Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, 23

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Salceson
    Junior
    • 03-2001
    • 26

    Jabłonowo, 23

    Witam wszystkich.
    Jestem tu od niedawna i to moja pierwsza wypowiedz na tym forum. Nie znam sie jeszcze za bardzo na teoretycznych podstawach klasyfikacji gatunkow piw, ale mysle ze niedlugo to nadrobie.
    Chcialbym sie zapytac jakie jest wasze zdanie o piwie Jablonowo 23? Ostatnimi czasy jest to bowiem moje ulubione piwo i je glownie mam okazje pijac. Jest ciemne, mocne i ma super smak karmelowo-spirytusowy. Naprawde kazedemu polecam. Moze i dobre sa piwa meksykanskie albo chinskie, ale ja, jako prosty Mazowszanin wole jednak Jablonowo. Poznali sie juz na tym piwie mieszkancy mazowieckich wsi i miasteczek wiec zawsze mozna je kupic swieze - jest to, jak mysle, niewatpliwa zaleta. Zawsze wiec jak widze nadjezdzajacego Robura z nowa dostawa Jablonowa, wyciagam zza wersalki butelki i spiesze do sklepiku. Sprobujcie sami a polubicie, zwlaszcza jak jestescie z warszawy albo okolic. Jezeli znacie jakies inne godne uwagi piwa tego rodzaju - to jest ciemne i mocne, to dajcie znac. Moze warto sprobowac. Pozdrawiam wszystkich.
    Salceson
  • ART
    mAD'MINd
    • 02-2001
    • 23782

    #2
    smutno mi stwierdzać, ale tego piwa nigdy nie miałem okazji spróbować. nie że nie chciałem, nie jest u mnie dostępne.
    - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
    - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
    - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

    Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

    Comment

    • adam16
      Senior
      • 02-2001
      • 9865

      #3
      Produkty browaru Jabłonowo należy chyba zaliczyć do regionalnych. Poza Mazowszem ciężko cokolwiek od nich dostać. U mnie na górnym Śląsku zdarza się od czasu do czasu. "23" jeszcze nie znam, więc trudno dzielić się opiniami.

      ------------------
      Browar Hajduki.
      adam16@browar.biz
      Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

      Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #4
        PS
        Znam tylko Belfast - był niezły.

        ------------------
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • Marusia
          Senior
          • 02-2001
          • 20211

          #5
          Oprócz Belfasta Jabłonowo znam tylko z ich stronki w internecie
          www.warsztatpiwowarski.pl
          www.festiwaldobregopiwa.pl

          www.wrowar.com.pl



          Comment

          • grzech
            Senior
            • 04-2001
            • 4592

            #6
            Jedno z ulubionych piw mojego Taty. Nie uznaje niczego co ma poniżej 7%. Kiedy tylko odwiedzam rodziców muszę coś w tym guście przywieźć. Ja osobiście wolę 21. W Zimowym za bardzo czuć alkohol (mam na myśli smak).

            Comment

            • And69
              Senior
              • 06-2002
              • 1487

              #7
              Jabłonowo 23
              Barwa ciemno brązowa , piana szybko opadająca . W smaku wyczuwalna lekka słodycz , ogólnie gdyby nie bardzo wyraźny smak alkoholu było by to b. dobre piwko . Ocena 3+
              Attached Files

              Comment

              • And69
                Senior
                • 06-2002
                • 1487

                #8
                Obecna wersja tego piwa ma 10% alkoh.

                Comment

                • baklazanek
                  † 2014 Piwosz w Raju
                  • 08-2001
                  • 3562

                  #9
                  Widziałem kilka miesięcy temu cały zestaw piw z Jabłonowa w Gliwicach. Ale od tamtego czasu już się nie pojawiają

                  Comment

                  • becik
                    Senior
                    • 07-2002
                    • 14999

                    #10
                    tylko raz w zyciu wypiłem (na spółkę z kolegą) jedna butelkę 23 (wtedy jeszcze był dodatkowy napis Piwo zimowe). Był to mój pierwszy i ostatni kontakt z tym piwem, zbyt bardzo wyczuwalny spirytus, w smaku takie sobie, wykrzywiało mo gębę na wszystkie strony, ledwo zmęczelismy jedna butelkę, a tak poza tym to jest ulubione piwo amatorów z podpuchniętymi oczami, w sklepach są to jedyne osoby kupujące to piwo (przynajmniej innych nie widziałem, które by je kupowali)
                    Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                    Comment

                    • And69
                      Senior
                      • 06-2002
                      • 1487

                      #11
                      Lepsze niż J.M lecz tez tradycyjny minus prawie wszystkich piw z Jabłonowa . Zbyt wyczuwalny zapach i smak alkoholu .

                      Moja ocena: [3.075]

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        Zbyt mocne jak dla mnie, kolor ciemnobursztynowy, nasycenie byt duże, iana na poczatku ładna ale szybciutko opada pozostając ledwie wspomnieniem, zapach: od razu da się wyczuć spirytus (bądź moc piwa), piwrszy łyk, lekko cierpkie, zbyt mocno wyczuwalna "siła" piwa, po raz drugo sięgnąłem w życiu po to piwo, kolejny raz dopiero wtedy jak bedzei nowa etykieta ))), zmusiłem się aby dopić je do końca

                        Moja ocena: [2.05]
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • Cocobango
                          Senior
                          • 04-2002
                          • 818

                          #13
                          To piwko jest zdecydowanie za mocne , według mnie smak można okreslić w ten sposób że wszystkiego tu za dużo, nie dałem rady aby ja dopić do końca. opakowanie też nie jest rewelacyjne ale i tak chyba lepsze od zawartości.

                          Moja ocena: [3.35]
                          Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
                          Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
                          HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

                          Comment

                          • belze
                            Senior
                            • 02-2004
                            • 301

                            #14
                            pyszne piwo, pierwszy raz piłem piwo (przepraszam, ale nie znam się na porterach - wstyd będzie jak nazwę go porterem, a okaże sie, że nim je jest), i zakochałem się. Troszkę za mało nagazowane, ale pełne smaku, czuć karmel, lekko słodkie. dla mnie super.

                            narazie tylko w moim pobliskim sklepie zauważyłem wersję butelkową (tarchomin róg świderskiej i myśliborskiej), cena 2.70.

                            Comment

                            • Wujcio_Shaggy
                              Senior
                              • 01-2004
                              • 4628

                              #15
                              Kolor ciemny, nawet nie ciemny bursztyn, ale mocna herbata, niebrzydki.
                              Piana skandaliczna - po nalaniu formuje się półcentymetrowy kożuszek, który znika, zanim zdąży się wypić pierwszy łyk.
                              Nasycenie zbyt małe, początkowo silnie gazuje, potem już bąbelków jest niewiele, oj, niewiele.
                              Zapach słodowy, z cieniem karmelowego i lekko wyczuwalną wonią etanolu.
                              W smaku niezbyt przyjemna goryczka, trochę cierpka, niezdecydowany posmak słodowy, trochę karmel, no i wybijający się z tła ku pierwszym planom smak alkoholu. Niestety, zbyt mocno wybijający się, co przeszkadza w konsumpcji.
                              Butelka. Etykieta dość prosta graficznie, ale w sumie niezgorsza.
                              Generalnie jest to wynalazek nieintrygujący, dużo wody w Wiśle upłynie, zanim skuszę się po raz kolejny. Tak sobie jeszcze myślę, że browar Jabłonowo mógłby spróbować jakiegoś portera, zamiast kombinować z tą dwudziestkątrójką.

                              Moja ocena: [2.3]
                              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                              Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

                              @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎