Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Speedway czyli żużel :-)

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Center
    Senior
    • 03-2003
    • 133

    Speedway czyli żużel :-)

    Postanowiłem uruchomić nowy temat sportowy, bo w tym "przy piwie o sporcie" nawijane jest przeważnie o piłce - są ciekawsze widowiska sportowe (chociaż zastrzegam, że piłkę też lubię i oglądam).

    Zaczął się w końcu sezon żuzlowy. Jeżeli ktoś jest sympatykiem tej dyscypliny sportu i chciałby podzielić się z innymi swoimi wrażeniami lub informacjami to zapraszam do tego tematu.

    Ja na rozpoczęcie sezonu (30.03) byłem w Pile na meczu tamtejszej Polonii z Atlasem Wrocław. Miło było po tak długiej przerwie znowu usłyszeć ryk silników i powąchać spalonego metanolu
    Sam mecz, niestety, był jednostronny i zakończył się zwycięstwem gości z Wrocławia 54:36 - gratulacje dla zwycięsców!
    Ale trzeba przyznać, że pilscy juniorzy starali sie jak mogli ii chwała im za to! Zupelnie natomiast zawiedli zakontraktowani obcokrajowcy -Havelock byl wręcz żenujący, zresztą za dużo nie pojeździł. W drużynie gości zaskoczony byłem postawą Cegielskiego - stwarzał wrażenie zupełnego braku zaangażowania (nie przystoi to zawodnikowi występującemu w GP). Dobrze jeździli zakontraktowani obcokrajowcy - Hancock jak zwykle eleganski oraz Jarosław Hampel (szkoda, że część mijscowych powitała go gwizdami, ale tak to często bywa jeżeli przenosi się z jednego do do drugiego klubu i to w nie najlepszej atmosferze). Zaskoczeniem na plus była postawa Drabika (przyszedł jako zastępujacy Dadosa), który w tym sezonie jakby się odrodził - tak trzymać. Ciekawy jestem czy będzie jeździł tak dobrze z bardziej wymagającym przeciwnikiem.

    To były wydarzenia sportowe. Jednak wyjazd obfitował także w inne atrakcje (piwne oczywiście)! W Pile, a jakże, bez problemu można napić się dobrego, beczkowego, niepasteryzowanego piwa Noteckie z Browaru Czarnków. PYCHA!!!!!
    Utwierdziłem się tylko w przekonaniu, że to moje ulubione lokalne piwo!!! Do tego była fantastyczna pogoda - miło się piło piwko opalając się na powietrzu przy knajpianym stoliku. Szkoda, że na stadionie nie chcą lać piwa - w Pradze na GP leją i jest OK.
    Z utęsknieniem czekam kolejnego wyjazdu, może tym razem do Gniezna - tam możnaby chyba napić się Fortunki ;-)

    Pozdrawiam wszystkich fanów czarnego sportu!
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Osobiście wolę hokej na lodzie
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • elwood
      Member
      • 09-2002
      • 53

      #3
      A w Rzeszowie Stal nazywała się przez 2 sezony VanPur... Teraz nazwa zniknęła, nikt piwa w sporcie nie może reklamować i kasy brakuje (nie tylko w Rzeszowie). Zresztą mimo, że chodzę na mecze, to żużel to trochę taki "kolos na glinianych nogach". Swego rodzaju fenomen: najlepsi mają astronomiczne kontrakty a zaplecza praktycznie żadnego.
      The Blues Keep Following Me Around

      Comment

      • Pucak
        Senior
        • 12-2002
        • 242

        #4
        Czy Stal dalej jeżdzi w II lidze?
        A krośnieński KKŻ?

        Comment

        • Center
          Senior
          • 03-2003
          • 133

          #5
          kiszot napisał(a)
          Osobiście wolę hokej na lodzie
          Z racji zamieszkania wcale Ci się nie dziwię
          Chociaz z drugiej strony w Poznaniu też nie mam żużla, a ja lubię posłuchać sobie ryku silników i pooglądać jadących wyłącznie w lewo kolesi

          Comment

          • Center
            Senior
            • 03-2003
            • 133

            #6
            Pucak napisał(a)
            Czy Stal dalej jeżdzi w II lidze?
            A krośnieński KKŻ?
            Stal Rzeszów oczywiście jeździ w I lidze (tak się od pewnego czasu nazywa II liga ). Natomiast jeżeli chodzi o o Krosno to powinni w tym roku wystartować. Z Tygodnika Żużlowego, który wpadł mi w ręce pod koniec marca wynikało, że do tej pory wycofały się z rozgrywek tylko Świętochłowice no i zrezygnowała Pogoń Szczecin (ale to miał być nowy klub).

            Comment

            • pjenknik
              • 08-2001
              • 3388

              #7
              No i jeździ słyny opolski Kolejarz
              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

              Comment

              • Pucak
                Senior
                • 12-2002
                • 242

                #8
                Zapomniałem, że teraz jest Extraklasa
                Kiedyś bywałem na meczach żużlowych i jest to widowisko! Telewizja nie oddaje tego co dzieje się na żywo, no i nie można poczuć tego specyficznego smrodu spalin

                Słyszałem, że rodzina Gollobów dzieli i rządzi w tej dziedzinie sportu?

                Comment

                • elwood
                  Member
                  • 09-2002
                  • 53

                  #9
                  Rządy klanu Gollobów to mit. Papa chciał zbudować silny klub w Warszawie (bez wielkich efektów), Jacek to przeciętny zawodnik ligowy, tylko Tomek trzyma się dobrze i od wielu lat jest zdecydowanie najlepszym polskim żużlowcem - jedynym liczącym się w świecie. A Stal to w tym sezonie jakiś Jasol.
                  The Blues Keep Following Me Around

                  Comment

                  • kopernik
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 204

                    #10
                    Parę lat temu było piwko Speedway i to był jedyny mój bezpośredni kontakt z tym pieknym sportem

                    Comment

                    • baklazanek
                      † 2014 Piwosz w Raju
                      • 08-2001
                      • 3562

                      #11
                      elwood napisał(a)
                      Rządy klanu Gollobów to mit. Papa chciał zbudować silny klub w Warszawie (bez wielkich efektów), Jacek to przeciętny zawodnik ligowy, tylko Tomek trzyma się dobrze i od wielu lat jest zdecydowanie najlepszym polskim żużlowcem - jedynym liczącym się w świecie. A Stal to w tym sezonie jakiś Jasol.

                      Jest jeszcze jeden Golob. O ile się nie mylę to jest on mechanikiem Tomka.

                      Comment

                      • elwood
                        Member
                        • 09-2002
                        • 53

                        #12
                        Jednak się mylisz. To Jacek na najważniejszych imprezach robi za mechanika (i tłumacza).
                        The Blues Keep Following Me Around

                        Comment

                        • baklazanek
                          † 2014 Piwosz w Raju
                          • 08-2001
                          • 3562

                          #13
                          elwood napisał(a)
                          Jednak się mylisz. To Jacek na najważniejszych imprezach robi za mechanika (i tłumacza).
                          Może na najważniejszych imprezach tak ale nie zmienia to faktu że na co dzień mechanikiem Tomka jest jego drugi brat. Pamiętam jak na jakimś meczu Tomek chciał się rzucić na jakiegoś żużlowca i w ostatniej chwili powstrzymał go jego brat

                          Comment

                          • Krotoszyniak
                            Senior
                            • 08-2002
                            • 516

                            #14
                            A piliscie kiedys Speedway Stout ? Jeden z najlepszych stoutow na swiecie ?
                            Admin z Ratebeera
                            Licencjonowany Sedzia BJCP (E0894)
                            Poromotor piwnej Polski na swiat :)

                            Comment

                            • dzidek1960
                              Senior
                              • 01-2003
                              • 1548

                              #15
                              Mój komentarz do tematu

                              Przejrzałem ten temat i nasuwa mi się kilka uwag:
                              Nie tylko w Pradze leją piwo. Byłem kilka razy na Zlatej Prilbie w Pardubicach, tam też lali piwo. ( przykro tylko że jedynie zawsze Polacy pchali się poza kolejką )
                              Pucak ma rację że telewizja nie oddaje piękna tego sportu, chociaż relacje są robione coraz lepiej.
                              Center dobrze że wyodrębniłeś ten temat bo ginął wśród piłki. Swego czasu pod koniec lat '70 w Poznaniu przez jakiś czas ze względu na stan stadionu jeżdził u Was Gorzów, a rok póżniej Leszno ( nie pamiętam z jakiego powodu ). Miałem szczęście wówczas mieszkać w Poznaniu. Twierdzę że mając tak pięknie usytuowany stadion jak Olimpia tylko żal że nie ma u Was drużyny.
                              Pozdrawiam wszystkich fanów czarnego sportu.
                              "Ma jednak kraj polski napój warzony
                              z pszenicy, chmielu i wody, po polsku
                              piwem zwany; a gdy nic nadeń lepszego
                              do pokrzepienia ciała, jest nie tylko rozkoszą
                              mieszkańców, lecz i cudzoziemców
                              wybornym smakiem"
                              Jan Długosz, Historie Piwne
                              Moja strona www w początkowym okresie budowy

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎