Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Okocim, Harnaś

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • cielak
    Senior
    • 03-2004
    • 2890

    I chyba cena inna.
    zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

    Comment

    • jacer
      Senior
      • 03-2006
      • 9875

      Po oscypkach produkowanych w Gdańsku dołącza Harnaś produkowany w Szczecinie hehehe
      Milicki Browar Rynkowy
      Grupa STYRIAN

      (1+sqrt5)/2
      "Nie ma (...) piwa, które smakowałoby wszystkim. Każdy browarnik, który próbuje takie przygotować, skazany jest na klęskę" - Michael Jackson
      "Dobrzy ludzie piją dobre piwa" - Hunter S. Thompson
      No Hops, no Glory :)

      Comment

      • cielak
        Senior
        • 03-2004
        • 2890

        Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika supersklep
        Nowy Harnaś smakuje i wygląda inaczej i dlatego może Art wyłączy nowego Harnasia w oddzielny temat?
        Jestem za. Właśnie kosztuję tego nowego i jakoś kolor i smak całkiem inny.
        zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

        Comment

        • Pinio74
          Senior
          • 10-2003
          • 3881

          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Pinio74
          Ponieważ w weekend zakupiłem sześciopak nowego Harnasia (w cenie 5 - taka promocja) to miałem okazję trochę bliżej poznać ten wyrób i postanowiłem go ocenić. Tak jak bardzo nie spodziewałem się, że będzie to piwo lepsze od średniej koncernowej, tak bardzo się zdziwiłem (in plus). Zacznę od koloru, który dla mnie jest super, mocny bursztyn, rzadko spotykany w piwach tego rodzaju, piana drobnopęcherzykowata, trochę odstaje od reszty elementów, ale średnią trzyma. Nasycenie CO2 w porządku, bąbelki cały czas obecne, aromat świeży - chmielowy z elementami słodowo-owocowymi, w smaku podobnie, spokojna goryczka, delikatnie słodowe i daleki posmak owocowy. Opakowanie na ocenę dobrą, ładny kolor, rozpoznawalny motyw. W sumie nie jest to jakaś rewelacja, ale piwo, które ma teraz swój własny charakter, nieporównywalnie lepsze od poprzednika, polecam do spróbowania.

          Moja ocena: [4]
          Od powyższej oceny minęły 2 lata. Piwo w takiej, mi smakującej postaci przetrwało około 1 roku. Potem zaczęło się stopniowo psuć, traciło swój charakter, aż otrzymaliśmy dzisiejszy produkt masowy. Oto mamy znowu Harnasia bezpłciowego, można powiedzieć "bez jaj". Jestem bardzo rozczarowany.
          BIRRARE HUMANUM EST

          Comment

          • j_wayne
            Junior
            • 10-2005
            • 27

            harnaś

            Dawniej go nie lubiłem jakoś tak w smaku wydawało się dosyć ciężkie, w sumie nie wiem dlaczego. Ale gdy ujrzałem go na sklepowej półce Harnasia z nową, nawet ładną etykietą postanowiłem dać mu drugą szansę. I nie zawiodłem się. Zakupione w stoktorce za 1,59 bez kaucji (miłe zaskoczenie). W smaku też niczego sobie. I tak ostatnio stało się moim najczęstszym wyborem

            Comment

            • Josh
              Junior
              • 03-2006
              • 5

              Ocena z ARTomatu

              Kolor: Kolor bardzo ładny, ciemny, wręcz bursztynowy. [5]
              Piana: Nie zwracałem uwagi. Muszę coś postawić. [4]
              Zapach: Przyjemny, ale słabo wyczuwalny. [4.5]
              Smak: Wspaniały. To jedno z moich ulubionych piw. [5]
              Wysycenie: Bez zarzutu. Nawet końcówka jest odpowiednio gazowana. [5]
              Opakowanie: Przyciąga oko [5]
              Uwagi: Zdarza się, że cena nie dochodzi do 2 zł. Co za tym idzie, watro zrobić zaopatrzenie...

              Moja ocena: [4.725]
              ---------------
              Ocena usunieta z rankingu.
              Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu.
              Art, Admin

              ---------------

              Comment

              • Gambrinus
                • 06-2001
                • 696

                Harnasia na Greenpoincie mozna nabyc nawet za $0,99 (plus kaucja i podatek). Pilem go pare razy mocno schlodzonego i nawet mi smakowal. Dzis wypilem go w temperaturze nieco wyzszej i bylem rozczarowany. Przede wszystkim jest dziwnie slodki i pusty w smaku (kukurydza?). Zapach slaby, z wyczuwalna nuta alkoholu, co w piwie o tej zawartosci ekstraktu zaskakuje. Kolor bladego lagera. Piana obfita lecz niezbyt trwala. Ogolnie 3 (2-5)
                Popieraj małe browary!!!
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Comment

                • zythum
                  Kot Makawity
                  • 08-2001
                  • 8305

                  Z beczki to piwo jest rewelacyjne, zupełnie inaczej smakuje niz z butelki.
                  To inaczej miało być, przyjaciele,
                  To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
                  Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
                  Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
                  Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

                  Rządzący światem samowładnie
                  Królowie banków, fabryk, hut
                  Tym mocni są, że każdy kradnie
                  Bogactwa, które stwarza lud.

                  Comment

                  • fanAtyk
                    Junior
                    • 03-2006
                    • 5

                    Ocena z ARTomatu

                    Kolor: przeciętny, nie wyróżnia się [3.5]
                    Piana: gęsta i obfita [4.5]
                    Zapach: standardowy [3.5]
                    Smak: słodkawy ale raczej gorszy niż inne słodkawe w smaku piwa. Przestaje smakować po 2-3 butelce (przynajmniej mi) [2]
                    Wysycenie: wystarczające [4]
                    Opakowanie: ładna etykietka [4]
                    Uwagi: cena jest z żabki na Bemowie, w innych sklepach jest zazwyczaj wyższa, w granicy 1.70 - 2zł.

                    Moja ocena: [3.05]
                    ---------------
                    Ocena usunieta z rankingu.
                    Poczawszy od 22.I.2003, oceny bez sensownego uzasadnienia ich przez oceniajacego, beda usuwane z rankingu. Opisuj proszę w kolejnych ocenach co to znaczy dla Ciebie "standardowy".
                    Art, Admin

                    ---------------

                    Comment

                    • zetko
                      Junior
                      • 03-2005
                      • 28

                      Ocena z ARTomatu

                      Kolor: Bardzo ładny złocisty [4.5]
                      Piana: jest ale gruboziarnista i szybko znika [3]
                      Zapach: praktycznie brak, lekko chmielowy ale trzeba się starac żeby go wyczuć [3]
                      Smak: niestety jest to dość słodkawa woda z lekkim posmakiem chmielu:/z bólem można to podciągnąć pod smak piwa [2.5]
                      Wysycenie: ok, ale mogło by być większe [3.5]
                      Opakowanie: charakterystyczne i dość oryginalne jak na nasz rynek, są na nim wszystkie ważne informacje wiec jest całkiem ok [4]
                      Uwagi: kupiłem te piwo z sentymentu do pierwszego harnasie który byl jednym z lepszych piw na rynku i pilo się go z wielką przyjemnościąniestety po wielu zmianach ilości alkoholu i innych składników tego piwa wyszedł sikacz którego ja bym wstydził sie reklamować w telewizji

                      Moja ocena: [2.95]
                      zetko

                      Comment

                      • jarex
                        Junior
                        • 06-2003
                        • 27

                        Harnaś

                        Dla mnie najsłabsza pozycja browaru Carslberg Okocim. Za mało gazowane, goryczki to trzeba się prawie doszukiwać, zapach żaden. Jakby "muliste"...
                        Jedyny plus to cena, poniżej 2 zł... no i może to, że ładna puszka... jak mam wybierać wsród "przemysłowych" pilsów to już wolę "Króla"...albo Warkę..albo konumowanego w tej chwili mocnego V.I.P. z Belgii.. ale to już przeciez inna "liga"...

                        Comment

                        • Scriptus
                          Senior
                          • 04-2006
                          • 189

                          Ocena z ARTomatu

                          Kolor: pikny, wzorcowy bursztynowy kolorek [5]
                          Piana: Pianka, owszem, po nalaniu obfita, ale niezbyt kremowa, troche zbyt grubopecherzykowa, szybko si zsiada do cienkiego dywanika, ale nie osiada na szkle. [4]
                          Zapach: zapach "ogolniepiwny", bez charakteru, jak to bywalo w dawniejszym harnasiu. [4]
                          Smak: Smak dobry, lekki posmak nienatretnej piwnej goryczki, nie za slodki, w sumie OK. Jednak, lezka sie w oku kreci, nie to co han downi bywalo.... [4.5]
                          Wysycenie: nasycenie OK, nieagresywne, a jednak utrzymuje pianke przez caly okres degustowania piwka. [5]
                          Opakowanie: oryginalne, ciagle modernizowane, ma swoj charakter. Wszystkie istotne informacje zawarte. [5]
                          Uwagi: Szkoda, ze w ramach odchudzania piwka pozbawiono go charakteru, to bylo moje ulubione piwko.

                          Moja ocena: [4.35]
                          Nic lepszego od Brackiego :)

                          Comment

                          • wedge7
                            Senior
                            • 01-2007
                            • 217

                            Ocena z ARTomatu

                            Kolor: bursztynowy; całkiem ładny [4]
                            Piana: obecna była tylko przez chwilę; więcej nie mogę napisać bo nie było czasu się dokładnie przyjrzeć [1]
                            Zapach: ostry chmielowy; dla mnie obrzydlistwo [1.5]
                            Smak: wodnisty z dużą dawką chmielu; [2]
                            Wysycenie: mogłoby być trochę większe; ale pracowało dość długo choć bardzo delikatnie [3.5]
                            Opakowanie: puszeczka bardzo ładna i charakterystyczna; chyba najmocniejsza strona tego produktu [4.5]
                            Uwagi: Wynik tej oceny to przede wszystkim sprawka tego, że przed otwarciem Harnasia piłem Ciechany Wyborne (skończyły się i trzeba było otworzyć to świństwo ) Dla mnie w tej chwili to piwo to nic więcej jak mocno chmielona woda z dodatkiem spirytu żeby przy okazji po którymś tam z rzędu trzepnęło. Wszystkim "wielbicielom" Harnasia proponuję trochę się wysilić i znaleźć w sklepie Ciechany albo piwa z Lwówka. Wynik porównania będzie miażdżący. Różnica jest jak między niebem a piekłem. Sprawę dodatkowo fakt, że Lwówki są znacznie tańsze.

                            Moja ocena: [2.025]

                            Comment

                            • Pogoniarz
                              † 1971-2015 Piwosz w Raju
                              • 02-2003
                              • 7971

                              Ocena z ARTomatu

                              Kolor: Bardzo ładny,złocisty [4.5]
                              Piana: Niezbyt obfita,pozostawia malusi kożuszek na szkle [2.5]
                              Zapach: W sumie nic nie czuć,no może jakąś gorzką wodę [2]
                              Smak: Goryczkowe,z jakimś dziwnym posmakiem, w sumie całkiem wypijalne,spodziewałem się koncerniakowatego posmaku,czyli słodkości zmieszanej z goryczką,co tworzy nijakość.
                              Do grilka jak znalazł [3.5]
                              Wysycenie: Oj coś ociągają się te pęcherzyki,czasem polecą sobie ku górze na zatracenie. [3]
                              Opakowanie: Nic specjalnego.Plus za przyznanie się na etykiecie z jakiego to browaru piwo pochodzi,choć czy to prawda...?
                              Kapselek,kontra z głupkowatymi tekstami,krawatka [3.5]
                              Uwagi: Chciałem sprawdzić czy Zythum pisał prawdę o poprawie Harnasia,zmiany są,ale dalej to straszny przeciętniak-szkoda kasy na picie Harnasia. Aha Kolejne piwo z serii,można wypić tylko po co...

                              Moja ocena: [2.9]
                              Last edited by Pogoniarz; 16-02-2007, 13:53.


                              Prawie jak Piwo
                              SZCZECIN

                              Comment

                              • tunczyk7
                                Junior
                                • 12-2006
                                • 12

                                smakuje jak woda z cukrem, czasem kupuje, gdy w kieszeni brak funduszy. nadaje sie jako orzezwiacz latem, mozna wypic go jednym chaustem

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎