Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Przy piwie o filmie

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • pieczarek
    zwykle cham i prostak
    • 06-2001
    • 5011

    #46
    Zythum, popełniasz podstawowy błąd metodologiczny. Historia opowiedziana przez kogoś to nie są fakty. Przypuszczam, że na studiach na zajęciach z filozofii przeprowadzaliście eksperyment pewnego starożytnego filozofa (nie pomnę jak się nazywał). Polegało to na tym, że osoby wyproszone z pokoju kolejno opowiadały tę historię, którą usłyszały od osób, które weszły wcześniej z powrotem do pokoju. Rezultay były zdumiewające. Skąd wiesz czy Moor i Loach nie są którymiś tam z kolei osobami w opowiadanej historii?

    Comment

    • zythum
      Kot Makawity
      • 08-2001
      • 8305

      #47
      Hmm tu mnie trochę złapałeś, ale w końcu:
      a) muszę czemuś wierzyć więc czasem wierzę obrazom szczególnie
      b) do tego porównuję to z tym co czytam
      c) oczywiście żeby daleko nie sięgać (nie trzeba do filozofii - trzymajmy się filmu) to Kurosawa nakręcił świetny film o tej samej sytuacji widzianej inaczej przez każdego.
      Podsumowując: żyjemy w Matriksie i nie wierzmy nikomu i niczemu. Ale to ideał a ja na razie jestem ułomny więc wierzę obrazom przekazywanym przez niektórych filmowców, nie zapominając o krytycyzmie i konfrontowaniu tego co widzę, z innymi źródłami i tekstem pisanym. Szkoda tylko, że to raczej jedna strona ma zdecydowaną przewagę w budowaniu wizerunku i przekazywaniu obrazów - i nie jest to"moja" strona
      To inaczej miało być, przyjaciele,
      To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
      Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
      Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
      Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

      Rządzący światem samowładnie
      Królowie banków, fabryk, hut
      Tym mocni są, że każdy kradnie
      Bogactwa, które stwarza lud.

      Comment

      • Marusia
        Senior
        • 02-2001
        • 20211

        #48
        Drogi Pieczarku, a oglądał Ty któryś z filmów, które przytacza Zythum, zwłaszcza "Tereskę"?

        Tereska faktycznie, po 22.00 wg mnie powinna być.
        www.warsztatpiwowarski.pl
        www.festiwaldobregopiwa.pl

        www.wrowar.com.pl



        Comment

        • crizz
          ...
          • 02-2003
          • 1255

          #49
          celt_birofil napisał
          Wczoraj TVP 1 pokazała film "Cześć Tereska". Nie oceniam filmu, stawiam natomiast pytanko: co sądzicie o porze emisji - 20.20, bez jakiejkolwiek zapowiedzi i z żółtym trójkącikiem w rogu ekranu?
          Moim skromnym zdaniem zdecydowanie film kwalifikował się na późniejszą godzinę i z zastrzeżeniem "Dla widzów dorosłych"
          Czy tylko na podstawie znaczka w rogu ekranu i godziny emisji podejmuje się decyzję, czy dziecko może oglądać film/program? Ja na pierwszym miejsciu postawię swoją decyzję, a nie komisji kolaudacyjnej.

          Comment

          • pieczarek
            zwykle cham i prostak
            • 06-2001
            • 5011

            #50
            Marusia napisał(a)
            Drogi Pieczarku, a oglądał Ty któryś z filmów, które przytacza Zythum, zwłaszcza "Tereskę"?
            "Rashomon" Kurosawy - tak (dużo wcześniej niż Zyziek)
            "Cześć Tereska" Glińskiego - tak
            "Zabawy z bronią" - nie

            Comment

            • arzy
              Senior
              • 06-2002
              • 2814

              #51
              crizz napisał(a)
              Czy tylko na podstawie znaczka w rogu ekranu i godziny emisji podejmuje się decyzję, czy dziecko może oglądać film/program? Ja na pierwszym miejsciu postawię swoją decyzję, a nie komisji kolaudacyjnej.
              Nie zawsze wiadomo co to za film lub program.
              "Spotkałem się z kolegą / Bo kolega jest od tego / I wypada czasem spotkać się z nim"

              Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
              Bractwo Piwne
              Skład Piwa
              Piszę poprawnie po polsku!

              Comment

              • celt_birofil
                † 2017 Piwosz w Raju
                • 09-2001
                • 4469

                #52
                Znaczek pojawia się "w trakcie". Czasem wystarczy stosowne ostrzeżenie.
                Nie było Ciebie tyle lat! Myślałem, że nie wrócisz już (Krystyna Prońko - koniec cytatu)

                Comment

                • easy
                  Senior
                  • 04-2003
                  • 204

                  #53
                  Ja w pewnym sensie zgadzam się z crizzem - to ja mam zamiar decydować co i o której będzie ogladało moje dziecko. GOdzina 20:00 to już moim zdaniem pora kiedy dzieci nie powinny brać się za oglądanie telewizji! A w ogóle lepiej by było gdyby jej wcale nie ogladały...
                  Przyciągam piwne magnesy... :-)

                  Comment

                  • easy
                    Senior
                    • 04-2003
                    • 204

                    #54
                    Wczoraj mąż zabrał mnie do kina na "Pewnego razu w Meksyku - Desperado 2". Film mozna określić mianem fajny. Osobiście najbardziej podobał mi się humor w nim zawary i scenografia. Jeśli chodzi o fabułę niczym mnie nie zaskoczył... No i ten Antonio coraz starszy
                    Przyciągam piwne magnesy... :-)

                    Comment

                    • ART
                      mAD'MINd
                      • 02-2001
                      • 23782

                      #55
                      No to i ja dodam coś od siebie: wczoraj na C+ leciał (norweski bodaj) film pt. Elling. Można było boki zrywać. dobra fabuła i humor na poziomie. pewnie będą powtórki więc polecam obejrzeć
                      - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                      - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                      - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                      Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                      Comment

                      • Pudlarz
                        Piwiarz sezonowy
                        • 01-2002
                        • 650

                        #56
                        ...momenty były?
                        Dobre piwo nigdy nie jest złe
                        http://www.janczech.stary.sacz.pl
                        (galeria ekslibrisów)

                        Comment

                        • becik
                          Senior
                          • 07-2002
                          • 14999

                          #57
                          Jestem własnie po wrażeniach związanych z "Dogville" Larsa von Triera. Ci, którzy znają jego twórczość wiedzą czego można się spodziewać, a w tym wypadku i ja byłem zaskoczony. Film zrobiony w postaci spektaklu teatralnego z prologiem i 9-oma aktami. Mimo początkowej trudności w oglądaniu filmu tak zrobionego w czasie projekcji zapomina sie o tym. Film jest fantastyczny, jesli ktoś lubi dobre (ale i cięzkie kino) zdecydowanie polecam.
                          Uwaga, byłem na 3 godzinnej wersji, która w Warszawie jest wyswietlana tylko w kinie Muranów. Pozostałe seanse są 2-godzinne
                          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

                          Comment

                          • ppns
                            Senior
                            • 10-2002
                            • 1737

                            #58
                            Widziałem niedawno "Starą baśń". Książkę Kraszewskiego przeczytałem tak dawno , że w ogóle nie pamiętałem fabuły.

                            Film zrobiony przyzwoicie warsztatowo, nie jest nużący. Jedyny minus , to Żebrowski , który jest ciemięgą aktorską , i nie wiem , po jaką cholerę on gra w tym filmie. Facet typu smutas .[ Nasuwa mi się skojarzenie z polskim filmem tzw. moralnego niepokoju , gdy najczęściej Cybulski odgrywał rolę etatowego snuja ekranowego , który zamęczał otoczenie swymi wydumanymi problemami ]

                            Żebrowski w tym filmie to kompletny niewypał. Na szczęście jest to jeden z niewielu polskich filmów bez udziału PAZURY.

                            Dobry , zręcznie zrobiony film. Polecam.
                            ***********
                            I dla miłośników urody pewnej bardzo ładnej i zgrabnej aktorki z
                            pewnego serialu o lekarzach tym bardziej wart obejrzenia , bo jest
                            co oglądać.
                            piwoppns@wp.pl

                            Comment

                            • maleństwo
                              Senior
                              • 10-2003
                              • 847

                              #59
                              Ja ostatnio byłam na filmie pt.: "Pogoda na jutro" Jerzego Stuhra. Bardzo fajny film.Pokazuje współczesny świat i jego realia. Taką szarą rzeczywistość, która nas otacza, ale nie każdy chce ją dostrzec.Nie chcę pisać o czym dokładnie jest, ale polecam. Film jest opisany, że niby komedia, ale to jest raczej komediodramat. Chociaż śmieszne momenty są (jak to ze Stuhrem). Zobaczcie sami, myślę, że warto.

                              Comment

                              • ART
                                mAD'MINd
                                • 02-2001
                                • 23782

                                #60
                                Wczoraj zawitałem na Kill Bill cz. I, Q. Tarantino. muszę przyznać że już dawno tyle krwi w filmie nie widziałem (nawet filmy wojenne się chowają)

                                sam film całkiem niezły, sceny walk nieźle zrealizowane, może chwilami total brutal, ale to w końcu tylko kino. szkoda że podzielony na części. ogólnie rzecz biorąc jak zwykle klimatyczny film QT.
                                - Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!
                                - Moje: zbieranie - Opole & warzenie - Browar Domowy Świński Ryjek ****
                                - Uwarz swoje piwo domowe z naszym Centrum Piwowarstwa

                                Sprawy dotyczące postów/wpisów/wątków/tematów zgłaszaj proszę narzędziem "Zgłoś [moderatorowi]" (Ikonka flagi przy danym wpisie).

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎