Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Amber, Koźlak

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • piowen
    Senior
    • 09-2007
    • 207

    Ocena z ARTomatu

    Kolor: Chciałem powiedzieć mocna herbata z sokiem malinowym, ale byłaby to obraza dla tak pięknej barwy. Powiem inaczej: czysty, wyrazisty, szlachetny, ciemny rybin. Cudo! [5]
    Piana: Na początku gęsta i obfita, w połowie zadowalający kożuszek, na końcu śladowe ilości. [4]
    Zapach: Mało intensywny, owocowo-chmielowy z lekko paloną nutką. [4]
    Smak: Idealna kompozycja wszystkich smaków : chmielu, karmelu, słodu, owoców nawet i kto wie czego tam jeszcze. Przeważa goryczka, ale nie tłumi innych akcentów, co daje niepowtarzalny pełny, bogaty i harmonijny smak. [5]
    Wysycenie: Idealne, takie same na początku, jak i na końcu degustacji. Chociaż nie wiem jak to jest, kiedy piwo trochę postoi... moje nie stoi długo. [5]
    Opakowanie: Bardzo podoba mi się napis na butelce o tych piowoszach, co niby raz w roku się spotykają i wychodzi im takie cudo. Wprowadza nutkę tajemniczości i zaciekawenia - lubię to. Podobnie było z tymi braćmi, co niby w klasztorze od wieków piwo warzą - też to chwyciłem. [5]
    Uwagi: Powoli Amber staje się moim ulubionym browarem. Odczuję to zapewne po swojej kieszeni, bo Żywe i Koźlak zanim trafią
    do Rzeszowa muszą przebyć daleką drogę - stąd ta trochę wygórowana cena 3,99 zł.

    Moja ocena: [4.55]
    "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

    Comment

    • Maidenowiec
      Senior
      • 07-2004
      • 2287

      Swoją drogą, cena chyba się podniosła. Jak kupowałem po 3,10 tak teraz jest po 3,60 w tym samym sklepie.
      Surowce i akcesoria piwowarskie i serowarskie - Piwodziej.pl

      Thou shallt not spilleth thy beer!

      Przy wysokim stężeniu alkoholu organizm człowieka znajduje się blisko śmierci i instynktownie dąży do przedłużenia rodu.

      Comment

      • tymah
        Junior
        • 09-2007
        • 14

        Fakt, ja kiedyś kupowałem po bodajże 3,20 - teraz kosztuje 3,59 (tak samo zresztą jak Żywe i Złote Lwy)

        Comment

        • tomek35
          Senior
          • 02-2007
          • 497

          zaparaszamy do Trójmiasta, tu Amber zdecydowanie tańszy, a także wszędzie dostępny z beczki.

          Comment

          • tymah
            Junior
            • 09-2007
            • 14

            Szczerze zazdroszczę. W Toruniu można go butelkowego kupić w bodajże 3 sklepach a z beczki jest w jednej małej spelunce. Szkoda że żadne bary bardziej się Amberem nie interesują - klientów z pewnością by mieli na Ambera, a przynajmniej mnie, moją dziewczynę i około 5 mych znajomych którzy są oddanymi Koźlakowymi smakoszami.

            Comment

            • Pawelord2
              Senior
              • 05-2007
              • 133

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Ciemny bursztyn, rubinowy pod światło [5]
              Piana: Początkowo gęsta i w miarę wysoka, opada pozostawiając smugi na szkle [4.5]
              Zapach: Karmelowy, lekko słodki, palony [5]
              Smak: Głównie nuta karmelowa, po przełknięciu objawia się wyraźna goryczka i lekka słodowość. [4.5]
              Wysycenie: W sam raz, czuć bąbelki na języku. [4.5]
              Opakowanie: Malowany wzór przyciąga oko, ekstrakt i % podane. I o to chodzi. [5]
              Uwagi: Piłem nie raz i nie raz jeszcze wypiję

              Moja ocena: [4.725]

              Comment

              • Manieklbl
                Senior
                • 10-2007
                • 100

                Zakupiłem dziś w E.Leclerc w Lublinie za...4,69!!! Myślałem, że to normalna cena tego piwa, a tu czytam forum i zaskoczenie. Nie dość że market więc powinno być taniej to na dodatek nie jest normalnie a drożej. Wie ktoś czy u nas w mieście wszędzie taka cena tego piwka? Smaku nie oceniam bo jeszcze nie próbowałem.

                Comment

                • Pawelord2
                  Senior
                  • 05-2007
                  • 133

                  hmm, raczej na pewno tego koźlaka idzie taniej dostać... widziałem go (i kupowałem) w stokrotce w Plazie i w monopolowym na krakowskim, tuż za piwiarnią Warki. Ceny nie pamiętam, ale w poniedziałek po zajęciach aż skoczę sprawdzić (i zakupić, a co) bo daleko nie mam.

                  Comment

                  • piowen
                    Senior
                    • 09-2007
                    • 207

                    Zakupiłem dziś w E.Leclerc w Lublinie za...4,69!!!
                    Leclerc ma często ceny wzięte z kosmosu...
                    "Nie każde piwo to Żywiec "- całe szczęście.

                    Comment

                    • tomek35
                      Senior
                      • 02-2007
                      • 497

                      W Gdańsku koźlaki są po średnio 3,50, no ale mamy Bielkówko pod nosem, a zatem odpadają koszty transportu.

                      Comment

                      • Pendragon
                        Senior
                        • 03-2006
                        • 13949

                        A troszkę na południe od Gdańska można dostac po 3,25. W jakimś wątku pisałem już o cenach Ambera w mojej okolicy. Chyba dotyczyło to tematu o jakiś hipermarkecie i o wysokich cenach w nim.

                        moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                        Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                        Comment

                        • tomek35
                          Senior
                          • 02-2007
                          • 497

                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pendragon Wyświetlenie odpowiedzi
                          A troszkę na południe od Gdańska można dostac po 3,25. W jakimś wątku pisałem już o cenach Ambera w mojej okolicy. Chyba dotyczyło to tematu o jakiś hipermarkecie i o wysokich cenach w nim.
                          W Gdańsku w tej cenie też gdzieniegdzie sie dostanie koźlaka, a może i taniej, no ale trzeba szukać po sklepach osiedlowych

                          Comment

                          • darekd
                            PremiumUżytkownik
                            • 02-2003
                            • 12171

                            impresja - malo udana niestety /Academus - Wroclaw/
                            Attached Files

                            Comment

                            • jerzy
                              piwoholik
                              • 10-2001
                              • 4705

                              Skoro jest nieudana to po co ją tu zamieszczasz? :/
                              browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                              Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                              Comment

                              • Totus
                                Senior
                                • 11-2007
                                • 326

                                Ocena z ARTomatu

                                Kolor: Kolor przepiękny, koniakowy. [5]
                                Piana: Bardzo się pieni na początku [możliwe, że to wina kufla z którego piłem to piwo - szklanka KWAK ] ale równie szybko znika jak się pojawia. Redukuje się do pierścienia przylegającego do ścianek. [2.5]
                                Zapach: Kiedy piwo jest zimne zapach praktycznie niewyczuwalny. W miarę ocieplania wybija się na pierwszy plan aromat palonego miodu (tak bym to określił). [4.5]
                                Smak: Doskonale zharmonizowane smaki miodowe, palone, goryczki chmielu i leciutkiej kwaskowości. (oceniane przy temperaturze około 12 stopni) [4.5]
                                Wysycenie: Cóż nasycenie jest moim zdaniem kiepskie i po dłuższej chwili redukuje się do wspomnienia po pieczeniu na języku [1.5]
                                Opakowanie: Bardzo oryginalny pomysł. Strasznie mi się podoba pomimo ściemniającego tekstu na "przodzie" butelki o zbierających się raz w roku piwowarach. [5]
                                Uwagi: Spodziewałem się czegoś więcej po tym piwie - czegoś takiego jak smak na 5 . Ale widocznie nieco zawiedzione oczekiwania dyktują taką a nie inną ocenę.

                                Moja ocena: [4.2]
                                Zapraszam do Browaru Sielanka.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎