Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Łódzkie, Goldpils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • e-prezes
    Senior
    • 05-2002
    • 19165

    Łódzkie, Goldpils

    całkiem przyzwoite piwo, no i stosunkowo smaczne. cena 2.30 zł w puszce w dość drogim sklepiku. jak znajdę wersję butelkową to dodam również ocenę. na razie dobre 4.
  • szostak
    Gość
    • 02-2002
    • 1176

    #2
    12,1 % ekstraktu
    6,2 % alkoholu
    Piana wręcz potężna, dosyć mocna
    zapach słaby, dosyć przyjemny
    Słodkawy posmak, dosyć silny
    I właśnie przez ten posmak ocena tylko 3,5
    Byłaby znacznie niższa, gdyby nie cena, 2.10 zł za puszkę (butelek nie było), najniższa w całej okolicy

    Comment

    • dziku
      Senior
      • 12-2002
      • 1992

      #3
      Kupiłem w sklepie Browarów Łódzkich. Jest tylko w puszkach, a ekspedientka oznajmiła mi, że do butelek już go nie leją
      Oby się myliła...
      W sumie - niezłe, lekkie piwko. Zapach - delkatny, piwny z odcieniem słodyczy. Piana - dobra i dość trwała. Obecna w kuflu do końca konsumpcji. Smak - w sumie niezłe. Dla mnie nieco za słodkie, ale przynajmniej ma swój, charakterystyczny i pozostający w pamięci smak (taki nieco owocowy ?). Nasycenie - dobre. Opakowenie - bez komentarza, bo nie cierpię puszek.
      W sumie - dla mnie na czwórkę (chociaż osobiście nie przepadam za słodkimi piwami). Oby tylko zaczęli lać je do butelek
      Dziku


      Comment

      • dziku
        Senior
        • 12-2002
        • 1992

        #4
        Ocenę uzasadniłem już wcześniej. Piwo "na czwórkę". Ale uczciwie zapracowaną, bo smak ma charakterystyczny, a to już dziś nie takie częste...

        Moja ocena: [3.975]
        Dziku


        Comment

        • zythum
          Kot Makawity
          • 08-2001
          • 8305

          #5
          W Warszawie niestety tylko z puszki a to całkiem i dobre piwo. Piana dość długo się trzyma, zapach przyjemny, smak łagodny ale w sumie z ciekawym posmakiem. Na pewno jeszcze nie raz wypiję to piwo.

          Moja ocena: [4]
          To inaczej miało być, przyjaciele,
          To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
          Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
          Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
          Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

          Rządzący światem samowładnie
          Królowie banków, fabryk, hut
          Tym mocni są, że każdy kradnie
          Bogactwa, które stwarza lud.

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19165

            #6
            w smaku zbyt kwaskowe, brak wyraźnej goryczki; zapach neutralny, gdzieś w głębi wyczuwalna nuta chmielowa; słaba piana i nasycenie. gdyby nie ten kwaskowy posmak byłby to przyzwoity średniak.

            Moja ocena: [2.8]

            Comment

            • slavoy
              Senior
              • 10-2001
              • 5052

              #7
              Piana marna, opada całkowice niemal natychmiast, w dodatku płynna - nie ma mowy o nawet chwilowej "górce". Nasycenie również bardzo kiepskie - ledwo coś tam się pnie do góry.
              W smaku kwaśnawe, goryczka niewyraźna, spłaszczona, z wyraźnym metalicznym posmakiem.
              Ocena 3=
              Nie ma w tym piwie żadnych szczególnie odrzucających akcentów, ale mi ono zupełnie nie podchodzi.
              Attached Files
              Dick Laurent is dead.

              Comment

              • Cocobango
                Senior
                • 04-2002
                • 818

                #8
                Barwa złocista, lekko bursztynowa. Piana biała o drobnych oczkach, niestety szybko opada. gaz ok. Zapach lekko słodkawy, piwny. Smak lekki orzeźwiający, miła goryczka. Jest to całkiem dobre piwko w niskiej cenie (poniżej 2 zł.). Ciekawa i udana szata graficzna.

                Moja ocena: [3.725]
                Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19165

                  #9
                  e-prezes napisał(a)
                  w smaku zbyt kwaskowe, brak wyraźnej goryczki; zapach neutralny, gdzieś w głębi wyczuwalna nuta chmielowa; słaba piana i nasycenie. gdyby nie ten kwaskowy posmak byłby to przyzwoity średniak.

                  Moja ocena: [2.8]
                  w kontekscie posta slavoja i jego fotki nie jestem pewien czy takie piwo piłem moje miało białą puszkę z elementami złotymi, ale tę samą nazwę.

                  Comment

                  • adam16
                    Senior
                    • 02-2001
                    • 9865

                    #10
                    Zacząłem tydzień piw łódzkich - znajomy dostarczył mi siedem różnych. Na piewszy ogień poszedł Goldpils:
                    Słabiutki zapach, mnie niezbyt się podoba. Piana ładna, trwała. Mocno nagazowane. Silny posmak słodkawo-metaliczny
                    Puszka. Ponoć w sklepie firmowym nie było tego piwa w szkle.

                    Moja ocena: [2.85]
                    Browar Hajduki.
                    adam16@browar.biz
                    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                    Comment

                    • Twilight_Alehouse
                      Chmielowisko.pl
                      • 06-2004
                      • 6310

                      #11
                      Puszka nie taka zła. Wprawdzie nie przepadam za czerwonym, który dominuje, ale ogólny wzór graficzny prezentuje się całkiem porządnie.
                      Kolor... Jakbym miał nazywac to piwo po kolorze, to okresliłbym je nie jako Gold Pils, ale Kanarek Pils
                      Piana mizerna, znika w oczach i nic po niej nie zostaje.
                      Zapach chmielowo-alkoholowy.
                      Nagazowanie bardzo dobre.
                      Smak zaskakująco dobry jak na Browary Łódzkie. Dominuje nuta słodowa, obok niej pojawia się jakaś taka dziwna, trochę przypominająca chmiel aromatyczny, choc nie ma tu nic, co by przeszkdzało. Do tego leciutka goryczka.

                      Moja ocena: [3.3]

                      Comment

                      Przetwarzanie...
                      X
                      😀
                      🥰
                      🤢
                      😎
                      😡
                      👍
                      👎