Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Muzeum Piwa i Piwowarstwa w Tychach

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    Muzeum Piwa i Piwowarstwa w Tychach

    Ogłoszenie w katowickim dodatku "Gazety Wyborczej" z 27.01.2002:

    "Dla tworzącego się Muzeum Piwa i Piwowarstwa poszukujemy wszelkich pamiątej związanych istnieniem i działalniością Tyskich Browarów Książęcych.
    Kontakt: Małgorzata Walędzińska tel. (32) 327-84-15 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 do 12.00"
    (niestety - nie mam skanera)

    Czy ktoś zdecyduje sie uszczuplic swoje zbiory ????
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net
  • Cooper
    Senior
    • 11-2002
    • 6055

    #2
    Szkoda że wpadli na ten patent po minimum 378 latach funkcjonowania browaru - gratuluję refleksu
    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

    Comment

    • ppns
      Senior
      • 10-2002
      • 1737

      #3
      Odp: Muzeum Piwa i Piwowarstwa w Tychach

      Czapayew napisał(a)
      [..]Czy ktoś zdecyduje sie uszczuplic swoje zbiory ????
      He , he .
      Ja bym to zrobił ,tyle że większość moich " Tychoviana Breveriana" mam od Marka Brandysa , i mój udział to byłoby wwożenie drewna do lasu.
      piwoppns@wp.pl

      Comment

      • winczer
        Senior
        • 05-2002
        • 233

        #4
        Użytkownik Czapajew napisał:
        Czy ktoś zdecyduje się uszczuplić swoje zbiory????
        -swoich zbiorów wcale nie trzeba uszczuplać ,wystarczy że każdy "poświęci" swój jeden dublet dla tego muzeum.Sądzę że (choć naprawdę spóżniony o te 378 lat )ten pomysł jest bardzo dobry!!! Przecież z takiego muzeum wynikają i kożyści dla nas-kolekcjonerów [spytacie jakie??? ]-bo może przez ogólnodostępne eksponowanie tego-co zbieramy,zachęcimy nowych młodych /i nietylko/ludzi do zbierania etykiet,podstawek,reklam,butelek itp.A przecież o to właśnie chodzi!!! Niezły plan cooooo?????[B]
        Pij piwo.....będziesz wielki!!!

        ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA: http://www.youtube.com/watch?v=NyjkqS-TwFs

        Comment

        • pieczarek
          zwykle cham i prostak
          • 06-2001
          • 5011

          #5
          Mam mieszane uczucia.
          Niby tworzy się "Muzeum Piwa i Piwowarstwa" a poszukiwane są pamiątki związane z jednym konkretnym browarem. Skąd zatem ta megalomania w nazwie przyszłego muzeum. No chyba, że na razie poszukują eksponatów do jednej malutkiej sali. A potem dadzą ogłoszenie, że szukają eksponatów z innych tyskich browarów, potem z jeszcze bardziej odległych.
          Co do oddawania dubletów to jestem ciekawy, kto się pozbędzie np. kilkudziesięcioletnich etykiet i wafli. Przecież one kosztują co najmniej kilkadziesiąt złotych za sztukę a często znacznie więcej.

          FCJP - Winczer, "kożyści" pisze się trochę inaczej.

          Comment

          • becik
            Senior
            • 07-2002
            • 14999

            #6
            [i] ,wystarczy że każdy "poświęci" swój jeden dublet dla tego muzeum. [/B]
            jestem ciekaw jaki procent kolekcjonerów posiada dublet czegos naprawde dobrego i ciekawego???
            Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

            Comment

            • adam16
              Senior
              • 02-2001
              • 9865

              #7
              Odp: Muzeum Piwa i Piwowarstwa w Tychach

              Czapayew napisał(a)
              Ogłoszenie w katowickim dodatku "Gazety Wyborczej" z 27.01.2002:

              "Dla tworzącego się Muzeum Piwa i Piwowarstwa poszukujemy wszelkich pamiątej związanych istnieniem i działalniością Tyskich Browarów Książęcych.
              Kontakt: Małgorzata Walędzińska tel. (32) 327-84-15 od poniedziałku do piątku w godz. 10.00 do 12.00"
              Takie ogłoszenia są też w Dzienniku Zachodnim.

              becik napisał(a)
              jestem ciekaw jaki procent kolekcjonerów posiada dublet czegos naprawde dobrego i ciekawego???
              Gdybym miał coś co mogło by znaleźć miejsce w takim muzeum? Czemu nie.
              Browar Hajduki.
              adam16@browar.biz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

              Comment

              • winczer
                Senior
                • 05-2002
                • 233

                #8
                Zawrzało !!!

                Cieszę się że udało mi się zrobić "burzę w szklance wody" i że moje stwierdzenie--iż dobrze że będzie takie muzeum i że każdy powinien dołożyć ze swych dubletów choć jedną etykietę (dla dobra sprawy)Cieszę się że zawrzało wśród forumowiczów!!! Ja osobiście "piszę się" i ofiaruję kilka etykiet do tego muzeum!!!Dobrze też że wśród forumowiczów jest autorytet w ortografii (słowem lingwista ) wynika z tego KORZYŚĆ-bo kolega pieczarek będzie czuwał nad poprawną pisownią na forum browaru
                Pij piwo.....będziesz wielki!!!

                ZAPRASZAM DO OGLĄDANIA: http://www.youtube.com/watch?v=NyjkqS-TwFs

                Comment

                Przetwarzanie...
                X
                😀
                🥰
                🤢
                😎
                😡
                👍
                👎