Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Borsodi, Borsodi Sor

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • kloss
    Senior
    • 03-2003
    • 2526

    Borsodi, Borsodi Sor

    Zawartość alkoholu 4,6%,puszka 0,5l,piwo typu pils.Barwa jasnocytrynowa,piana niewielka i szybko znika.W smaku bardzo łagodne.Pierwsze wrażenie niezbyt pozytywne - jakby "syntetyczne",sztuczne,z posmakiem piwa bezalkoholowego.Po chwili jest już lepiej.Znika ten posmak i pojawia się goryczka,z początku zupełnie niewyczuwalna.Da się wypić ale bez rewelacji.
  • Czapayew
    Senior
    • 10-2002
    • 1966

    #2
    Najtańsze i najpopularniejsze piwo na Węgrzech. Lekkie, o jasnej barwie, zakoczyło mnie przede wszystkim dobrym gazowanie. Na upalne wegierskie dni w sam raz.
    Nie kupowałem go w puszkach - raczej w butelkach 0,5 i 1 l.
    "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

    www.zamkoszlaki.com
    www.piwnekapsle.net

    Comment

    • Sven
      Senior
      • 09-2003
      • 1211

      #3
      Borsodi

      Byłem na Węgrzech 7 razy, zawsze latem. Ale dopiero ostatnimi 2 razami byłem na tyle wiekowy, aby mi to piwo sprzedano! Wedłóg mnie jest bardzo smaczne, lekkie, dosyć mocno gazowane! Najbardziej mi podchodziło wieczorkami przy ognisku!
      Celia, cerevisia et conventus.

      Comment

      • kishar
        Senior
        • 10-2003
        • 1691

        #4
        Mi to piwko całkiem podpasowało, nie było za wodniste, mialo nawet w smaku wyczuwalne jakieś chmielowe posmaki. I chyba nie jest to najtańsze piwo na Węgrzech, bo widziałem reklamy piwa o nazwie Panonia za 99 forintów a moje Borsodi kosztowało ze 140.

        Comment

        • cielak
          Senior
          • 03-2004
          • 2890

          #5
          No to przyniosłem z lodówki i spożyłem. Z kufla.
          Kolor, tradycyjnie u Węgrów, bardzo jasny. Gazu dużo i pianka też była, nawet do końca, na 1 cm. Z zapachu nic nie wyczówam, ale smak jest miło chmielowy, goryczkowy, długo pozostaje. Bardzo dobre. Szkoda że to już "ostatni Madziar" w mojej lodówce.
          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

          Comment

          • cielak
            Senior
            • 03-2004
            • 2890

            #6
            Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika cielak
            No to przyniosłem z lodówki i spożyłem. Z kufla...
            Minął rok i powtórzyłem tą czynność. W ocenie nic się nie zmieniło, tylko opakowanie inne. Ostatnio to była puszka teraz jest to but. 0,5lit. Miłe, orzeźwiające piwko.


            Szkoda że to już "ostatni Madziar" w mojej lodówce.
            Ciekawe, bo w tym roku też jest to ostatnie Węgierskie piwko w mojej lodówce!!
            Kolejnego Węgra wypiję pewnie za rok.
            zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

            Comment

            • sibarh
              PremiumUżytkownik
              • 01-2005
              • 10384

              #7
              Piwko przygotowane do spożycia:
              Attached Files
              2800 nowe piwa opisałem na forum
              Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
              Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

              Comment

              • sibarh
                PremiumUżytkownik
                • 01-2005
                • 10384

                #8
                Kapselek
                Attached Files
                2800 nowe piwa opisałem na forum
                Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                Comment

                • sibarh
                  PremiumUżytkownik
                  • 01-2005
                  • 10384

                  #9
                  Alkohol 4,6 % , eks. ?, butelka 0,5 litra
                  Kolor - jasnozłocisty, klarowny
                  Gaz - w normie
                  Piana - drobnobąblowa ,średniowysoka ,utrzymała się ponad 6 minut
                  Zapach - chmielowo-kukurydziany
                  Smak - kukurydziano- chmielowy, z lekką goryczką , delikatnie słodkie
                  Można wypić.3+. Ale bez zachwytów.
                  2800 nowe piwa opisałem na forum
                  Moja "kolekcja" wypitych piw zagranicznych na koniec maja 2023 r. liczy 12 810 piw z 180 krajów
                  Kolekcja jest na stronie https://sites.google.com/view/sibarh-galeria/galeria

                  Comment

                  • iommi
                    Senior
                    • 07-2003
                    • 1522

                    #10
                    Otrzymane w prezencie, spożyte w sylwestrowe przedpołudnie. Nie zmieniło mojej opinii na temat piw z kukurydzianym dodatkiem - drażnią mnie straszliwie. Kolor słomkowy, piana w moim egzemplarzu mizerna, zapach słodko-chmielowy. W smaku na pierwszym planie słodsze, kukurydziane akcenty, goryczka śladowa. Im bardziej się ogrzewa, tym słodsze.
                    Dla mnie trója i to na szynach. Spożyte, odnotowane, zapomniane...
                    *****************************

                    Przyjmę, wymienię, kupię - wszystko co związane z browarami Mullera w Rybniku!!!

                    *****************************

                    Comment

                    • becik
                      Senior
                      • 07-2002
                      • 14999

                      #11
                      zakupione na niekumatej stacji beznzynowej gdzieś koło Kecskemet

                      kolor - jasnozłocisty, klarowne
                      piana - biała, drobna, obfita, jednak dość szybko opada, zostaje cieniutka warstwa
                      zapach - przyjemny, orzeźwiający, chmielowy
                      smak - podbnie jak i do zapachu, pełne w smaku z dobrze wyczuwalnym chmielowym aromatem, dośc znaczna goryczka, doskonale gasi pragnienie
                      gaz - bez zarzutu
                      opakowanie - zielona butelka, etykieta jak na skanie, firmowy kapsel

                      Jak da mnie bardzo przyzwoity pilsik, polecam z czystym sumieniem
                      Attached Files
                      Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                      Comment

                      • becik
                        Senior
                        • 07-2002
                        • 14999

                        #12
                        i kapselek, juz zmieniony
                        Attached Files
                        Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                        Comment

                        • MarcinKa
                          Senior
                          • 02-2005
                          • 2729

                          #13
                          Przywiezione z wyjazdu wakacyjnego na Węgry. Butelka 0,5l. Moc 4,6%, ekstrakt?
                          Kolor jaśniutki, właściwie słomkowy. Piana dość duża, jednorodna i bardzo trwała. Gruby kożuch trzyma się aż do końca. Zapach chmielowo kukurydziany. Początkowo mocny, intensywny. Z czasem wyraźnie słabnie. Smak chmielowo kukurydziany przechodzący w gorzki. Goryczka słaba. Posmak szybko niknący, gorzki. Wysycenie słabe, brak go przez cały czas. Opakowanie ładne, zielono żółte etykiety, kapsel dedykowany, alkohol podany (ekstraktu na Węgrzech nie podają). Podsumowując: lekkie dość przeciętne, nijakie piwo. Bardzo dużą jego zaletą jest, że nie czuć w nim wodnistości. Dość dobre na upały, ale kiepskie, jak większość węgierskich piw, do dłuższych posiedzeń. Po paru nie ma się już ochoty na następne. Oceniam je na 4 (1 – 6).
                          To lubię: Czarnków, Krajan, Amber, EDI, Fortuna, BOSS, Lwówek Śląski, Grybów, Jagiełło, Łódź, Browar Na Jurze, GAB, Kormoran, Gościszewo, Konstancin, Staropolski, Zodiak, Zamkowy, Ciechanów

                          Comment

                          • Gopher
                            Senior
                            • 10-2007
                            • 450

                            #14
                            Faktycznie najpopularniejsze piwko węgierskie ale nie najtańsze jak wsponiał wcześniej któryś z kolegów. Mi smakowało numer, 2 na węgrzech po Dreherze (zielonym). Oczywiście jak większość madziarskich z: kukurica gris
                            Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                            Comment

                            • Gopher
                              Senior
                              • 10-2007
                              • 450

                              #15
                              Obecnie piwo bardzo słabe, smakuje jak typowy koncerniak (zupełnie zatracony ten smaczek kukurydziany). . A to nowa szata graficzna:
                              Attached Files
                              Lengyel, magyar – két jó barát, együtt harcol, s issza borát

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎