Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Grudziądz, Rotmistrz Mocny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • BAJ
    Senior
    • 02-2002
    • 201

    Grudziądz, Rotmistrz Mocny

    Browary Grudziądz: Rotmistrz Mocny
    Cena: 1,75 ( Chmiel ul. Więckowskiego Wrocław )
    Parametry: 14,5% wag. alk. do 8% obj.,
    Kolor: złocisty, dość jasny
    Aromat: gorzki, ciężki
    Piana: mało, szybko znika, dziurawa
    Smak: gorzko-alkoholowy. Bez rewelacji. Mało zharmonizowany.
    Gaz: nie za dużo, w sam raz
    Niestety piwo nie zachwyca. Za ostry smak i aromat.
    gdzie się piwo warzy
    tam się dobrze darzy
  • BAJ
    Senior
    • 02-2002
    • 201

    #2
    Rotmistrz Mocny:
    Attached Files
    gdzie się piwo warzy
    tam się dobrze darzy

    Comment

    • bahtol
      słomiany zapał
      • 10-2002
      • 331

      #3
      Całościowo na +. Piana i nasycenie CO2 pozostawiają wiele do życzenia, kolorek znośny. Nigdy się nie spodzieam czegoś szczególnego po piwach mających w nazwie mocne i to jest takie właśnie nieszczególne, choć w smaku dość przyjemne, przede wszystkim te 8% nie bije po języku. Piwo na 3+(2-5)
      =bahtol=

      Comment

      • Piwofil
        Senior
        • 01-2002
        • 907

        #4
        Piwo jak dla mnie za mocne, może rzeczywiście sam smak alkoholu nie jest bardzo dominujący, to posmak ciekiego, mocnego i lekko słodkawego piwa da się wyczuć, nie lubię takich piw. Piana i gaz są słabszymi punktami piwa, za to barwa, ładna bursztynowa. Można wypić ale raczej w ostateczności, zdecydowanie wole Rotmistrza pilsa.
        www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD

        Comment

        • becik
          Senior
          • 07-2002
          • 14999

          #5
          kolor jasnobursztynowy, klarowność całkowita, zbyt duże jak dla mnie nasycenie CO2, piana obfita, drobne pęcherzyki, utrzymuje się dłuższy czas, zapachu prawie nie ma, to co sie wyczuwa to lekki chmielowy aromat, w smaku żadna rewelacja, "szczypie" w podniebienie, cierpkie ale nie wyczuwa sie goryczki, w gardzle pozostaje taki sam cierpki posmak..wraz z wyczuwalna mocą alkoholu, etykieta nie podoba mi się, nie uważam za stosowne umieszczanie na piwie słow: honor siła ojczyzna, (brakowało tylko Boga)

          Moja ocena: [2.95]
          Gdybyśmy nie mieli Warszawy w Generalnym Gubernatorstwie, to nie mielibyśmy 4/5 trudności, z którymi musimy walczyć. Warszawa jest i pozostanie ogniskiem zamętu, punktem, z którego rozprzestrzenia się niepokój w tym kraju - Hans Frank 14.12.1943 http://zamkidwory.forumoteka.pl

          Comment

          • Seler_32
            Senior
            • 04-2003
            • 444

            #6
            Odp: Grudziądz: Rotmistrz Mocny

            BAJ napisał(a)
            Za ostry smak i aromat.
            Napiszę więcej - smakuje starym kapciem.
            Niemiłe zaskoczenie po skonsumowaniu Rotmistrza Pilsa.
            Za 40 groszy więcej piwo to powinno być teoretycznie lepsze, a jest tylko mocniejsze... a szkoda.
            Nie należy odkładać na jutro, tego co można wypić dzisiaj.

            Nie wierzę abstynentom.

            Comment

            • Cocobango
              Senior
              • 04-2002
              • 818

              #7
              Piana słaba, biała, drobna, szybko opada. Gaz totalnie słaby, pojedyńcze bąbelki gazu. Barwa złocista, dla mnie za jasna jak na mocne. Zapach słodkawo winny. Smak troche jakby winny, po chwili lekka goryczka, miałem kłopoty z jego wypiciem. Szata graficzna taka sobie. Więcej pewnie go nie kupie.

              Moja ocena: [2.275]
              Nie ma zacniejszego trunku nad Portera Łódzkiego :D
              Łódzkie Browary odpędzą koszmary!
              HEINEKEN MUSI ODEJŚĆ

              Comment

              • grzech
                Senior
                • 04-2001
                • 4592

                #8
                Nabyte w Wysokim Maz. Kolor jasno bursztynowy. Piana początkowo nawet ładnie się prezentująca, z czasem zanikła. Gaz w porządku. Zapach początkowo ładny chmielowo-słodowy, z czasem rozwinął się w bardziej ostry. Smak mało zachwyca. Plus - nie czuć alkoholu, minus - strasznie cierpka i intensywana gorycz. Nie smakowało mi za bardzo.

                Moja ocena: [2.475]

                Comment

                • piwo
                  Senior
                  • 08-2001
                  • 810

                  #9
                  Piłem w tym roku Rotmistrza zakupionego w Częstochowie - nie wiem czy był z tego browaru bo nigdzie nie znalazłem informacji a etykieta była inna.
                  Było to jedno z najgorszych piw - nie dopiłem.
                  Cierpkie, jakby skwaśniałe.
                  Last edited by piwo; 10-09-2003, 11:26.

                  Comment

                  • breslauer
                    Senior
                    • 05-2002
                    • 2690

                    #10
                    Piłem parę dni temu Rotmistrza Mocnego w wersji grzanej z miodem i cytryną. Sprawdziło się to piwo nieźle w tej roli. Może go będę częściej używał tej zimy ...

                    Comment

                    • Czapayew
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 1966

                      #11
                      Wypity a konto nieudanego rewanżu Wisły z Valearengą.
                      Kolorek poprawny, piana na szybko gdzieś znikła, gazu generalnie brak. Dziwnie goryczkowo-słodkawy smak nie dostarcza pozytywnych wrażeń - momentami miałem nawet ochotę piwo odstawić.
                      Jak się okazuje - zrobić dobrego stronga to sztuka. 3 i nic więcej.
                      "W winie jest mądrość, w piwie siła, a w wodzie są tylko bakterie"

                      www.zamkoszlaki.com
                      www.piwnekapsle.net

                      Comment

                      • grzes_ch
                        Senior
                        • 10-2003
                        • 612

                        #12
                        według mnie nasycenie co2 i piana to dwie zalety tego piwa , kolor słomkowy nieprzystający do mocnego , smak słodkawo-alkoholowy , zapach niezachęcający do konsumpcji - zakupione Kraków Prokocim 1,99 zł

                        Comment

                        • adam16
                          Senior
                          • 02-2001
                          • 9865

                          #13
                          Dokładnie to samo można napisać o tym piwie ,co i o Rormistrzu Strong. Trochę to sztuczne tworzenie szerokiej gamy piw z jednego browaru, przez zmianę (o ile można tak wogóle powiedzieć bo to w końcu jedno i to samo ) nazwy.
                          Samo piwo mi smakuje.
                          Browar Hajduki.
                          adam16@browar.biz
                          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                          Comment

                          • Andrewbrw
                            Senior
                            • 03-2004
                            • 932

                            #14
                            Kupione w TO TU PIWO , etykietka w miarę możliwa...:HONOR SIŁA OJCZYZNA zapach fatalny lekko kiełbasiany mało piwny. Piana całkiem dobra ładan na początku teraz w miarę picia pozostawia lekką warstwę. Smak ciężki, słodkawo-kwaśny, jak na mocne da się przeżyć Nasycenie lekko za słabe, leniwe te bąbelki Kolor piękny złoto-bursztynowy!!!
                            ogólnie miłe rozczarowanie, spodziewałem się czegoś gorszego!

                            Moja ocena: [3.1]

                            Comment

                            • Morbital
                              Member
                              • 03-2004
                              • 72

                              #15
                              Nie lubię takich piw. Rotmistrz Mocny nie różni się zbytnio od większości jasnych mocnych piw. Smak i zapach intensywne, słodowo alkoholowe, słodkawe. Nasycenie CO2 kiepskie. Piana po nalaniu bardzo ładna ale dość szybko znika. Opakowanie niskobudżetowe z tanim hasłem, tylko boga w nim zabrakło. Wtedy byłoby to sztandarowe piwo LPR.

                              Moja ocena: [3.15]

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎