznych kolorach złoto-zielonych ale na tym kończy się jej urok.

                Moja ocena: [2.725]

                Comment

                • Twilight_Alehouse
                  Chmielowisko.pl
                  • 06-2004
                  • 6310

                  #9
                  Wzór puszki bardzo prosty, nawet zbyt prosty.
                  Kolor bardzo ładny, zaskakująco ciemny jak na piwo o tak słabej zawartości ekstraktu - bursztynek.
                  Piana średnio wysoka, szybko opada.
                  Zapach niebrzydki, słodowo-chmielowy.
                  Gaz całkiem niezły.
                  Smak zaskakująco dobry, wyczuwalne nuty słodowe i chmielowe plus sympatyczna goryczka. Jak na ten typ piwa, bardzo mi pasowało.

                  Moja ocena: [3.575]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎