Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EB, Specjal

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • bury_wilk
    Senior
    • 01-2004
    • 2655

    #46
    Kolor pomiędzy słomkowym, a złotym, trochę bliżej złotego.
    Piana marna, szybko znika, średnioziarnista.
    Nasycenie w normie; nie za dużo, nie za mało, pęcherzyki średnie.
    Zapach chmielowy, średniointensywny, wydaje się płaski, choć nie jest zły.
    Smak klasyczny z wyraźnym chmielem i średnią goryczką. Dobry, ale braz mu indywidualizmu.
    Opakowanie w sumie niebrzydkie, dobrze dopracowane, ale brakuje mu klasy i oryginalności.

    Moja ocena: [3.375]
    Lubię kiedy się zieleni
    Lubię jak się piwo pieni...

    ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

    Comment

    • sebol
      Member
      • 02-2002
      • 66

      #47
      Odnoszę wrażenie że piwo to zdecydowanie się polepszyło , bardzo dobry goryczkowaty smak , herbaciany kolor,dobra piana.Niska cena jeżeli chodzi o walory smakowe.

      Moja ocena: [4.225]
      sebastian30000

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #48
        Etykieta mi się osobiście nie podoba, ale przynajmniej nie jest tandetna. Tyle że po takim browarze jak EB można się spodziewać czegoś więcej. Za to kapsel ładny.
        Kolor ciut ciemniejszy od klasycznego pilsowego złotka, ale i ekstrakt stosunkowo wysoki.
        Piana dość wysoka, nawet ładnie się utrzymuje. Do końca zostaje całkiem gruby kożuszek.
        Zapach wyraźny, przyjemny, chmielowo-słodowy.
        Nagazowanie za małe.
        W smaku przede wszystkim przyjemna goryczka, za nią wyczuwa się posmak słodowy. bardzo dobrze się pije, nie ma zadnych nieprzyjemnych nutek, choć nie mogę powiedzieć, by było to jakieś wybitne piwo.

        Moja ocena: [3.55]

        Comment

        • ArturŁ
          Senior
          • 11-2004
          • 374

          #49
          Spożyte podczaso kolacji wigilijnej u rodziny.
          Kolor - piękna,złocisto-bursztynowa,piwna barwa.
          Nasycenie CO2 - bąbelki istniały od momentu nalania piwa do kufla aż do samego końca.O nic więcej prosić nie można.
          Smak - specjal ma własny,oryginalny smak.Bardzo dobra gorycz,orzezwiająca. To sprawia,że trudno mi porównywać specjala z jakimkolwiek innym piwem,jeśli chodzi o smak.Tak się składa,że mi ten smak ten zawsze bardzo odpowiadał
          Piana - obecna podczas całego (długiego i mozolnego)procesu spożywania piwa.Wysokość 1/4,1/5 kufla.Jak dla mnie akurat.
          Zapach - przyjemny,piwny,zachęcający do spożycia.
          Opakowanie - butelka.Butelki specjala podobają mi się.Nie są krzykliwe,a jednak uwagę przyciągnąć potrafią.

          Moja ocena: [4.575]

          Comment

          • Akren
            Senior
            • 12-2004
            • 111

            #50
            Dziś drugi dzień z kolei pije to piwo i musze przyznać że bardzo mi posmakowało. Piłem je w butelce na dworzu, więc nie jestem w stanie ocenić jego wszystkich walorów ale zdecydowanie moge powiedzieć że Specjal zasługuje na uznanie. Jeszcze dodatkowo ta cena - 1,79 bez butelki (kupione w markecie) skłania żeby częściej je kupować .

            Comment

            • Blu
              Gość
              • 03-2005
              • 3

              #51
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Przejrzysty jednak nie za jasny. [4]
              Piana: Nie opada zbyt szybko. [4]
              Zapach: Przyjemny. [4]
              Smak: Mocno wyczówalna goryczka. [4.5]
              Wysycenie: Doskonałe. [5]
              Opakowanie: Ładna, zwraca uwage. [5]
              Uwagi: Jedno z moich ulubionych piw.

              Moja ocena: [4.3]
              ---------------
              Ocena usunieta z rankingu.
              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
              Art, Admin

              ---------------

              Comment

              • GideonARP_PL
                Junior
                • 04-2005
                • 1

                #52
                w Gdańsku kosztuje 1,99 + butelka Moim zdaniem to najpyszniejsze piwko pod słońcem

                Comment

                • Blue
                  Gość
                  • 05-2005
                  • 1

                  #53
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Ładny, złocisty kolor. [4]
                  Piana: Dosyć długo sie utrzymuje. [4]
                  Zapach: Bardzo wyrazisty. [4.5]
                  Smak: Smak Specjala zawsze mi odpowiadał. [4.5]
                  Wysycenie: Bardzo dobre. [4]
                  Opakowanie: Charakterystyczne, zapada w pamięć. [4]
                  Uwagi:

                  Moja ocena: [4.375]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Proszę przynajmniej o próbę opisania smaku i zapachu.
                  Art, Admin

                  ---------------

                  Comment

                  • Shlangbaum
                    Senior
                    • 03-2005
                    • 5828

                    #54
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: Ładny, jasno złoty, może troszkę za jasny. [4.5]
                    Piana: No pięknie. Mało który pils w naszym pięknym i bogatym kraju utrzymuje nie kożuszek ale po prostu kożuch. Solidna pianka przez długi czas. [5]
                    Zapach: Mocno chmielowy ale prymitywny. [3.5]
                    Smak: Mimo wytrawności i dobrego nachmielenia zachowuje pełnię i bardzo orzeźwia, nawet nieschłodzony. [5]
                    Wysycenie: Dobrze czuć w ustach. Ładnie wygląda w szklance. Cały czas wspomaga piankę. Brawo! [5]
                    Opakowanie: Naprawdę ładna szata graficzna, jedna z ładniejszych puszek w Polsce. Co z tego jak wszystko p..pszy to, że nie podają ani ekstraktu ani nawet informacji, który browar to warzy. [3.5]
                    Uwagi: Udane piwo. Szkoda, że GŻ Żywca takiego nie robi...

                    Moja ocena: [4.375]

                    Krakowski Konkurs Piw Domowych !

                    Comment

                    • fat_fire
                      Member
                      • 09-2004
                      • 80

                      #55
                      pite podczas pobytu we władysławowie , u mnie tego nie ma a szkoda bo piwko bardzo dobre zarówno z butelki jak i z kija , bede tęsknić...

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #56
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: jasnozłółte, lekko mętnawe [2.5]
                        Piana: bardzo dobra, duża, gęsta, drobna, biał, długo się utrzymuje [4.5]
                        Zapach: przebija leciutka sfermentowana słodycz [3]
                        Smak: dośc szczypiące w język, pod koniec każdego łyka na języku wyczuwam niezbyt miła gorzką nutkę, podobnie jak i w zapachu czuc sfermetnowany słód z naprawdę nikłymi sladami chmielu [2.5]
                        Wysycenie: zbyt duze [2.5]
                        Opakowanie: bz zarzutu, ladna etykieta, firmowy kapsel [5]
                        Uwagi: jesli tak smakuje kazdy specjal, to bedzie to moja ostatnia z nim przygoda, nie podchodzi mi, w chwile po wypiciu powoduje odbicia powietrza, moze to tylko trefna flaszka, kiedyś jeszcze zaryzykuje, w sumie lepiej wygląda niz smakuje

                        Moja ocena: [3]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • danik18
                          Junior
                          • 09-2005
                          • 1

                          #57
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Bardzo ciekawy zarazem łądny [4]
                          Piana: Gęsta ładna i smakowita [4.5]
                          Zapach: Ciekawy zapach, nigdzie nie spotykany [4.5]
                          Smak: Rewelka nigdzie nie znajdziecie tak ciekawie smakowego piwa [5]
                          Wysycenie: Ok!!! [4]
                          Opakowanie: Przyciągające jak magne.... [4.5]
                          Uwagi:

                          Moja ocena: [4.65]
                          ---------------
                          Ocena usunieta z rankingu.
                          Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                          Art, Admin

                          ---------------

                          Comment

                          • Czapayew
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1966

                            #58
                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: ciemny bursztyn , bardzo ładny [4]
                            Piana: no moglibi się bardzije wysyilić - gęsta, wonna, ale za szybko znika [3.5]
                            Zapach: wyraźne nutki słodowe i chmielowe [4]
                            Smak: cóż... spodziewałem się czegoś więcej - goryczka, chmielowanie jest tak na 80 %, przez co piwko jest lekko wodniste [3.5]
                            Wysycenie: dobre [4]
                            Opakowanie: rzekłbym - klasyka [4.5]
                            Uwagi: Z ukontentowaniem upolowałem to piwko w DG, w niwielkim sklepiku tytoniowym na Majakowskiego. Trochę mnie zawiodło, ale chyba do niego powrócę.

                            Moja ocena: [3.775]
                            "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                            www.zamkoszlaki.com
                            www.piwnekapsle.net

                            Comment

                            • mprulez
                              Junior
                              • 10-2005
                              • 1

                              #59
                              W elblagu wszyscy je pija bo jest najlepsze. co za barwa i aromat mmm... ja tam daje pińć

                              Comment

                              • Jimmy_jb
                                • 11-2005
                                • 911

                                #60
                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: bardzo ładny piwny kolor, raczej jasny, intensywny bursztyn [5]
                                Piana: świetna, trzyma się i jest dość gęsta ale nie zbita, ładnie w niej wygląda "koniczynka", przy tym piwie można się popisywać umiejętnościami lania, trzyma się długo i zostaje na ściankach [5]
                                Zapach: nic wybitnego, czuć chmiel, zwykły zapach piwa - może ciut mocniejszy w przypadku nieschłodzonego a przy beczkowym słabo wyczuwalny i orzeźwiający [4]
                                Smak: bardzo wyraźny i charakterystyczny ale nie narzuca się, wyczuwalna i solidna goryczka, orzeźwiające, jedno z piw które nie traci wiele w puszce, piwo z charakterem , świeże z beczki w upalny dzień koi ciało i upaja zmysły, beczkowy specjal to jedna z najlepszych rzeczy na świecie [5]
                                Wysycenie: bardzo bardzo lane z góry pieni się mocno ale zazwyczaj nie ucieka i nawet mniej wprawionym łatwo uzyskać wysoką czapeczkę, uwalnia pęcherzyki niemalże do ostatniej kropelki, bardzo dobrze wpływa na odczucia smaku i konsystencji [5]
                                Opakowanie: czarne, bardzo tradycyjne (zgodnie z napisem) etykietki, mocno wyeksponowana nazwa; opakowania jasno mówi: to jest właśnie Specjal, wiesz co to jest więc nie będziemy Cię tu czarować, klasyka bez fajerwerków [4.5]
                                Uwagi: Łatwo dostępne w Trójmieści i okolicy, tanie: około 2 zł za butelkę +kaucja, 2,25 - 2,50 za puszkę. Długo kojarzyło się z panami stojącymi pod sklepem, obecnie chętnie pite przez studentów i dziewczyny stało się jednym z bardziej cenionych piw. Bardzo dobre i tanie.

                                Moja ocena: [4.625]
                                Mona Browar Prywatny, Pruszcz Gdański Słoneczna

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎