Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

EB, Specjal

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Scr3m
    Junior
    • 11-2005
    • 1

    #61
    Piwo to jest chyba najbardziej popularnym trunkiem na kaszubach i pomorzu gdańskim. Każdy tam prosi o "murzynka". Cena do tego zachęca, bo 2 zł to niewiele. Na początku byłem przyzwyczajony do (jak to określił mój kuzynek) piw dla mieszczuchów typu Żubr czy Lech. Przy pierwszych prubach zdawało się być zagorzkie w smaku. Jednak po miesiącu wakacji i niepiciu niczego innego bardzo mi zasmakował i został w pamięci. I faktycznie w porównianiu z Żubrem za tą samą cene wybieram coś z charakterem. Szkoda że nie spotkałem go nigdzie indziej w tej fajnej czarnej etykiecie. Na Śląsku żadnego Specjala nie ma Po wakacjach faktycznie wszystko poza Dębowym smakowało jak woda

    Comment

    • thrashcan
      Senior
      • 10-2005
      • 126

      #62
      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Ładny kolor jasnego bursztynu, klarowne. [4.5]
      Piana: Piana koloru białego, szybko opadła, nie utrzymała się do końca picia piwa nawet w postaci cieniutkiej warstwy. [2.5]
      Zapach: Zapach dość słaby, typowo chmielowy, nic szczególnego się nie narzuca, przyjemny. [4]
      Smak: Piwo smaczne, na pierwszy plan wysuwa się dość wyraźna goryczka, smak nie wybitny, aczkolwiek zachęcający do dalszego picia. [4]
      Wysycenie: W zupełności wystarczające, szkoda, że nie przekłada się na utrzymanie piany. [4]
      Opakowanie: Brązowa butelka 0,5l, duży napis "EB" na etykietach, kapsel firmowy, wyszystko na miejscu, nie krzykliwe, ale wyróżniające się (prawdopodobnie przez duży napis). [4]
      Uwagi:

      Moja ocena: [3.875]

      Comment

      • Twilight_Alehouse
        Chmielowisko.pl
        • 06-2004
        • 6310

        #63
        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika thrashcan
        duży napis "EB" na etykietach
        Chyba Ci się Specjal z Premium pomylił...

        Comment

        • rotmistrz
          Senior
          • 06-2005
          • 469

          #64
          Ocena z ARTomatu

          Kolor: jasnożółty, klarowny [3]
          Piana: początkowo gęsta, potem szybko siadla pozostwiając kożuszek, pozostawia ślady na szkle [3]
          Zapach: wyczuwalny aromat chmielu [3]
          Smak: dobry, goryczkowaty, [3.5]
          Wysycenie: Praktycznie zerowe co jakiś czas jakiś pęcherzyk oderwał się od dna [1.5]
          Opakowanie: kolorystycznie nie odpowiada mi ciemne tlo inna zawartośc alkocholu 5,7% obj. Brak wyjśnień gdzie zdobyto medale [3]
          Uwagi:

          Moja ocena: [3.125]

          Comment

          • Lacriferno
            Senior
            • 07-2005
            • 783

            #65
            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Jasno złoty, pływały w nim jakieś podejrzane drobinki i nie była to wina kufla, który był wypucowany starannie. Piwo też było w dacie ważności. [3]
            Piana: Początkowo gęsta i zbita, lecz z czasem staje się gruboziarnista. Nie daje jednak szybko za wygraną i utrzymuje się dość długo. [4]
            Zapach: Nic nadzywczajnego, ogólnie słaby. Na pierwszym planie słód, przed który wyraźnie przebija się chmiel. [3.5]
            Smak: Delikatnie słodkawe z wyraźną goryczką. Pozostawia wyraźny i długotrwały chmielowo-goryczkowy posmak. [3.5]
            Wysycenie: Wystarczające. [4.5]
            Opakowanie: Ładna etykieta, firmowy kapselek. Podany ekstrakt, informacji o browarze warzącym oczywiście brak. [4]
            Uwagi:

            Moja ocena: [3.6]

            Comment

            • MarcinKa
              Senior
              • 02-2005
              • 2729

              #66
              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ładna głęboki bursztyn. Stosowna do swych parametrów. [4]
              Piana: Piękna biała czapa, do tego trwała w obfitej postaci, nie tylko szczątkowej. Jak u Shlangbauma. [4.5]
              Zapach: Słaby z dominującym chmielem. Nienajgorszy ale zbyt mało intensywny. [3.5]
              Smak: Dobry chmielowy smak. Chmiel dominuje, ale pod nim jakby delikatny słód. Goryczka na koniec jest, ale nie za smaczna, bardziej gorzki smak. Krótko utrzymuje się posmak w ustach. [4]
              Wysycenie: Przeciętne. Brakuje troszkę gazu żeby ożywić to piwo. [3]
              Opakowanie: Nienajgorsze, chociaż czerń raczej zarezerwowana jest dla większego woltażu. Kapsel z logo Specjala. Brak tylko dokłednaj informacji gdzie jest warzone. [4]
              Uwagi: Piwo dobre z prawie rewelacyjną pianą, dawno takiej nie spotkałem. Jak by tylko więcej gazu dali i goryczkę nie tyle wzmocnili co wyostrzyli. Wtedy byłoby chyba bezkonkurencyjne.

              Moja ocena: [3.825]
              To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

              Comment

              • fART
                Junior
                • 12-2005
                • 2

                #67
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: kolor troche za jasny [3.5]
                Piana: dobra [4]
                Zapach: dobry [4]
                Smak: od kiedy piwo stało się ogólnopolskim (rok temu) smak sie pogorszył drastycznie (z 4 na 2 w mojej ocenie) [2]
                Wysycenie: nasycenie jest dobre [4.5]
                Opakowanie: standardowa butelka [4]
                Uwagi: przed rokiem zanim stało się ogólnopolskim było to piwo standardowe (nie wysoka cena dobry smak coś w sam raz dla stódentów) teraz jego miejsce zają żubr i harnaś

                Moja ocena: [3.2]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Art, Admin

                ---------------

                Comment

                • rotejm
                  Junior
                  • 03-2006
                  • 6

                  #68
                  Polecam specjal piwo trinkuje je od 30 lat i nie mam zamiaru zmienić marki
                  jest de best!
                  oczywiście pite w odpowiedniej temp. ma swój piwny zapach i koloryt
                  za długo piszę idę na schłodzone
                  no to na zdrowie!!!!!

                  Comment

                  • e-prezes
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 19167

                    #69
                    a nie pomyliłeś sobie z Barkasem? mają tak podobne etykietki

                    Comment

                    • rotejm
                      Junior
                      • 03-2006
                      • 6

                      #70
                      Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika e-prezes
                      a nie pomyliłeś sobie z Barkasem? mają tak podobne etykietki
                      Słuchaj krakowiaczku idz do sklepu kup Specjal potem pogadamy!
                      Łyknij za moje zdrowie! po mowie widzę że jeszcze nie piłeś Specjala
                      więc smacznego!
                      Hejka!

                      Comment

                      • rotejm
                        Junior
                        • 03-2006
                        • 6

                        #71
                        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rotejm
                        Słuchaj krakowiaczku idz do sklepu kup Specjal potem pogadamy!
                        Łyknij za moje zdrowie! po mowie widzę że jeszcze nie piłeś Specjala
                        więc smacznego!
                        Hejka!
                        i odpisz mi jaki browar go produkuje!
                        Łaskawco!
                        Hejka!

                        Comment

                        • YouPeter
                          Senior
                          • 05-2004
                          • 2379

                          #72
                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: Złoty - odpowiedni dla piwa z tą zawartością ekstraktu. [4.5]
                          Piana: Miłe zaskoczenie. Biała, stosunkowo gęsta, utrzymująca się dość długo i pozostawiająca piękne ślady na kuflu. [5]
                          Zapach: Średnio intensywny, chmielowy, niezharmonizowany. [3.5]
                          Smak: W sumie smaczne. Chmielowe z lekkim chlebowym posmakiem jednak brakuje temu piwu nieco pełności. Lekka goryczka pojawiająca się dopiero po pewniej chwili. [4]
                          Wysycenie: Jak dla mnie zdecydowanie za niskie. [3]
                          Opakowanie: Nie przecudowane, estetyczne. [4]
                          Uwagi: Jak dla mnie jest to na razie drugie piwo pod względem smakowym pochodzące z GŻ po Brackim.

                          Moja ocena: [3.9]
                          Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                          Comment

                          • rotejm
                            Junior
                            • 03-2006
                            • 6

                            #73
                            Specjal jest z Elbląga , a Barkas z Braniewa tak dla prawdy!
                            Oba browary kiedyś były razem i się uzupełniały w różnych gatunkach piwa
                            Specjal jest naprawdę dobrym piwem polecam!

                            Comment

                            • rotejm
                              Junior
                              • 03-2006
                              • 6

                              #74
                              Dzięki za ocenę mego ulubionego piwa
                              Mam nadzieję że zasmakujesz Specjala jeszcze nie raz a wtedy !!!!!!

                              Comment

                              • Makaron
                                Senior
                                • 08-2003
                                • 2107

                                #75
                                Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika rotejm
                                Dzięki za ocenę mego ulubionego piwa
                                Mam nadzieję że zasmakujesz Specjala jeszcze nie raz a wtedy !!!!!!
                                Ja probowalem Specjala wielokrotnie ,calyczas lubie od czasu do czasu wypic Specjala ,ale naprawde sa lepsze piwa. Pozatym jak pijesz to piwo od 30 lat to mozesz wypowiedziec sie na temat zmiany smaku przez ostatni okres. Na przyklad ja zauwazylem stanowcze obnizenie goryczy w ostatnich 8 latach. Piwo robi sie coraz bardziej slodkawe. A to co zaczeli produkowac 2 lata temu to kompletnie przeczy temu co napisales. Czy pryapdkiem nie jestes za bardzo uzalezniony do marki piwa?
                                "If you see a beer, do it a favor, and drink it. Beer was not meant to age." Michael Jackson

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎