Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

dokładne określenie lat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23793

    dokładne określenie lat

    dodaję obecnie zaległe wzory do działu kolekcjonerskiego, proszę zatem o pomoc w ustaleniu roku z którego pochodzą dane etykiety, kapsle, podstawki. te eksponaty co do których mam wątpliwości będę zamieszczał tutaj (a raczej odnośniki do nich).
    Okocim Kryształ:

    jasne pełne 10.5

    Eksportowe
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).
  • becik
    Senior
    • 07-2002
    • 14999

    #2
    i własnie tu moze pojawić sie problem z dokładnym określeniem roku w którym ukazała się etykieta,
    ten wzor jeden pzykładowy z Okocimia był uzyany przez kilka lat, więc zarówno przykładowy rok 1985 jest prawidłowy ale prawidłowy bedzie też 1986 czy nawet 1987.....
    ja sugeruje zupełnie inne rozwiązanie, zamiast roku (czyli ew. czasu wydania etykiety) pogrupować je w/g norm, np pn 60, 66, 80, 1995, PPF, przedwojenna etc
    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

    Comment

    • ART
      mAD'MINd
      • 02-2001
      • 23793

      #3
      no ale grupując np. do normy 1995 wszystko co jest do teraz, marnuje się sporo możliwości - np. wiemy z dużą dokładnością jakie etykiety wyszły w ostatnich latach. to czy etykieta była używana przez kilka lat nie stanowi przecież problemu, wystraczy wskazać rok w którym była pierwszy raz użyta (jeśli możliwe).
      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

      Comment

      • beerdoctor
        Member
        • 10-2002
        • 50

        #4
        dokładne określenie lat

        myślę że BECIK ma rację , ogromna większość zbieraczy systematyzuje zbiory wg norm PN , podział na lata wprowadza sporo zamieszania.

        Comment

        • ART
          mAD'MINd
          • 02-2001
          • 23793

          #5
          chcecie mi powiedzieć że rasowy zbieracz nie potrafi przyporządkować roku 1960,1961,1962,1963,1964,1965 do PN-60?

          jaki jest problem z byciem w miarę dokładnym?

          jak napisałem wcześniej, dodajemy wzory ze względu na ich wygląd. jeśli ta sama etykieta była stosowana przez kilka lat, to przecież nie trzeba jej zamieszczać ponownie (bo i po co?), wystarczy że dopisze się w opisie tej pierwszej że była stosowana do tego i tego roku - problem z głowy.

          jeśli chodzi Wam o sprawdzanie czy dana etykieta nie została przypadkiem już wcześniej dodana - to zerkacie na etykiety przyporządkowane do danego browaru a nie do wszystkich etykiet z danego roku.
          - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
          - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
          - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

          Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            Odp: dokładne określenie lat

            Ja nie znam kolekcjonerów, którzy systematyzują etykiety inaczej niż w/g norm, wprowadzenie lat naprawdę komplikuje uporządkowanie etykiet szczególnie starszych, jeśli mamy dołozyć do galerii etykietę starszą to niestety trzeba bedzie wprowadzać ja pod rok np 1960 (w przypadku normy PN-60) co w wielu przypadkach może okazać się nieprawdą gdyż dany wzór mógł ukazać się później ale przed rokiem 1966 (PN-66), tak samo nie da sie okreslić z którego dokładnie roku są PPF-y (etykiety powojenne z lat 40-tych).
            Wprowadzenie norm nawet ułatwiłoby poszukiwanie danych etykiet, bo zamiast patrzeć na rok przykładowy 1960,61,62-65 wystarczyłoby wejść raz na normę PN-60 i już.
            No ale to moje zdanie....
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            Przetwarzanie...
            X
            😀
            🥰
            🤢
            😎
            😡
            👍
            👎