Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Oceny piw / ARTomat

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23799

    #91
    dodając drugi raz ocenę "tego samego" piwa, pierwsza ocena zostaje automatycznie wycofana z rankingu ale pozostaje jako komentarz na Forum.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • Bombadil13
      • 05-2005
      • 2479

      #92
      ARTomat

      ART!
      Czy mógłbyś podać wzór, który wylicza ocenę piwa? Bo średnia arytmetyczna to to nie jest
      Poszukuję

      Comment

      • Shlangbaum
        Senior
        • 03-2005
        • 5828

        #93
        bo to średnia warzona:

        (2xsmak+2xzapach+1kolor+1piana+1opakowanie+1nagazo wanie)/6=ocena

        Krakowski Konkurs Piw Domowych !

        Comment

        • Rolek
          Senior
          • 08-2001
          • 1038

          #94
          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
          bo to średnia warzona:
          (...)
          Jakżeby inaczej. Skoro mówimy o piwie

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #95
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Shlangbaum
            bo to średnia warzona:

            (2xsmak+2xzapach+1kolor+1piana+1opakowanie+1nagazo wanie)/6=ocena
            Owszem, to średnia ważona, ale według zupełnie innego wzoru. Oto udział poszczególnych elementów w końcowej ocenie:
            Kolor: 5%
            Piana: 10%
            Nasycenie: 5%
            Zapach: 35%
            Smak: 40%
            Opakowanie: 5%

            Comment

            • Bombadil13
              • 05-2005
              • 2479

              #96
              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Twilight_Alehouse
              Oto udział poszczególnych elementów w końcowej ocenie:
              Kolor: 5%
              Piana: 10%
              Nasycenie: 5%
              Zapach: 35%
              Smak: 40%
              Opakowanie: 5%
              Dzięki TA bo pół nocy przesiedziałem nad wyprowadzeniem tego wzoru i w żaden sposób nie chciało pasować.
              A tak swoją drogą to bardzo dobry ten wzór (przynajmniej ja go za taki uważam), sprawiedliwy, podkreślający to co najważniejsze. Rewelacja! Gratulacje!
              Tylko nie wiem komu gratuluję? Któż jest jego autorem?
              Poszukuję

              Comment

              • jerzy
                piwoholik
                • 10-2001
                • 4705

                #97
                ten temat już był - na dodatek burzliwy - http://www.browar.biz/forum/showthread.php?t=18880
                browerzysta, abstynent i nałogowy piwoholik c[]

                Światem rządzi miłość. Ja na przykład kocham piwo :]

                Comment

                • e-prezes
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 19167

                  #98
                  Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil
                  Widze ze wszystkim zalezy na zostawieniu 5% za opakowanie.
                  Moze rzeczywiscie za zapach wystarczy 25%, to i tak wystarczajaco duzo.
                  Ale tak sobie pomyslalem czym sie kierujemy jak oceniamy piwa spoza automatu i dajemy ocene tak sobie z glowy - chyba glownie i w grubo ponad 50% smakiem! Dlatego uwazam ze 40% za smak to za malo i dalej glosuje za daniem mu co najmniej 45%. Moze nawet wiecej ale kosztem czego?
                  Co do piany to widze ze zgadzam sie z wiekszoscia
                  wg mnie piana jest jedną z ważniejszych składowych. to m.in. piana (trwała) odróżnia piwo od innych napojów naturalnie (bądź nie) gazowanych, czyż nie?
                  nie zgadzam się z opinią Carlberga, że piwa domowe już na wstępie miałyby - (minus) za pianę! bywa z kiepską, nietrwałą, ale tak jak w koncerniakach trafiają się lepsze wyroby.
                  co do opakowania te 5 % to i tak za dużo...

                  Comment

                  • dkrasnodebski
                    cymbał
                    • 05-2003
                    • 2316

                    #99
                    Wielokrotnie pijałem wyśmienite piwa domowe z bardzo nietrwałą pianą i piwa z pianą naprawdę śliczną, utrzymującą się do ostatniego łyka ale w smaku średnie. I co te dobre przez brak piany trza zaraz skreślić
                    Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

                    www.radoslawstolar.pl

                    Comment

                    • Pogoniarz
                      † 1971-2015 Piwosz w Raju
                      • 02-2003
                      • 7971

                      Piana jest w/g mnie ważna,ale czy zapach załuguje na 35% ,a kolor piwa i wysycenie ma jeno 5% ,no nie wiem ...


                      Prawie jak Piwo
                      SZCZECIN

                      Comment

                      • YouPeter
                        Senior
                        • 05-2004
                        • 2379

                        Dla mnie smak powinien mieć przynajmniej 50% wagi oceny. Ale jak widac co głos to inne zdanie na ten temat dlatego myślę że obecny schemat ważności poszczególnych elementów jest dobrze wypośrodkowany.
                        Bo kto piwa nie pije ten jest wywrotowcem, świadomie uszczuplającym dochody państwa, bezideowcem.

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          Ja w nieco innej sprawie.
                          Dość dawno temu oceniłem jedno ciechanowskie piwo na same piątki, od tamtej pory utrzymuje się nieustannie jako najwyżej ocenione przeze mnie piwo mimo, że od tamtego czasu conajmniej dwa inne również dostały same 5. Czy nie powinno się coś zmienić czy jako najwyżej ocenione piwo na zawsze będzie figurować te które oceniło się jako piewrsze?
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • Bombadil13
                            • 05-2005
                            • 2479

                            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                            Ja w nieco innej sprawie.
                            Dość dawno temu oceniłem jedno ciechanowskie piwo na same piątki, od tamtej pory utrzymuje się nieustannie jako najwyżej ocenione przeze mnie piwo mimo, że od tamtego czasu conajmniej dwa inne również dostały same 5. Czy nie powinno się coś zmienić czy jako najwyżej ocenione piwo na zawsze będzie figurować te które oceniło się jako piewrsze?
                            Oceń te ciechanowskie jeszcze raz i wstaw mu same 4, wtedy inne będzie na czele

                            A tak powaznie to też uważam, że mogłoby, przy tej samej ocenie, wyświetlać sie ostatnie tak ocenione. To chyba nie jest jakaś pracochłonna zmiana, co ART?
                            Poszukuję

                            Comment

                            • ART
                              mAD'MINd
                              • 02-2001
                              • 23799

                              Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika becik
                              Ja w nieco innej sprawie.
                              Dość dawno temu oceniłem jedno ciechanowskie piwo na same piątki, od tamtej pory utrzymuje się nieustannie jako najwyżej ocenione przeze mnie piwo mimo, że od tamtego czasu conajmniej dwa inne również dostały same 5. Czy nie powinno się coś zmienić czy jako najwyżej ocenione piwo na zawsze będzie figurować te które oceniło się jako piewrsze?
                              poprawione.
                              - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                              - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                              - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                              Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                              Comment

                              • wedge7
                                Senior
                                • 01-2007
                                • 217

                                Kurcze dopiero teraz zauważyłem, że ocena z artomatu nie jest średnią arytmetyczną:/
                                Czy wagi dotyczące poszczególnych cech podane na początku tego tematu nadal obowiązują czy może się coś zmieniło?

                                ART: Co z obiecywanym ułatwieniem oceniania piw zagranicznych? A może warto byłoby zastanowić się nad możliwością komentowania co popularniejszych "zagraniczniaków" na tej samej zasadzie jak ocenie się rodzime piwa?

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎