Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Najstarszy polski porter!!!

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Żywiec
    Senior
    • 12-2001
    • 1571

    Najstarszy polski porter!!!

    W czasie mojej ostatniej wizyty w browarze cieszyńskim, miałem okazję zobaczyć nielada wykopalisko. Była to firmowa butelka o pojemności 0,3 ltr z tegoż browaru z wytłoczonymi napisami"SCHLOSSBRAUEREI TESCHEN". Na butelce znajdowały sie resztki (ok. 60%) etykiety na "PIWO PORTER rozlewnia JÓZEF SCHINDLER wł. JAN KREISS z BROWARU ZAMKOWEGO W CIESZYNIE". Butelka była szczelnie zamknięta korkiem a w jej środku znajdowało się piwo. Tak, tak cieszyński porter, który czekał na swe odkrycie kilkadziesiąt lat.Pomimo upływu wielu lat zawartość butelki była komletna. Niestety ciemne szkło z którego wykonana jest butelka uniemożliwiło sprawdzenie stopnia zmętnianie tegoż piwa. Można z całą pewnościa datować znalezisko na lata 1919-1924. Myślę, że śmiało można go mianować najstarszym ocalałym polskim porterem. butelka jest w posiadaniu jednego z pracowników cieszynskiego browaru a znaleziona została w ruinach starej, przedwojennej gospody w Cieszynie
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #2
    No to kiedy degustacja
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Żywiec
      Senior
      • 12-2001
      • 1571

      #3
      adam16 napisał(a)
      No to kiedy degustacja
      Taka degustacja byłaby napewno intrygująca
      Niestety właściciel tego portera postanowił go przekazać na własność dyrektorowi browaru cieszyńskiego. Sprawa potencjalnej degustacji więc się skomplikowała

      Comment

      Przetwarzanie...
      X
      😀
      🥰
      🤢
      😎
      😡
      👍
      👎