Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Ocena - wymiana

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Krzych15
    Senior
    • 10-2002
    • 596

    Ocena - wymiana

    Na zachodnich giełdach spotkałem się z takim zjawiskiem jak wymiana podstawek na zasadzie wartości punktowej.Np.jakaś podstawka ma 100 punktów wartości i nie muszę koniecznie jej wymienić na taką samą a mogę zaproponować np. 4 podstawki za 25 punktów.oczywiście za zgodą wymieniających się.Chciałbym poznać opinię forumowiczów a może sami zaobserwowali takie zjawisko.
    krzych
    Dzień bez piwa to stracony dzień.
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    spotkałem sie już z "punktowaniem" przy wymianie etykiet i dla mnie pierwsz reakcja to był smiech..., a kto niby przydziela punkty danej etykiecie czy podstawce? czy etkieta z danego ma tyle a tyle punktów a etykieta starsza o tyle więcej? kto to ustala? a jak Tobie zabrakinie np 2 punktów to sie nie wymienisz lub bedziesz "wisial" dwa punkty?
    Moze i na zachodzie to jest dobre, ale juz spotkałem opinie, ze punktowanie jest conajmniej śmieszne, bo jesli ja sie chcę z kimś wymienić to daje co mam i albo ktos to zaakceptuje albo nie, to jest niepotrzebne komplikowanie sobie zycia, takie jest moje zdanie
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • Krzych15
      Senior
      • 10-2002
      • 596

      #3
      No i na takie właśnie opinie liczę ,nie zakładam z góry że pomysł chwyci i że wszyscy się muszą do niego stosować ,a z punktami tak jak z ceną kto ją ustala??
      krzych
      Dzień bez piwa to stracony dzień.

      Comment

      • Dudlik
        Senior
        • 11-2002
        • 269

        #4
        Zgadzam się z przedmówcami to po prostu bezsens! To prywatna sprawa między kontrahentami i jeżli akceptują wymianę to nie ma o czym mówić. Nie wszystko co z zachodu musi być dobre, obyczje także.
        Piana jak śmietana smak szesnastoletniej dziewczyny! To jest piwko!

        Comment

        • ppns
          Senior
          • 10-2002
          • 1737

          #5
          Odp: Ocena - wymiana

          Krzych15 napisał(a)
          Na zachodnich giełdach ..... .
          Podaj namiary , w których miejscach na zachodzie na giełdach spotkałeś się z takim sposobem wyceny walorów. Niektórzy z forumowiczów mieszkających dość blisko Odry mogliby zechcieć
          wybrać się na taką giełdę.

          Co do sposobu wyceny jakiegokolwiek
          gadżetu piwnego (etykiety , podstawki , podkładki , otwieracza , itd., itp.) można przyjąć jakikolwiek system , np.: cenowy , punktowy.
          Różnicę w wycenie przy dokonywaniu wymiany najlepiej zniwelować tak .
          piwoppns@wp.pl

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Odp: Odp: Ocena - wymiana

            ppns napisał(a)

            Co do sposobu wyceny jakiegokolwiek
            gadżetu piwnego (etykiety , podstawki , podkładki , otwieracza , itd., itp.) można przyjąć jakikolwiek system , np.: cenowy , punktowy.
            Różnicę w wycenie przy dokonywaniu wymiany najlepiej zniwelować tak .
            jakikolwiek system? jesli ktoś cos sprzedaje to albo za cenę wywoławczą albo utargowaną, a jesli wymiana to na zasadzie dogadania, Ty mi to ja Tobie tamto i sprawa załatwiona, a tak bedzie się człowiek zastanawiał skąd wziąć tyle a tyle to punktów
            jeśli wymiana to tylko tradycyjna i przy piwie, a punkty proponuję zostawić tym którzy je lubią
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • ppns
              Senior
              • 10-2002
              • 1737

              #7
              Odp: Odp: Odp: Ocena - wymiana

              becik napisał(a)


              jakikolwiek system ?

              Właśnie o tym myślałem. Jakikolwiek oznacza taki , który zaakceptują obie strony transakcji. Czyli przede wszystkim nie sformalizowany
              narzuconymi regułami. Ważne , aby początek negocjacji zacząć wspólnie , na na zkończenie także należy wspólnie
              piwoppns@wp.pl

              Comment

              • cosnek
                Senior
                • 01-2002
                • 110

                #8
                Ostatni chciałem się pozbyć etykiet i wymienić na podstawki. Gość w ciemno wyskoczył, że za 5 etykiet daje 1 podstawkę.
                Każdy ma swoje wartości kolekcji i np. ja mógłbym mu zaproponować relacje odwrotne.
                Jednak przy odrobinie chęci i bliskim spotkaniu napewno wszystkie transakcje dojdą do skutku.
                Tylko bez zbednego sztywniactwa w cenach i punktach
                wafelki do wymiany
                wafelkipiwne.w.interia.pl

                Comment

                • Andi
                  Senior
                  • 07-2001
                  • 1915

                  #9
                  Wycena

                  A wiec nie ma czegos takiego jak wycena ,czy punktowanie-kazdy kolekcjoner wie sam ile ma wziac za dany egzemplarz albo w zamian za co go wymienic.
                  Stare poszukiwane Egzemplaze maja swa wartosc i tutaj sie nie da nic zrobic tylko zaplacic tyle a tyle za jeden wafel albo Etykiete.
                  Przy masöwce z wszystkich panstw niektörzy kolekcjonerzy pröbuja nazucic ceny i tak np za Egzemplarze z Krajöw Egzotycznych pröbuja dostac wiecej kasy niz za Polskie czy Niemieckie-dla mnie jest to Bezsens bo czsem ten Polski jest dla mnie wartosciowszy niz ten z Afryki.
                  W klubach sa podane ceny za 1 Wafel,Etykiete czy kapsel/wszystkie nowe/ i juz tak jest przyjete ze za 1 Wafel przy wymianie otrzymuje sie 2 Kapsle albo 2 Etykiety.No cöz pomimo ze zbieram sam Kapsle musze przyznac ze maja one najmniejsza wartosc kolekcjonerska ze wszystkich gazdrzy piwnych i nie spotkalem sie zeby ktos otrzymal cuda za jedna blache gdy tymczasem widzialem olbrzymie ceny za wafle albo Etykiety.
                  przede wszystkim jest to spowodowane ze kolekcjoneröw wafli albo etykiet jesz o wiele wiele wiecej niz Kapslarzy.
                  Niektörzy Kolekcjonerzy pröbuja na swych stronach Internetowych stworzyc cos w rodzaju cennika ale to tylko pröby i w zasadzie nikt tego nie bierze na serio.A jeszcze inni podaja swe Egzemplaze na Aukcje sprzedazy w Allegro,Ebey itp zeby tylko sie zorientowac kto da wiecej
                  Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                  http://www.andreas-kronkorken.de

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎