Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kentaki
    Senior
    • 10-2002
    • 452

    Jak zwykle i bez apelacyjnie super piwko, najlepszy polski koźlak, generalnie the best ciak

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      Ocena z ARTomatu

      Kolor: Czerwonawo-rubinowy,klarowny. [4]
      Piana: Z początku,bardzo bujna,drobnoziarnista,potem opada do maluśkiego wianuszka. [3.5]
      Zapach: Ja czuję jakieś owoce,zalane alkoholem,ale leciutkim.Jakby do tego przepalany cukier. [4]
      Smak: Owocowy,czuć też lekką goryczkę i wytrawność,ale lekko się pije,na podniebieniu pozostaje [4]
      Wysycenie: Drobniutkie bąbelki pracują,ale troszkę się obijają. [3.5]
      Opakowanie: Majstersztyk, do tego można flaszkę opylić u sąsiadów
      Tak serio,wszystkie informacje są,kapsel oryginalNo nie ma się do czego przyczepić [5]
      Uwagi: Piłem,to piwo sporo razy i napiszę,że smakuje róźnie.Piłem beczkowe ,które mnie zwalało z nóg ,ale i bardzo ,ale to bardzo przeciętne.Butelkowe tez bywało nierówne.Generalnie całkiem smaczne piwko.

      Moja ocena: [3.975]


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • solozzo
        Member
        • 08-2006
        • 87

        Ocena z ARTomatu

        Kolor: kolor herbaciany, kiedyś to piwo było ciemniejsze. Moim zdaniem zbyt jasny. [3.5]
        Piana: bardzo słaba zaraz opada. Praktycznie przemija jak kometa na niebie. Błysk i po wszytskim [3]
        Zapach: bardzo przyjemny. Dość głęboki/ Słodowy z nutkami alkoholowymi. [4.5]
        Smak: lekko kwaskowy ale przewaga słodowych smakow z karmelem w tle. No gdyby tu zwiekszyc extrakt do 18% byłoby rewelacyjne piwo. tak jest średnie. [3.5]
        Wysycenie: mi pasuje bardzo solidnie babelki dorbniutkie lecą ku górze szklanki [4.5]
        Opakowanie: dzieło sztuki. orginalny pomysł. pamiętam jeszcze te z 1 serii złota farbka malowane. Ale ten kolo ecru czy jak to sie tam pisze tez ładny. [5]
        Uwagi: no piwo spada po równi pochyłej w dół coraz gorsze z kolejnymi partiami. Powoli ale widac chyba oszczędzaja na nim. A chcą utrzymać marke na rynku

        Moja ocena: [3.925]
        vere sede vacante est

        Comment

        • wedge7
          Senior
          • 01-2007
          • 217

          Ocena z ARTomatu

          Kolor: ciemny; herbaciany [4]
          Piana: na początku spora ale po chwili pozostaje już po niej tylko drobny kożuszek; [3.5]
          Zapach: słodki acz niezbyt wyraźny; wyczuwalne nuty "palone" [4]
          Smak: silna goryczka; wyczuwalne nuty "palone" [4.5]
          Wysycenie: w porządku; gaz pracuje cały czas [4]
          Opakowanie: fenomenalny pomysł by etykietę na butelce zastąpić specjalnym nadrukiem; butelka wyróżnia się na półce; dedykowany kapsel; na samej etykiecie sporo informacji i "intrygująca" historia powstawania koźlaka [5]
          Uwagi:

          Moja ocena: [4.2]

          Comment

          • anzelmo
            Junior
            • 03-2006
            • 9

            Ocena z ARTomatu

            Kolor: Wspaniały, ciemnobursztynowy z rubinowymi refleksami. [5]
            Piana: Gęsta i sztywna. Długo się utrzymuje. Jasny beż. Do końca utrzymuje się kożuszek grubości ok. 0,5 cm. [4.5]
            Zapach: Słodki, karmelowy z lekką nutą owoców. Zachęca do zanurzenia ust. [5]
            Smak: Wspaniała nuta karmelu. Wyraźna słodycz i odrobina nadającej charakteru goryczy. Treściwe, pozostawia w ustach posmak dobrze wypieczonego chleba i jakby odrobiny miodu. Rewelacja! [5]
            Wysycenie: Idealne - orzeźwia i podkreśla walory smakowe piwa. Nic dodać, nic ująć. [5]
            Opakowanie: Ciekawy nadruk na butelce zamiast etykiety. Bardzo efektowne. Podano rzetelne informacje dotyczące piwa. Z całą pewnością najciekawsze opakowanie polskiego piwa. [5]
            Uwagi: Piwo, do którego zawsze chętnie powracam.

            Moja ocena: [4.95]

            Comment

            • Cube666
              Member
              • 12-2005
              • 70

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Piękna wiśnia, rubinowy [5]
              Piana: Na poczatku bujna, szybko siada. W czasie picia zanika. [3.5]
              Zapach: Mocny, owocowy, delikatnie palony [4.5]
              Smak: Pełny, kwaskowo-owocowy-chmielowy. Na poczatku wyczuwalna lekka goryczka, poźniej bardzo mocna. [4]
              Wysycenie: Jak dla mnie odpowiednie chociaż na końcu mogło by być troszeczkę mocniejsze. [4]
              Opakowanie: Butelka zdecydowanie wyróżnia się wśród butelek innych piw. Prosta ale ciekawa. Jest informacja o ekstrakcie i zawartości alkoholu. Dodatkowo jest informacja w języku angielkim i niemieckim. [5]
              Uwagi:

              Moja ocena: [4.225]
              Prace archeologiczne wykonywane w połowie lat 80. XX wieku "wykazały niezbicie, że pierwszym zrywem ludowym w naszych dziejach było obalenie reakcyjnego reżimu marionetkowego władcy Popiela, idącego na smyczy zachodnioniemieckiej, przez postępowy nurt plebejski, reprezentowany przez rękodzielnika Piasta", a ów Piast posłużył się do likwidacji Popiela myszami domowymi, dlatego też Komitet Obchodu Założenia Kruszwicy postanowił ufundować pomnik przedstawiający Zwycięską Mysz Postępu i Tradycji.

              Comment

              • szoferinio
                Junior
                • 04-2007
                • 2

                Ocena z ARTomatu

                Kolor: całkiem niezłe piwko o charakterystycznym smaku robiłem z niego grzanca [4]
                Piana: calkiem niezla choc slabo sie pieni [3]
                Zapach: zapach jak dlamnie bardzo fajny [5]
                Smak: dobry nawet bardzo szczegolnie przy dobrze spozadzonym grzancu [4.5]
                Wysycenie: jest lekko gazowane [2]
                Opakowanie: pomyslowe i calkiem ladne [4]
                Uwagi:

                Moja ocena: [4.35]
                ---------------
                Ocena usunieta z rankingu.
                Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
                Art, Admin

                ---------------

                Comment

                • minos
                  Member
                  • 11-2006
                  • 34

                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Korol intensywny rubinowy/bursztynowy, typowo pomorska barwa. [5]
                  Piana: Na palec, długo utrzymywała się na piwie. [4]
                  Zapach: Aromatyczny, intensywny i zarazem łagodny. [5]
                  Smak: mmmm bez komentarza [5]
                  Wysycenie: Delikatnie nasycone. [5]
                  Opakowanie: Ineteresujące, żadko spotykane. [4.5]
                  Uwagi: Nawt mojej żonie smakowało (a żadko pija piwo), Polecam.

                  Moja ocena: [4.875]
                  ---------------
                  Ocena usunieta z rankingu.
                  Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Tu, brak choćby próby opisu smaku.
                  Art, Admin

                  ---------------

                  Comment

                  • elkostek
                    Junior
                    • 04-2007
                    • 2

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: ciekwy i zachecający do spozycia [4.5]
                    Piana: opada [3]
                    Zapach: ciekawy i jednak nie do końca przekonuje [4.5]
                    Smak: bardzo przyjemny i z każdym łykiem coraz lepszy [5]
                    Wysycenie: wystarczające [5]
                    Opakowanie: inne niż wszystkie [5]
                    Uwagi: Szczerze polecam to piwko jest na prawde warte uwagi , mi przypadło do gustu jako smakowite (zimne ) lekarstwo na upalne dni tego lata

                    Moja ocena: [4.6]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Rozumiem entuzjazm, ale prosiłbym bardziej konkretnie uzasadniać składniki oceny
                    Art, Admin

                    ---------------

                    Comment

                    • Qrnik
                      Gość
                      • 09-2007
                      • 1

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Piękny rubinowy. Może szkarłatny. Głęboki i nasycony [5]
                      Piana: Ładna, długo się otrzymuję, również ma swój specyficzny kolor i smak. Aż kusi [5]
                      Zapach: Ładny, przyjemny karmel i owoce. Nie tzw "siara" [5]
                      Smak: Nic dodać nic ująć, piwowarzy sie postarali. [5]
                      Wysycenie: Idealne - orzeźwia, gaz "nie wychodzi nosem" . [5]
                      Opakowanie: Nadruk zamiast etykiety, własny styl. Zauważana w "tłumie" [5]
                      Uwagi: Piwo od którego wszystko się zaczęło

                      Moja ocena: [5]
                      ---------------
                      Ocena usunieta z rankingu.
                      Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Brak opisu smaku.
                      Art, Admin

                      ---------------

                      Comment

                      • kenezz
                        Junior
                        • 07-2007
                        • 15

                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: Piękny, ciemno bursztynowy, nienagannie klarowny. [5]
                        Piana: Obfita, ale znika po 2 minutach. Zostają pojedyncze zakola. Nie zostawia śladów na kuflu. [2.5]
                        Zapach: Przyjemny, słodki, miodowy, delikatnie palony. Średnio intensywny, nie nachalny. [5]
                        Smak: Intensywna goryczka połączona ze słodyczą, miodem i karmelem. Dobrze wyważony. [5]
                        Wysycenie: Dobre. Gaz pracuje do końca. [5]
                        Opakowanie: Oryginalne. Dobry pomysł z napisami. [5]
                        Uwagi: Bardzo dobre piwo. Szkoda, że trochę drogie.

                        Moja ocena: [4.75]

                        Comment

                        • woosaa
                          Senior
                          • 07-2005
                          • 1548

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: klarowny ładny rubin [5]
                          Piana: solidna i w miarę gęsta,powoli jej ubywa,z początku lekko dziurawa,póżniej z dziurami jak ser,ładny dywanik na końcu [4.5]
                          Zapach: stosunkowo mocny,przypalany słód z domieszkami chmielowo-owocowymi [4.5]
                          Smak: dobra goryczka połączona z przypalonym słodem i bardzo lekkim karmelem przypominająca suszone owoce,na końcu daje znać moc alkoholu [4.5]
                          Wysycenie: prawie że idealne,ciut za mocne [4.5]
                          Opakowanie: bardzo oryginalne jak dla mnie,fajny kapsel [4.5]
                          Uwagi: bardzo dobry kożlaczek,polecam.PZDR

                          Moja ocena: [4.525]
                          mb WOS

                          Comment

                          • grzech
                            Senior
                            • 04-2001
                            • 4592

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: Taki ciemny bursztyn, albo mocna herbata. Ogólnie ładny, ale wolałbym bardziej intensywny. [4]
                            Piana: Początkowo wysoka, gęsta. Z czasem opada, ale cienka warstwa utrzymuje się długo. [4.5]
                            Zapach: Słodkawo-karmelowy. Mógłby być bardziej intensywny i treściwszy - więcej słodu i karmelu. [4]
                            Smak: Mało intensywny, na pierwszy plan wysuwa się goryczka, "zaokrąglona" ekstraktem i mało intensywnym karmelem. [3.5]
                            Wysycenie: Wystarczające na powolne picie. [4.5]
                            Opakowanie: Całkiem udane, charakterystyczne dla marki. [5]
                            Uwagi: Ogólnie niezłe piwo jak na piwo, ale jak na koźlaka ma za małe "rogi".

                            Moja ocena: [3.925]

                            Comment

                            • tymah
                              Junior
                              • 09-2007
                              • 14

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bursztynowa, piękna barwa. [5]
                              Piana: Obfita, drobnoziarnista, pozostawia przepiękne smugi na szkle. Utrzymuje się do końca jako dywanik o grubości ok. 0,5cm. [4.5]
                              Zapach: Mocny, lecz nienarzucający się, czuć przypalany słód, owoce, karmel. Naprawdę zachęca do wypicia. [5]
                              Smak: Głęboki, bogaty. Pozostawia goryczkowy posmak, czuć wyraźne palone nuty, pozostawia smak przywodzący mi na myśl chleb. Idealnie wpasował się w moje gusta. [5]
                              Wysycenie: Mogłoby być nieco większe, choć jest całkiem poprawne. [4.5]
                              Opakowanie: Po prostu piękne. [5]
                              Uwagi: Nie ukrywam, że to moje ulubione piwo. Co tu dużo mówić, lepiej otworzyć kolejną butelkę tego przepysznego Koźlaka!

                              Moja ocena: [4.925]

                              Comment

                              • Pancernik
                                Senior
                                • 09-2005
                                • 9733

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Pięny, głęboki rubin. [5]
                                Piana: Kremowa, gęsta, staecznie się kurczy, zostawia ślad. [4.5]
                                Zapach: Mógłby byhć mocniejszy... Owocowy, a nawet winny?... [4]
                                Smak: Łagodne, dojrzałe palone nuty. Coś, co tygrysy lubią najbardziej...:-) [5]
                                Wysycenie: Bardzo porządne, wzmaga doznania smakowe. [4.5]
                                Opakowanie: Wszystko (jak to u Amberów...) na temat: kapsel, hm, powiedzmy - kontra, krawatka i etykieta, ponieważ nowatorstwo formy swego czasu powalało. Duża praca marketingu. Robi wrażenie... u konkurencji też ;-). [5]
                                Uwagi: Tym piwem browar w Bielkówku swego czasu wszedł szturmem na dość słabo opanowany rynek oryginalnych piw z wyższej półki. Z zapartym tchem i z zaschniętym gardłem będę obserwował dalsze plany eksploracji obiecujących nisz piwnych.

                                Moja ocena: [4.575]

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎