Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jabłonowo, Strong Pilsener

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • slavoy
    Senior
    • 10-2001
    • 5052

    Jabłonowo, Strong Pilsener

    Piwo jasne wysokoodfermentowane ekstr. 14,1% m/m(???) alk. do 8,1 obj.
    Ostrożnie podchodziłem do tego piwa. Niepotrzebnie.
    Piana dość obfia, opada po jakichś 3-4 minutach, pozostawiając ślady.
    Zapach - słodki.
    Gaz leniwy i powolny, ale nieustępliwy - bąbelkuje do końca.
    W smaku słodkawe, bez posmaku alkoholu, mała, ale wyraźna goryczka.
    Typowe przyzwoite mocne piwo. Nie mam wiekszych zastrzeżeń, choć w "mocarzach" nie gustuję.
    Ocena 4-
    Attached Files
    Dick Laurent is dead.
  • Viktor
    Senior
    • 04-2002
    • 617

    #2
    Kolor jasnobursztynowy, piana zbyt szybko znika ( tak jak prawie we wszystkich piwach mocnych ), ładne gazowanie, smak lekko słodkawy, nikły zapach słodowy, wyraźna goryczka

    Moja ocena: [3.025]

    Comment

    • dziku
      Senior
      • 12-2002
      • 1992

      #3
      Z pewną nieśmiałością sięgnąłem po to piwo. A skusiła mnie w sumie niebrzydka etykietka. I oto co zastałem w kuflu:
      Kolor (3) - złocisty kolor poprawnego pilsa. Spodziewałem się przynajmniej bursztynowego.
      Nasycenie (1,5) - bardzo słabe. Minimalna ilość gazu, ale piwo nie było skisłe, więc chyba (niestety) tak ma mieć.
      Smak (3,5) - w sumie pozytywnie mnie zaskoczył. Słodkawo słodowy smak poparty bardzo miłą i wyraźną goryczką. Bez nut alkoholu. Spodziewałem się czegoś znacznie gorszego. Na smak ma, niestety, wpływ minimalna ilość gazu. Przy lepszym nagazowaniu piwo to byłoby naprawdę dobre.
      Piana (1,5) - przy takim gazie nie mogło być jej wiele. Było około 2 cm. Z tego 1 cm drobnej i gęstej piany, a nad nim 1 cm piany dziurawej. Śmiesznie to wyglądało...
      Zapach (3,5) - podobnie jak smak. Słodowo - chmielowy, ale bardziej słodowy. Gdyby gaz był lepszy to i zapach...
      Opakowanie (4) - Całkiem ładny zestaw etkiety, kontry i kapsla. Wprost nie wyglądał na kojarzone z hipermarketami Jabłonowo.

      W sumie. Szkoda, że tak słaby gaz. Gdyby nie on - byłoby to całkiem niezłe piwo. Chyba jeszcze kiedyś z ciekawości kupię...

      Moja ocena: [3.2]
      Dziku


      Comment

      • bury_wilk
        Senior
        • 01-2004
        • 2655

        #4
        Kolejny przygniatacz... Ale po woli. Buteleczka klasyczna, zaś etykieta na niej dość przyzwoita. Nie ma żadnych fajerwerków, ale sympatyczna kolorystyka, dobrze dopasowana do rodzaju i mocy piwa. Kolor złoto herbaciany. Mógłby być bardziej bursztynowy, ale nie jest to duży mankameent. Gazu nawet sporo, ale nosem nie wychodzi i nie drażni. Dobrze to wygląda. Z informacji na etykiecie wynika, ze piana jest śnieżnobiała i taką ja właśnie widziałem... tyle, że jedynie w wyobraźni. Zapach słodkawy, ciężki, średnio intensywny. Smak jeszcze cięższy od zapachu. Silnie zaznaczony słód, słabiej nuta chmielowa, goryczka jakby herbaciana. Lekko cierpnie na języku. No i czuć C2H5OH, ale na szczęście nie za bardzo.

        Moja ocena: [3.325]
        Lubię kiedy się zieleni
        Lubię jak się piwo pieni...

        ...najlepiej z Browaru Szlacheckiego!

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          #5
          Do zakupu zachęciło mnie dwóch młodzieniaszków, którzy przy mnie zakupili 16 sztuk (!) tegoż piwa. Trochę się rozejrzałem i zauważyłem, iż mimo że obok były pełne półki innych jabłonowskich rarytasów (Mocne Jabłonowskie, Super Mocne) to tego piwka było zdecydowanie najmniej. Mogło to oznaczać, iż może być niezłe. Zaryzykowałem i kupiłem na próbę i nie zawiodłem się. Całkiem dobre mocne piwo, z wyczuwalnym, ale nie wulgarnym alkoholem. Kolorek nawet ładny, bursztynowy, nasycenie CO2 mogło by być większe, ale dało się wytrzymać. Piana nierówna i dziurawa, chociaż dosyć trwała. Zarówno w smaku, jak i w zapachu przeważały nuty słodowe. Goryczka też była, chociaż raczej delikatna, ale sprawiała, że piwo nie było mdłe. Alkohol, jak napisałem juz powyżej wyczuwalny, ale nie nachalny, opakowanie to mały 1/2 litrowy pet - w ogółem na trójkę. W sumie piwo nie było złe, dobrze schłodzone wchodziło miękko. Ocena końcowa to jakieś 3 z plusem.

          Moja ocena: [3.5]
          Last edited by Pinio74; 02-08-2004, 12:29.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • Twilight_Alehouse
            Chmielowisko.pl
            • 06-2004
            • 6310

            #6
            Etykieta to trochę ładniejsza wariacja na temat zwykłego Pilsenera. Na tą da się już bez problemu patrzeć :-) Tu również kapsel bez nadruku.
            Kolor ciemnozłoty, normalny jak na piwo mocne.
            Zapach niemal niewyczuwalny. Prz wielkim wysiłku można wywąchać chmielowo-słodowe nutki, ale ledwo je czuć nawet przy nosie wsadoznym do kufla...
            Piana dość wysoka i trwała.
            Nagazowanie słabiutkie.
            Smak mocno słodowy, słodkawy, przechodzi w coś bardzo podobnego do tego posmaku ze zwykłego jabłonowskiego Pilsenera (sporo chmielu aromatycznego), choć na końcu pojawia się jakaś nieprzyjemna nutka. Nie czuć nachalnego alkoholu, całkiem nieźle się pije.

            Moja ocena: [3.15]

            Comment

            • ArturŁ
              Senior
              • 11-2004
              • 374

              #7
              Produkt zakupiony tuż obok stacji metra "Racławicka" w sklepie "Alicja".Butelka kosztowała mnie coś koło 1,60 zł.

              Kolor - ładny,bursztynowy,szlachetny.Za kolor 4,5.
              Nasycenie CO2 - piwo nagazowane kiepsko,od czasu do czasu trafił się pęcherzyk.
              Smak - nie odpowiadał mi,w każdym łyku wyczuwalny alkohol.Odpychające.
              Piana - gruby kożuch dość szybko opadł,ale zostały wysepki piany na powierzchni,tudzież na ściankach kufla.
              Zapach - zachęcający,słodowy.
              Opakowanie - podoba mi się typ butelek,w jakich sprzedawany jest Strong Pilsener.Etykieta dość ciekawa.

              Moja ocena: [3.025]

              Comment

              • becik
                Senior
                • 07-2002
                • 14999

                #8
                Ocena z ARTomatu

                Kolor: bursztynowy, odpowiedni do mocnego piwa, klarowne [4]
                Piana: piana gęsta, drobna, w kolorze ecru, osadza sie na szkle w postaci krzaczków, opada dośc szybko [4]
                Zapach: wyczuwalny zapach słodu wymieszany z brudną ścierką, całe szczęscie że jest dość delikatny [2.5]
                Smak: strasznie gorzkawe tyle, że nie jest to goryczka chmielowa tylko chemiczna, nic poza nią oraz lekkim smakiem alkoholu nie czuję, dośc rozwodnione [1.5]
                Wysycenie: mimo, że na ścianie jest dużo osadzonych bąbelków dla mnie jest wygazowane [2]
                Opakowanie: dość łądna puszka, jednak mocno odrapana, plus za podanie zaw. ekstraktu [3.5]
                Uwagi: kolejna jabłonowska porażka, może sięgnę za rok aby spróbować czy się cos zmieniło czy nie, jak na razie będę omijać z daleka

                Moja ocena: [2.35]
                Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                Comment

                • Bekiesz
                  Senior
                  • 09-2005
                  • 140

                  #9
                  Ocena z ARTomatu

                  Kolor: Złocisty,nieco za jasny,jak na mocne piwo. [3.5]
                  Piana: Tragiczna.Wielkie bable,które znikneły szybciej,niż się pojawiły. [1.5]
                  Zapach: Niewiele da się napisać...leciutko wyczuwalny słód,i w zasadzie nic więcej.Nie pachnie jak mocne piwo. [2]
                  Smak: Spodziewałem się czegoś bardziej alkoholowego(wszak to wyrób gorzelni Jabłonowo),na szczęście tak nie jest.Piwo,mimo że nalane z butelki,ma metaliczny smak. [3]
                  Wysycenie: Pęcherzyki dwutlenku węgla są za duże-piwo odgazowuje się błyskawicznie. [2.5]
                  Opakowanie: Etykieta nawet dość przyjemna w kształcie i kolorystyce,kapsel z nadrukiem.Minus za brak informacji o zawartości ekstraktu.Drugi-za dośc nachalne oznaczenie ceny sugerowanej na krawatce(strong beer :1,59-patrzta ludziska,jaki tani mózgotrzep). [2.5]
                  Uwagi: Jak na Jabłonowo,nie jest mimo wszystko aż tak tragicznie.Gdyby jeszcze przyjeli do wiadomości,że w przypadku piwa moc jest jednym z najmniej istotnych parametrów...

                  Moja ocena: [2.475]
                  Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                  Comment

                  • rotmistrz
                    Senior
                    • 06-2005
                    • 469

                    #10
                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: jasno żółty, klarowny zbyt jasne jak na tego rodzaju piwo [3]
                    Piana: drobnoziarnista, biała, wysoka, trwała, pozostawia ślad na szkle [4]
                    Zapach: aromat chmielu z niewielką nutą owocową [3.5]
                    Smak: słodkawy, bez wyraźnej goryczki, óźniej dopiero piwo zaczyna szczypą w podniebiennie [3]
                    Wysycenie: drobne bąbelki gazu odrywały się od dna przez cały czas konsumpcji [3.5]
                    Opakowanie: puszka stonowana kolorystycznie, informacje o piwie poprawne [3.5]
                    Uwagi:

                    Moja ocena: [3.325]

                    Comment

                    • Scriptus
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 189

                      #11
                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: jasny żółty, lepszy byłby ciemniejszy [4]
                      Piana: średniopęcherzykowa, szybko zniknęła bez śladu [3]
                      Zapach: Chmielowo słodowy, nutka miodowo-kwiatowa, poprawny [4]
                      Smak: słodkawy z daleką nutą goryczki, w sumie goryczka za słaba, na plus można zaliczyć, że nie czuć alkoholu [4]
                      Wysycenie: nasycenie OK, prawidłowo szczypie w język, cały czas się unoszą bąbelki, aż dziw , że nie ma piany [4.5]
                      Opakowanie: Nowe fioletowe etykiety, całkiem przyjemne i estetyczne, nazwa lekko zmieniona, nie Strong Pilsener, a samo Strong... Butelka zwrotna, typowo jabłonowska kapsel taki , jak na wszystkich jabłonowskich piwach, tylko informacji o słodzie brak, ale to też typowe dla Jabłonowa [4]
                      Uwagi:

                      Moja ocena: [3.925]
                      Nic lepszego od Brackiego :)

                      Comment

                      • disease
                        Member
                        • 08-2009
                        • 80

                        #12
                        Ocena z ARTomatu

                        Kolor: złoty i raczej ładny [4]
                        Piana: gruboziarnista, mało szlachetna [2]
                        Zapach: łagodny delikatnie chmielowy takie piwo nie piwo [2.5]
                        Smak: przeciętny mało wyrazisty ale z drugiej strony nie ma jakichś wstrętnych posmaków co w przypadku tego browaru jest błogosławieństwem [3]
                        Wysycenie: jak na piwo średnio mocne gazu za mało. Ale to jest normą dla tego browaru. [2]
                        Opakowanie: klasycznie bez specjalnych udziwnień chociaz mało artystycznie [3]
                        Uwagi: piwo takie sobie. Prędzej napój piwopodobny ale da się wypić

                        Moja ocena: [2.725]

                        Comment

                        Przetwarzanie...
                        X
                        😀
                        🥰
                        🤢
                        😎
                        😡
                        👍
                        👎