Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • celt_birofil
    † 2017 Piwosz w Raju
    • 09-2001
    • 4469

    Przy piwie o filmie

    Nie kazdy film musi być z piwem w tle. Bywają filmy warte obejrzenia, również z innych względów (artystycznych, technicznych, itd)

    Jesli o mnie chodzi, to jestem pod wrażeniem "MAKROKOSMOSU". Pamietacie z pewnością film "MIKROKOSMOS", obrazujący życie owadów i innej "drobnicy". Ten z kolei jest o wszelkiego rodzaju ptactwie latającym. Na afiszu slogan był niezwykle sugestywny - Totalny odlot.
    Nic dodać, nic ująć
    342
    Oczywiście!
    26,61%
    91
    Rzadko
    42,98%
    147
    Nie stać mnie
    8,48%
    29
    Jeśli po drodze nie ma piwiarmi :-D
    5,26%
    18
    Wolę video / DVD / telewizję
    16,67%
    57
    Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)
  • djot
    Senior
    • 05-2001
    • 621

    #2
    Niestety mnie film nie zachwycił. Zbyt przypominał mi programy p.Wiernikowskiej. Moje zdanie potwierdziło zachowanie moich pociech, zazwyczaj chłonących niemal wszystkie filmy przyrodnicze. W połowie Makrokosmosu przed telewizorem siedziałem tylko ja - i nie wytrzymałem do końca.
    Dużo lepszy był "Cud narodzin" - z poprzedniego poniedziałku.

    Comment

    • celt_birofil
      † 2017 Piwosz w Raju
      • 09-2001
      • 4469

      #3
      W telewizji był MAKROKOSMOS? Przecież dopiero wszedł na ekrany...
      Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

      Comment

      • ART
        mAD'MINd
        • 02-2001
        • 23782

        #4
        DJOT to nie był przypadkiem tylko film pt. Jak powstawał makrokosmos? ja tak to odebrałem - ale przyznam że nie oglądałem od początku!
        - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
        - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
        - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

        Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

        Comment

        • celt_birofil
          † 2017 Piwosz w Raju
          • 09-2001
          • 4469

          #5
          ART napisał(a)
          DJOT to nie był przypadkiem tylko film pt. Jak powstawał makrokosmos? ja tak to odebrałem - ale przyznam że nie oglądałem od początku!
          Tak było, ART. Pokazali tylko tzw. kulisy
          Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

          Comment

          • żąleną
            Sojowe Oddziały Bojowe
            • 01-2002
            • 13239

            #6
            A kojarzycie film "Niedźwiadek"? Jest to historia osieroconego niedźwiadka, który pałęta się po lesie i jego drogi krzyżują się z drogami pewnych myśliwych i niedźwiedzia, na którego polują. Całość wygląda jak fabularny film przyrodniczy, a przez półtorej godziny filmu pada może z dziesięć zdań.

            Scenarzysta miał niesamowite pomysły i biorąc pod uwagę, że głównymi bohaterami są zwierzęta, nie mam pojęcia, jakim sposobem udało mu się je zrealizować.

            Comment

            • celt_birofil
              † 2017 Piwosz w Raju
              • 09-2001
              • 4469

              #7
              I co najważniejsze misiek dał wycisk myśliwemu
              Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

              Comment

              • ppns
                Senior
                • 10-2002
                • 1737

                #8
                Wybitny film wczoraj widziałem...

                Osobny temat dla filmów wartościowych , acz niekoniecznie piwnych.

                Zobaczyłem ostatnio produkcję niemieckiej kinematografii : "Eksperyment" [ oryg. Das Experiment ].
                Kilkunastu straceńców z własnej woli i z róznych pobudek ( z głupoty , serwilizmu ,nadmiaru wolnego czasu , samotności , dla pieniędzy) poddaje się eksperymentowi w ośrodku badwaczym. Grupa jest podzielona na dwie części : pierwsza zostaje więżniami , druga jest strażnikami. Oba zespoły mają się w pełni utożsamić z pełnionymi rolami. Eksperyment psychologiczno-socjologiczny trwa , i przynosi przerażające wyniki. Film oparty na rzeczywistych zdarzeniach.

                POLECAM !
                piwoppns@wp.pl

                Comment

                • Seler_32
                  Senior
                  • 04-2003
                  • 444

                  #9
                  Czy aby te "autentyczne zdarzenia" to nie jest aby program z udziałem Misia W.?
                  Film faktyczniie ciekawy, choć znam głównie z zapowiedzi.
                  Cóż w Cz-wie nie ma kina...
                  Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

                  Nie wierzę abstynentom.

                  Comment

                  • ppns
                    Senior
                    • 10-2002
                    • 1737

                    #10
                    Nie wiem , co to za kod Miś W. , mimo że już lekko starszawy jestem , .

                    Poza tym , że film oparto na prawdziwej historii , to jest dobrze warsztatowo zrobiony. Film nie dla myślicieli , ale dla myślących. Chyba po raz pierwszy pokazano go w Polsce w 2001.

                    W Częstochowie nie ma kina .
                    piwoppns@wp.pl

                    Comment

                    • Beermatt
                      Gość
                      • 10-2002
                      • 192

                      #11
                      Film raczej nie do zobaczenia w kinach. Jest produkcją mało komenrcyjną, puszczano go tylko w kinach studyjnych, przeglądach itp.
                      Film oczywiście jest nieco podkoloryzowany, w rzeczywistości nie skończyło się tak " krwawo". A kanwą filmu był eksperyment przeprowadzony w 1971 roku w Instytucie w Palo Alto polegający na zainscenizowaniu w piwnicach budynku więzienia. Częśc osób wybranych do eksperymentu miała pełnić umownie rolę więźniów, inna część strażników. Kazdy w dowolnej chwili mógł zrezygnować z udziału. Rzeczywisty eksperyment rozwiązano.

                      Widziałam, kawałek dobrego kina. Polecam , godne obejrzenia.

                      Comment

                      • Pucak
                        Senior
                        • 12-2002
                        • 242

                        #12
                        [QUOTE]Seler_32 napisał(a)
                        [B]Czy aby te "autentyczne zdarzenia" to nie jest aby program z udziałem Misia W.?

                        Chyba chodzi i Michała Wiśniewskiego

                        Comment

                        • baklazanek
                          † 2014 Piwosz w Raju
                          • 08-2001
                          • 3562

                          #13
                          Beermatt napisał(a)
                          Film raczej nie do zobaczenia w kinach. Jest produkcją mało komenrcyjną, puszczano go tylko w kinach studyjnych, przeglądach itp.

                          U nas w kinie go pokazują więc pewnie w innych miastach też musi już być albo dopiero wkraczać na ekrany.

                          Comment

                          • ppns
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1737

                            #14
                            Ja ten film widziałem w zwykłym kinie.

                            Jakiś czas temu TVP pokazała inny film, okrzyknięty przez niemiecką krytykę wartościowym , "Piaskun". [oryg. Der Sandling]. Widziałem go kilka razy w oryginale w SAT-TV. Także o manipulacji socjologiczno-psychologicznej , ale Eksperyment bije Piaskuna o kilka długości.

                            A Michał Wiśniewski.....wiecie co , już lepiej wypić ciepłego leszka z puszki , niż w ogóle tego "bożyszcza" w jakikolwiek sposób wzmiankować.
                            piwoppns@wp.pl

                            Comment

                            • Beermatt
                              Gość
                              • 10-2002
                              • 192

                              #15
                              No to mieliście szczęście, na Górnym Śląsku próżno szukać tego filmu w repertuarach. O ile sobie dobrze przypominam premiera była pod koniec stycznia i film był wyświetlany w Katowicach w studyjnym kinie Światowid. Później nie widziałam żeby wyświetlali go w jakimkolwiek innym.

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎