Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Hasseröder, Bergadler Premium Pils

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    Hasseröder, Bergadler Premium Pils

    Bergadler Premium Pils.
    Jaki browar to robi? Na niemieckiej stronie z testami piw www.biertestonline.de/ (niestety nie znam tego języka) chyba piszą, że "Lidl Stiftung & Co. KG". Ale to chyba nie jest browar . Niech mnie ktoś oświeci.
    Qbric miał w temacie LIDL-STIFTUNG & CO : Radler, Alsterwasser wątpliwości co do nazwy Bergadler. Przypuszczam, że jest to marka przeznaczona dla sklepów Lidl. Bo na kontrze mojego Premium Pilsa pisało po Polsku, że tak właśnie jest.

    Półlitrowa butelka z tłoczonym napisem Bergadler. Zawartość alk. 4,9%. Eks. 11,2%. Trochę zbyt blade to piwko. Piana obfita, dziurawa. Całkiem przyzwoity pils

    PS.
    Piwko urodzinowe u Fruńki.
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D
  • ppns
    Senior
    • 10-2002
    • 1737

    #2
    Oj Adam16 , nieco trwało ,
    ale pierwsy myk i załączam obrazek :
    Attached Files
    piwoppns@wp.pl

    Comment

    • ppns
      Senior
      • 10-2002
      • 1737

      #3
      Miało być oczywiście pierwszy myk .
      A teraz drugi myk i tłumaczenie :

      Baruort nicht bekannt => nieznane miejsce warzenia .
      Region Deutschland o n. A. => Region Niemcy , brak bliższych danych.
      Brauerei Lidl Stiftung & Co. KG => Browar Lidl Fundacja i spólka (Komandytowa)

      Z opisu można wywnioskować , że Lidl załozył jakąś quasi-spółkę ,
      której zleca warzenie dla swej sieci piwa. Ja także mam w swej kolekcji etykiety niemieckie , gdzie jedyna konkretna informacja o producencie to kod kreskowy.
      piwoppns@wp.pl

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        Dzięki! Teraz zaczyna mi się rozjaśniać
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • ppns
          Senior
          • 10-2002
          • 1737

          #5
          A teraz trzeci myk (i ostatni mój post , bo noc sylwestrowa nietypowa dla mnie była).

          Gdy zamieszczasz jakiś problem niemieckojęzyczny na forum , to dołącz jakiś np. skan , bo wtedy łatwiej można go rozwiązać , szczególnie,
          że można go umilić nastepująco .
          piwoppns@wp.pl

          Comment

          • Cocobango
            Senior
            • 04-2002
            • 818

            #6
            Bergadler Premium Pils alk 4,9%
            Piana biała, obfita, szybko opadająca tak że po chwili nie ma po niej śladu. Zapach lekko piwno-chmielowy ("dziwny"). Gazu dość mało. Kolor blado-złocisty. Smak: wyczuwalny chmiel i goryczka która po chwili wzmaga się, nie pozostawia kwaśnego posmaku. Jest to całkiem dobre piwo. Przyzwoite opakowanie, szata graficzna wzorowana jest chyba na Bitburgerze. Sprzedawane tylko i wyłącznie w sześciopakach, butelkowe.
            No to chlup w ten...
            Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
            Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
            HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

            Comment

            • Cocobango
              Senior
              • 04-2002
              • 818

              #7
              ... i wyjaśniło się kto robi Bergadlera. Wczoraj dostałem przesyłkę od Hasseroder Brauerei, w której były etykiety omawianego piwka. Tylko nie przysłali mi do nich kontr, jakby wstydzili się przyznać że robią piwo dla marketu.
              Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
              Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
              HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

              Comment

              • Viktor
                Senior
                • 04-2002
                • 617

                #8
                Bergadler Premium Pils

                Zakupione w Lidlu ( Radom ) - sześciopak za 12,99 zł ( czyli ok. 2,15 zł za butelkę 0,5 l- "niesprzedajna").
                Alk. 4,9 %, e.v. - 11,2 st. Zapach chmielowo -owocowy, kolor jasnozłoty do słomkowego, gazowanie średnie , chociaż utrzymywało się dość długo, piana biała drobna - ok. 2 min.( zostawia trwałą koronkę brabancką ), goryczka mała do średniej, smak typowego pilsa, orzeźwiający. Całość dopełnia smukla butelka, etykieta na dobrym poziomie ( chociaż jakby "ściągnięta" ?) plus kapsek do kolekcji łatwo otwierany ( twist). Dla mnie nie powiem ,że bomba , ale ocena 4,0.

                Comment

                • Viktor
                  Senior
                  • 04-2002
                  • 617

                  #9
                  W uzupełnieniu etykieta
                  Attached Files

                  Comment

                  • jerzy
                    piwoholik
                    • 10-2001
                    • 4705

                    #10
                    Długi czas nie mogłem się zdecydować na zakup całego sześciopaka, w końcu dziś zobaczyłem go luzem, po 2,19 za butelkę.
                    Piany prawie nie ma, zaś w smaku jest zwyczajnie mdłe. Tym się tylko różni od koncernowych "marek wiodących", że prawie nie ma goryczki. Albo się zepsuło, albo Lidl zmienił dostawcę Bergadlera.
                    browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                    Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      Całe szczęście, że nie musiałem zakupywać sześciopaka gdyż znalazłem je w lodowce swojego taty (oczywiście niejedno).
                      Kolor- ciemnosłomkowy, klarowne
                      zapach - dśc mocno slodkawy, obawiam sie zawartości grysu z kukurydzu
                      piana - mierniutka, biała drobna, bardzo szybko opada
                      smak - lekko slodkawe (stawiam jednak na zawartośc kukurydzy) z dośc mocna goryczką, lekko szczypie w podniebienie
                      gaz - za duzo
                      opakowanie - ładna sukla brązowa butelka z kalsyczną niemiecką etyketą (jak wyżej), kapsel twist off

                      Przeciętniak, ale wypić mozna bez problemów
                      Attached Files
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • Andi
                        Senior
                        • 07-2001
                        • 1915

                        #12
                        Wszystko sie zgadza z tym piwem ale nie wiedzialem ze jego producentem jest hasseröder.
                        Piwo to jest dostepne w Lidlu ale teraz juz tylko w Plastiku i zawsze Producentem byl Maurytius Brauerei z Zwickau.
                        Widze zeby zaoszczedzic na kosztach transportu Stiftung Lidl zlecil produkcje Tego w Kilku browarach
                        Kolekcja i wymiana kapsli piwnych

                        http://www.andreas-kronkorken.de

                        Comment

                        • Kolesław
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 1130

                          #13
                          Tej marki w polskich Lidlach już nie ma, ale wg www.biertest-online.de było warzone w browarach Gilde w Hannowerze i Mauritius w Zwickau, czyli tam gdzie obecnie obowiązujący w Lidlach Perlenbacher. Wg www.bottledbeer.co.uk oraz www.freebase.com również w Gilde. Wg www.beerpal.com oraz www.ratebeer.com w Mauritius.

                          Comment

                          • MlodyPiwosz
                            Member
                            • 04-2012
                            • 73

                            #14
                            Mam miłe odczucia związane z tym piwkiem a mianowicie było to moje pierwsze piwo wypite na ziemi niemieckiej w te wakacje Dobry pomysł z tym kapslem odkręcanym , piwko ogólnie nie drogie a można wypić . Polecam

                            Comment

                            • Grover
                              Junior
                              • 05-2014
                              • 11

                              #15
                              Piwo w niemieckich Lidlach wciąż dostępne. Przynajmniej w Nadrenii. Zgadzam się, ze to dobry i poprawny Pils. Miła goryczka. Jak tylko pojawi w polskich sklepach jestem gotów zaryzykować nawet kupno sześciopaka.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎