Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Carlsberg (lic.)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • KrzysiekM
    Member
    • 05-2006
    • 78

    #61
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Piecia
    szkoda że nie mogę ocenić wg nowych kryteriów bo ocena byłaby ciekawa ale do rzeczy:
    Carlsberg Beer produkowane w browarze w Brzesku 11,2 ekstr. 5,3% alc
    kolor bardzo jasny słomkowy, piany mało i szybko znika, gazu również
    smak nie najgorszy ale prawdopodobnie nie jest to najlepsze piwo na świecie
    ledwie trója!!!
    Dzisiaj piłem to coś w wersji "z kija" w Sphinksie.

    Powiem tak... silnie gazowana woda mineralna o kolorze rozcieńczonego "siku", słabym, lekko kwaskowatym zapachu. Do tego śnieżnobiała piana powstająca po lekkim nawet wstrząśnięciu i znikająca w oczach (taka, jak w soczku z saturatora za komuny ;-)).
    Smak słaby, wodnisty.. głównie szczypanie bąbelków CO2 z butli.

    Generalnie tragedia... - jak dla mnie to nie wiem czy pełne 2 w skali 1:5.

    Nie wiem, może to jakaś wyjątkowa partia lub dodatkowo dolewają mineralnej z gazem, ale generalnie szkoda czasu - tym bardziej, że tyle jest dobrych, prawdziwych piw w Polsce i na świecie.

    Pozdrawiam - K.

    Comment

    • e-prezes
      Senior
      • 05-2002
      • 19166

      #62
      skun nie taki wyraźny jak w Broku Samborze/Exporcie, ale piwo tak płytkie, że trudno wypić. ciśnie się na usta powiedzenie: wygląda jak piwo, płacisz jak za piwo a dostajesz wodę... i żadnych gratisów.

      Comment

      • kopyr
        Senior
        • 06-2004
        • 9475

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
        wygląda jak piwo, płacisz jak za piwo a dostajesz wodę... i żadnych gratisów.
        No jak, dostajesz jeszcze świadomość, że wypiłeś prawdopodobnie piwo.
        Ujawniającą się głównie w uczuciu parcia na pęcherz
        Last edited by kopyr; 23-12-2006, 09:47.
        blog.kopyra.com

        Comment

        • Lacriferno
          Senior
          • 07-2005
          • 783

          #64
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
          i żadnych gratisów.
          No jak, a smycz lub otwieracz do czteropaka?

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19166

            #65
            Taki produkt powinni rekompensować przy każdej ilości (nawet 1 but.) a nie tylko w packach. Ja w każdym bądź razie przez najbliższy rok nie muszę tykać tego piwa.

            Comment

            • Scriptus
              Senior
              • 04-2006
              • 189

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: jasnoslomkowy, choc klarowny, od razy wskazuje, ze pijemy cienkusza [3]
              Piana: piana, wlasciwie sie nie utworzyla, cienki, nieciekawy dywanik, ktory zaraz zniknal [3.5]
              Zapach: slaby, ledwo wyczuwalny, wprawdzie niemal normatywny piwny, ale bez fajerwerkow, bez charakteru, za to z wyczuwalnym zapachem alkoholu, jak w najtanszych piwach "alkoholizowanych" [4]
              Smak: smak wodnisty, z silna, pozostajaca w ustach goryczka. [3.5]
              Wysycenie: Tak nabity CO2, jak woda sodowa, az trudno otworzyc butelke, z trudem otworzylem 3 butelki, z kazdej piwo probowalo uciec, pomimo ostroznosci, schlodzenia i pomimo, ze niewstrzasniete... [3]
              Opakowanie: Zielona butelka z wytloczeniem sugeruje cos luksusowego, jednak nalepki z prymitywna grafika, nie zawierajace kompletu informacji, nie ma ani o browarze, ani o slodzie... [3.5]
              Uwagi: Dalem sie skusic marka, promocja i gratisowa szklaneczka... nie kupowalem tego piwa w Polsce dotad, bo ma zagraniczny rodowod i marke... i nie kupie wiecej. Moze, jak bede w Danii, zaryzykuje, bo zawsze lubie skosztowac lokalnego piwa. Generalnie, nie polecam.

              Moja ocena: [3.625]
              Nic lepszego od Brackiego :)

              Comment

              • Sebik2408
                Junior
                • 01-2007
                • 6

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: Kolor zlocisty,jak na tej klasy piwo przystalo [4]
                Piana: piana mnie nie urzekla,gorsza niz w innych piwach tej klasy i za ta cene :/ [2.5]
                Zapach: zapach przedni jak dla mnie,az slinka leci [4.5]
                Smak: tak akby lekko sciety.Nie ma tego piwnego finiszu [3.5]
                Wysycenie: Mysle ze w porzadku.Ale nie ma fajerwerków [3.5]
                Opakowanie: Nowoczesna etykietka i reszta tez OK [4.5]
                Uwagi: Piwo rzadzilo u mnie na sylwku wiec dobrze mi sie kojarzy

                Moja ocena: [3.825]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Art, Admin

                ---------------

                Comment

                • Pogoniarz
                  † 1971-2015 Piwosz w Raju
                  • 02-2003
                  • 7971

                  #68
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Sebik2408
                  Zapach: zapach przedni jak dla mnie,az slinka leci [4.5]
                  Smak: tak akby lekko sciety.Nie ma tego piwnego finiszu [3.5]
                  Nie mogłem się powstrzymać-intryguje mnie w tej ocenie szczególnie "Przedni zapach" i "tak jakby lekko ścięty smak i ten piwny finisz".Próbuję dociec i za cholerę nie mogiem
                  Last edited by Pogoniarz; 08-01-2007, 17:59.


                  Prawie jak Piwo
                  SZCZECIN

                  Comment

                  • kentaki
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 452

                    #69
                    Nowa fajna butelka, ten sam smak, choć po długim pauzowaniu nawet smakowało. "Fajny" skunksowy zapach, mocna piana, nawet niezły smak. Butelka z terminem do końca roku. Ot taki przerywnik, i tak smaczniejszy od Carlsberga sprzedawanego na wyspach.

                    Comment

                    • wedge7
                      Senior
                      • 01-2007
                      • 217

                      #70
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasna słomka wchodzący w jasny złoty; [3.5]
                      Piana: ledwo się wytworzyła; mizerna i krótko pozostaje w kuflu [2.5]
                      Zapach: przyjemny chmielowy; bardzo świeży i orzeźwiający [4]
                      Smak: bardzo wodnisty; chmielowy z lekką goryczką, która daje o sobie znać długo po przełknięciu ; spore rozczarowanie jak na "topowe";P piwo [3]
                      Wysycenie: w porządku; piwo pracuje długo, a bąbelki przyjemnie szczypią w język [4]
                      Opakowanie: nowa zielona puszka jest bardzo ładna; prosta i urzekająca grafika wyróżnia to piwko na półce; cóż opakowanie to chyba jedyny mocny punkt tego piwa [5]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.475]

                      Comment

                      • granat862
                        Senior
                        • 12-2004
                        • 945

                        #71
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Jasno słomkowy [3.5]
                        Piana: Początkowo średnia warstwa piany tak ok 1,5 cm, szybko redukuje się do znikomej, ledwo widocznej warstewki [3]
                        Zapach: Wyraźnie wyczuwalny przyjemny aromat chmielu [4]
                        Smak: Jak dla mnie zbyt wodnisty, przynajmniej goryczka jest wyczuwalna [3.5]
                        Wysycenie: Po 15 minutach gaz całkowicie uleciał [3]
                        Opakowanie: Najlepsza strona tego piwa zgrabna zielona butelka z 4 tłoczonmi napisami Calsberg na szyjce, zgrabny kapselek [5]
                        Uwagi: Kupione w czteropaku ze względu na dodane podstawki do zestawu.

                        Moja ocena: [3.675]
                        Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

                        Comment

                        • j_wayne
                          Junior
                          • 10-2005
                          • 27

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Jasnozlocisty może nieco bardziej wpadający w słomkowy ciut za jasny. Klarowność bez zarzutu. [3.5]
                          Piana: Raczej brubopęcherzykowa początkowo bardzo obfita. Niestety opada ona równie szybko jak się pojawia, pozostawiają obwódkę wokół szkła. [3.5]
                          Zapach: Jest dość słabo wyczuwalny aczkolwiek całkiem przyjemny. Dominują nutki słodowe i lekko chmielowe. słowem typowy zapach lekkiego piwa w zielonej butelce. [4.5]
                          Smak: Smak lekko słodki z wyczuwalną nutką goryczki która pozostaje w ustach dość długo jak na takie lekkie piwko. Ogólnie całkiem przyjemne piwko. [4]
                          Wysycenie: Uważam, że wysycenie ogólnie jest na dobrym poziomie choć od razu po otwarciu gaz wydaje się ciut za duży. Bąbelki przyjemnie szczypią w język. [4]
                          Opakowanie: Ładna i oryginalna butelka z etykietą na szyjce. Nie dałem piątki ponieważ nie ma podanego ekstraktu oraz szczerze mówiąc wole tradycyjne etykiety w centralnym miejscu butelki. Plus za odkręcany kapsel. [4]
                          Uwagi: Dobre lekkie piwko idealne na upalne dni naszego lata. Doskolane gasi pragnienie. Nie jest to oczywiście moje szczególnie ulubione piwo ale jest warte spróbowania. Cena ciut za wysoka jak na piwo o ekstrakcie pewnie nieco wyższym niż 11%

                          Moja ocena: [4.1]

                          Comment

                          • satyrus
                            Junior
                            • 06-2007
                            • 20

                            #73
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: OK [4]
                            Piana: słaba ale była [2]
                            Zapach: ładny, chmielowy [4.5]
                            Smak: wyśmienity [4.5]
                            Wysycenie: długo się utrzymuje gaz [4.5]
                            Opakowanie: ładne i praktyczne [5]
                            Uwagi:

                            Moja ocena: [4.25]
                            ---------------
                            Ocena usunieta z rankingu.
                            Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Tu brak próby opisu smaku.
                            Art, Admin

                            ---------------
                            Last edited by ART; 15-04-2008, 15:03.

                            Comment

                            • anteks
                              maruda
                              • 08-2003
                              • 10738

                              #74
                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika satyrus Wyświetlenie odpowiedzi
                              Kolor: OK [4]
                              Piana: słaba ale była [2]
                              Zapach: ładny, chmielowy [4.5]
                              Smak: wyśmienity [4.5]
                              Wysycenie: długo się utrzymuje gaz [4.5]
                              Opakowanie: ładne i praktyczne [5]
                              Uwagi:

                              Moja ocena: [4.25]
                              ---------------
                              Ocena usunieta z rankingu.
                              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                              Art, Admin

                              ---------------
                              oceniałeś dzisiaj kilka piw ,ale słabo się przykladałeś do uzasadnienia Art chyba to usunie
                              Last edited by ART; 15-04-2008, 15:03.
                              Mniej książków więcej piwa

                              Comment

                              • krasnal45
                                Senior
                                • 02-2008
                                • 421

                                #75
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Kolor jaśniutki słomkowy jak na lekkie piwo jest ok [4]
                                Piana: Biała, drobnoziarnista...całkiem fajna po wlaniu do kufla ale szybko znika, zostaje tylko pierscionek [3]
                                Zapach: Jak na tak lekkie piwo całkiem intensywny z mocna nutą słodową [3]
                                Smak: Porażka...zupełna odwrotność zapachu...mocno wodniste nie powiem co aczkolwiek pozostawia na dość długo w ustach zapach goryczki i nic poza tym [2]
                                Wysycenie: Na początku jest ok, ale pod koniec prawie nic nie zostaje co jeszcze bardziej podkreśla wodnistość piwa [2.5]
                                Opakowanie: Do opakowania nie można chyba mieć zastrzeżeń, tłoczona butelka i ładny brak centralnej etykiety ...no i pozytywnie mnie zaskoczył zakręcany kapsel [4]
                                Uwagi: Ogólnie rzecz biorąc: było minęło ale już nie wróci

                                Moja ocena: [2.675]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎