Zasady dotyczące cookies: W ramach naszej witryny stosujemy pliki cookies. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Państwa urządzeniu końcowym. Możecie Państwo dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej „Polityce Cookies”/”Polityce Prywatności”. Po zalogowaniu komunikat nie jest widoczny.

Browar.biz
Nazwa Użytkownika Hasło
Sklep Wyszukiwarka Forum Browaru Poczta Zarejestruj się!

Dowiedz się więcej o PremiumUżytkownikach

Do niezależnego funkcjonowania BrowarBiz potrzebuje Twojego wsparcia. Co piszą BrowarBizoWspieracze na ten temat?
Dlaczego wsparłem Browar.biz? Ponieważ Od wielu lat był dla mnie źródłem wiedzy i wielu informacji, miejscem spotkań ciekawych osób oraz relaksu. A teraz kiedy wreszcie dorosłem do własnego warzenia zamierzam się tu zaopatrzyć w parę surowców.
Qbric
BrowarBiz jest Ci przydatny? Dołóż swoją cegiełkę!

Brak obrazka!Bojanowo: Szwejka Pilsener
Ekstrakt: 12% wag. | Alkohol: 5.7% obj. / 4.275% wag.
__
Ocena redakcji:
Ocena Użytkowników: 2.488
__
Dodaj opis i ocenę tego piwa!Dodaj komentarz (bez oceniania)!Dodaj to piwo do ulubionych!
Dotychczas 3 osob/y dodalo/y to piwo do ulubionych
Odpowiedz

Narzędzia Sposób wyświetlania
Stare 17-11-2002, 23:14
Fotka Użytkownika: slavoy
slavoy slavoy is offline
Senior

Miejscowość: Piotrowice (DSR)
Standardowy Szwejka Pilsener

Właśnie popijam i daleki jestem od zachwytów. Ot, takie wypijalne piwko. Smakuje jak krzyżówka Viflinga z Lwóweckim "Piwem Roku". Ogólnopolskie pilsy bije oczywiście na głowę bo posiada jakiś smak.
Ładna ciemnobursztynowa barwa, gazu malutko, a piana rekordowo kiepska - po minucie nie pozostał nawet ślad.
Moim zdaniem mało ma wspólnego z czeskim piwem butelkowym. Przegrywa ze zdecydowaną większścią jaką miałem okazję degustować.

Ocena 4-

Ten czeski piwowar to chyba jakiś mit. Na starej butelce wygrzbanej w skaładnicy butelek wymiennych "U Marusi" nazywa się Otto Dvorsky, na nowej natomiast Ota Dworský. Myślałem że Otto przniósł się do Góry Śląskiej, bo tam jest przecież teraz "Pierwszy Czeski Browar w Polsce". Czyżby Bojanowo tak szybko zwerbowało gościa o tak podobnych parametrach osobowych? Dla mnie jest to wszystko śmiechu warte. Kiepski i kompromitujący chwyt.

Stara butelka z prawej, nowa z lewej.
Załączone obrazki
Rodzaj pliku: jpg szwejk.jpg (47,6 KB, liczba wyświetleń: 695 )
Odpowiedz cytując
Stare 18-11-2002, 06:42
Fotka Użytkownika: maryhh
maryhh maryhh is offline
Senior

Miejscowość: Bojanowo
Standardowy

z tego co mi wiadomo to pan Otto nie współpracuje już z żadnym "Szwejkowym" browarem.

a co do piwa? to wg mnie za wysoko Slovoyu oceniłeś butelkowego "Szwejka" (a może butelkową Szwejkę??)
Ja osobiście piję go tylko z kufla i muszę powiedzieć, że jest to dobre piwko, ale nie zawsze. Pozostaje tylko tęsknić, za Starym Dobrym Szwejkiem.
Odpowiedz cytując
Stare 09-02-2003, 12:40
Fotka Użytkownika: dzidek1960
dzidek1960 dzidek1960 is offline
Senior

Miejscowość: Leszno
Standardowy

Wczoraj wybrałem się do pobliskiej mordowni po wafel żółty Szwejk ( namierzyłem jego skan w Browarze )
Aby nie wyjść na chienę co to przyszła po wafle wziąłem małego Szwejka pilsner 12%. Od lat `80 nie piłem nic z Bojanowa ( ówczesne bojanowskie piwo miało tyle wspólnego z piwem co wino marki WINO z winem )
I tu miłe zaskoczenie
Piwo o świeżym delikatnie chmielowym smaku z odrobiną wyraźnie wyczuwalnej goryczki. Szkoda że tylko piana nietrwała.
Wziąłem małe a zostałem dłużej.
Małe było po 1,80 a duże po 2,60
Ciekawe czy w następnych beczkach będzie takie samo?
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2003, 19:46
Fotka Użytkownika: dzidek1960
dzidek1960 dzidek1960 is offline
Senior

Miejscowość: Leszno
Standardowy

Cytat:
maryhh napisał(a)
Ja osobiście piję go tylko z kufla i muszę powiedzieć, że jest to dobre piwko, ale nie zawsze. Pozostaje tylko tęsknić, za Starym Dobrym Szwejkiem.
Ja niestety muszę się z tobą zgodzić.
Dziś wybrałem się do tej samej mordowni co ostatnio i to co wypiłem nie przypominało tego szwejka z przed kilku dni. Aby żałowałem że wziąłem duże.
Odpowiedz cytując
Stare 12-02-2003, 23:11
Fotka Użytkownika: robox
robox robox is offline
= kapslarz =

Miejscowość: L U B I N
Standardowy

Ja także za tym nowym Szwejkiem nie będę. Piwo mi ogólnie nie smakowało i nie będę się rozwodzić dlaczego. Piwko dostępne u mnie w małym sklepiku i z tego co widzę nie mające za dużo entuzjastów
Odpowiedz cytując
Stare 13-02-2003, 17:11
And69 And69 is offline
Senior

Miejscowość: Piastów
Standardowy

Po prostu tragedia , piany prawie zero a to co powstaje zaraz znika , to samo z gazem . Smak wodnisty ciężki do wypicia . Napój z tych co to spróbuj , zdejmij etykiete i zapomnij .
Odpowiedz cytując
Stare 17-02-2003, 13:13
Dudlik Dudlik is offline
Senior

Miejscowość: Warszawa
Standardowy

Mi też Szwejk nie smakował oprócz ładnego opakowania to chyba nic więcej! Poza tym o zgrozo kupiłem jakiś wybrakowany egzemplarz! W butelce 0.5 było 0.4piwa!!! Było to dość dobrze widoczne a jeszcze to sprawdziłem nalewając do szklanki z miarką. Wcześniej po postawieniu obok siebie dwóch butelek okazało się, że każda ma inną zawartość! Skandal!
Piwo miało intensywny kolor i słodki obrzydliwy smak, piany nie było wcale! Jeśli będę chciał słodkie piwo to kupię sobie jabłonowo23 czy coś w tym rodzaju.
Naprawdę odradzam nie warto wydawać pieniedzy a piwo to nie jest godne nosić nazwy Szwejk ani używać jego podobizny!
Stare 19-02-2003, 18:55
director director is offline
Gość

Miejscowość: Łódż
Idea

piwo typu pils,barwa bursztynowa,wyczuwalna dość mocna goryczka chmielu,aromatczny zapach wolny od zapachu i smaku drożdży.Pianapo nalaniu obfita utrzymuje sie krótko pozostawia trwałe piękne pierścienie.Smak interesujący dobrego męskiego piwa ekstrakt napewno 12 stopni wchodzi do głowy lepiej niż niejedna 15

Moja ocena: [4.125]
Odpowiedz cytując
Stare 21-02-2003, 12:28
Fotka Użytkownika: zythum
zythum zythum is offline
Kot Makawity

Idea

Pite wczoraj przy meczu. Brak piany i mdły zapach ale smak całkiem całkiem. Słodkawy (ja to lubię) posmak ale z wyczuwalną jednocześnie goryczką. Może trochę te smaki za mało ze sobą harmonizują ale smak na pewno na 4. Niestety zapach i brak piany tę ocenę obniżają.

Moja ocena: [3.475]
Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

Rządzący światem samowładnie
Królowie banków, fabryk, hut
Tym mocni są, że każdy kradnie
Bogactwa, które stwarza lud.
Odpowiedz cytując
Stare 14-03-2003, 22:45
Fotka Użytkownika: kloss
kloss kloss is offline
Senior

Standardowy

Beczkowe pite w Bojanowie bylo OK ale butelkowe juz nie.
Odpowiedz cytując
Stare 25-03-2003, 23:00
Krzyś Krzyś is offline
Junior

Miejscowość: Łódź
Standardowy

Dziś w pobliskim sklepiku nabyłem tego pilsnerka, który o dziwo okazał się mocniejszą odmianą piwa z Bojanowa. Jedyna informacja o tym fakcie widniała na tylnej etykiecie w postaci przekreślonych mazakiem parametrów pilsnera i dostemplowanych wartości: ekstr. 15, alk. do 7 %. Takie małe zaskoczenie. Dla mnie bomba. Etykietę zachowałem dla potomności, a butelkę natychmiast napełniłem pilsnerkiem własnego chowu. Poza tym w tej wersji też zero piany i gazu. Szkoda, bo słodowy smaczek nie zgorszy.
Odpowiedz cytując
Stare 26-03-2003, 12:20
Fotka Użytkownika: dziku
dziku dziku is offline
Senior

Standardowy

A ja kupiłem wczoraj wracając z pracy. Mój egzemplarz tego piwa to tragedia. Piwo mętne, pływały w nim mniejsze i większe farfocle. Zapach jakiś taki skisły, smak godny zapachu. Data ważności aktualna. Po pierwszym łyku wylałem. Zasługuje na zero (przynajmniej ta butelka). Zdziwiłem się, bo piłem już to piwo wcześniej i nie było złe. A w sklepie nie pomyślałem nawet, że trzeba butelkę (jak za dawnych lat bywało) obrócić i podejrzliwie obejrzeć pod światło. Na przyszłość będę wiedział, a i innym polecam taką wstępną kontrolę jakości "Szwejka"

Relax with Your Pipe
Odpowiedz cytując
Stare 13-04-2003, 08:49
Fotka Użytkownika: Pogoniarz
Pogoniarz Pogoniarz is offline
† 1971-2015 Piwosz w Raju

Miejscowość: Szczecin(Pogoń)
Standardowy

Piana na kilka sekund.Bąbelki pracują do samego końca.Posmak okropny.Nie smakowało mi- choć po Okuniewach dało się wypić.Przynajmniej nie było słodkie.
POGOŃ SZCZECIN
Odpowiedz cytując
Stare 05-05-2003, 07:32
alph alph is offline
Senior

Standardowy

Kupiłem - wypiłem - żyję.
A poważniej. Piana i barwa jak już Koleżeństwo wspomniało, zapach - dla mnie niespecjalny, ale do przeżycia (tzn. piwa da się spróbować mimo tego). Smak - ciekawy. Za tę cenę (1,95 bez butelki) spodziewałem się wynalazku typu Wigry Północne, a tu zasadzka. Smak słodowy, póżniej zostaje miła goryczka. Może nie będę się tym piwkiem zapijał, ale generalnie nienajgorzej. Może miałem szczęście a może browar coś poprawił. Za jakiś czas spróbuję ponownie i powiem coś o powtarzalności... .
Któraś z wartości została rzeczywiście zamarkerowana na etykiecie, ale w tej chwili nie pamiętam która. Etykieta identyczna z tą czerwoną na obrazku, ale zielona.
Stare 09-06-2003, 10:10
piwo piwo is offline
Senior

Standardowy

Kupiłem kilka butelek i muszę stwierdzić, że trochę przyciężkie to piwo jak na lato. Smakuje jak typowy leżak czeski. Piana marna.
Odpowiedz cytując
Stare 09-07-2003, 21:14
Fotka Użytkownika: kloss
kloss kloss is offline
Senior

Standardowy

Beczkowe w Bojanowie było całkiem dobre.Butelkowe dużo gorsze-dość surowe-gorzkawe ale z lekkim kwaskiem.
Odpowiedz cytując
Stare 03-08-2003, 19:49
Fotka Użytkownika: Petrax
Petrax Petrax is offline
Senior

Miejscowość: Luboń
Idea

Miejsce zakupu: Bojanowo
Opakowanie: butelka 0,5l, krzywa, podarta i zle naklejona etykieta

Kolor: nie spodobał mi się, ciemnobursztynowy, piwo lekko mętne
Zapach: intensywny, aromat chmielu i prawdziwego słodu
Gaz: w sam raz
Piana: do poprawki
Smak: całkiem przyjemne, ale bardzo treściwe, wyraźny aromat słodowy i drożdzowy, solidna goryczka, może być

Moja ocena: [3.7]
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2003, 15:22
Fotka Użytkownika: Pepek
Pepek Pepek is offline
Senior

Miejscowość: Brzeg / Wrocław (OB/DW)
Idea

Nabyte przedwczoraj przez Wiktorię w sklepiku na ul. Ołbińskiej we Wrocku. Po nalaniu z początku urzeka ładna, złocista barwa piwa. Piana biała z początku obfita, acz średnioziarnista, szybko opada, osiada na szkle. Nasycenie w tym egzemplarzu wręcz żadne - tragedia do n-tej potęgi. Zapach leciutki, chmielowy lecz przytłoczony czymś stęchłym. Podobnie w ponad miernym smaku - początkową wyraźną goryczkę z słodkimi posmakami zabija jakaś stęchlizna. Butelka bezzwrotna, wzór etykiety dość interesujący, kapsel uniwersalny czarny.
Cóż można rzecz na koniec. Coś z tym piwem jest nie tak. Na pewno nie była to przygoda z "dobrym" wojakiem Szwejkiem.

Moja ocena: [2.65]

Piwo pijesz - dłużej żyjesz !!!

Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2003, 17:29
dziku dziku is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Pepek napisał(a)
(...) Coś z tym piwem jest nie tak. Na pewno nie była to przygoda z "dobrym" wojakiem Szwejkiem.
Święte słowa... Ja już trzy razy próbowałem kupić to piwo w wersji "nie mętnej" i "bez pływających farfocli".
Za każdym razem coś paskudnego pływa w butelce... raz taką kupiłem i trafiłem na wyjątkowy syf. Teraz - przed zakupem obracam butelkę i... jak na razie rezygnuję z zakupu.

Relax with Your Pipe
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2003, 17:42
Fotka Użytkownika: Petrax
Petrax Petrax is offline
Senior

Miejscowość: Luboń
Standardowy

E, przesadzacie, piwko jest lekko mętne, ale żadnych farfocli nie zauważyłem. W smaku też jest niczego sobie, więc może wystarczy po prostu ostrożnie nalewać ?
Odpowiedz cytując
Stare 14-08-2003, 18:14
dziku dziku is offline
Senior

Standardowy

Cytat:
Petrax napisał(a)
E, przesadzacie, piwko jest lekko mętne, ale żadnych farfocli nie zauważyłem. W smaku też jest niczego sobie, więc może wystarczy po prostu ostrożnie nalewać ?
Nie przesadzam niestety... Może następnym razem jednak kupię i zrobię zdjęcie "pod światło". Osobiście wierzę, że gdzieś można dostać to piwo w wersji "wypijalnej" butelkowej. Wiarę swą opieram na tym, że (jak już pisałem w tym temacie) piłem je wcześniej w wersji "lanej" i było nawet dobre. Do tego nie było wcale mętne, co więcej - miało ładny kolor, niezły gaz i nie śmierdziało stęchlizną. Było to w Łodzi na imprezie "piwo roku". Właśnie ten fakt powstrzymuje mnie przed jednoznacznie negatywną oceną tego trunku. Ale kto wie Ile w końcu można cierpliwie obracać butelki w celu uniknięcia farfocli...

Relax with Your Pipe
Odpowiedz cytując
Stare 19-12-2003, 22:27
Piwofil Piwofil is offline
Senior

Miejscowość: 71 ( Wrocław), piwny gród
Idea

Przejeżdzając przez Bojanowo stwierdziłem że muszę się zatrzymać i zakupic Szwejka, udało mi sie za 1,40 w sklepie na Rynku. Pytam sprzedawcy czy dobre, stwierdził że nigdy nie wiadomo na co się tak naprawdę trafi.
Dziś nadszedł dzień skosztowania i jestem mocno zawiedziony.
Kolor rzeczywiście ładny, bursztynowy, na początek nieźle.
Gazu sporo, ale z czasem coraz mniej, pod koniec już żadnych pęcherzyków nie ma.
Piana fatalna, rozpłynęła się w powietrzu mimo lania prawie z góry, a nie po ściance. Nie pozostawiła żadnych śladów.
ZApach obrzydliwy, stęchły, w ogóle nie zachęcał do picia.
Smak troszkę lepszy niż zapach, ale bez rewelacji, jakiś taki mdły, ciężki, niedobry, aczkolwiek piwo wypijalne bez problemów większych, chociaż nie wiem czy poradziłbym sobie z kolejnym.
Opakowanie byłoby ładne gdyby nie fatalna etykieta, na dodatek krzywo i niestarannie przyklejona, butelka Euro.
Ogólnie piwo nie jest najlepsze!

Moja ocena: [1.7]
Stare 20-12-2003, 09:41
Fotka Użytkownika: jerzy
jerzy jerzy is offline
piwoholik

Miejscowość: WrocLove (DW)
Standardowy

Cytat:
Piwofil napisał(a)
Opakowanie byłoby ładne gdyby nie fatalna etykieta, na dodatek krzywo i niestarannie przyklejona, butelka Euro.
Hmmm... co to jest opakowanie: butelka (euro - żadna rewelacja), etykieta (piszesz, że fatalna) i co jeszcze. Kapsel?!?

Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]
Odpowiedz cytując
Stare 20-12-2003, 16:32
Piwofil Piwofil is offline
Senior

Miejscowość: 71 ( Wrocław), piwny gród
Standardowy

Cytat:
jerzy napisał(a)
Hmmm... co to jest opakowanie: butelka (euro - żadna rewelacja), etykieta (piszesz, że fatalna) i co jeszcze. Kapsel?!?
No fakt, może nie brzmi to sensownie, chodziło mi o to że opakowanie sprawiałoby lepsze wrażenie, gdyby nie etykietka, chociaż nie za piękna, byłby staranniej przyklejona, w sumie składa się z trzech części, więc nie jest źle, ale ogólnie piwo prezentuje się już na półce mało ciekawie!
Stare 26-01-2004, 09:20
Fotka Użytkownika: maryhh
maryhh maryhh is offline
Senior

Miejscowość: Bojanowo
Standardowy

ukazała sie wersja MOCNA bojanowskiej Szwejki.
nie miałem jeszcze okazji spróbować, ale ponoć jest lepsza.
etykieta jest czarna.
skosztuję i napiszę
Odpowiedz cytując
Odpowiedz

Narzędzia
Sposób wyświetlania

Zasady
Zakładać nowe dyskusje: Nie możesz
Odpowiadać: Nie możesz
Dodawać załączniki: Nie możesz
Edytować własne wiadomości: Nie możesz

Kod vB: Tak