Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Jurand, Top Czarny

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Cezar
    Senior
    • 05-2001
    • 1349

    Jurand, Top Czarny

    Piwo ciemne pełne, alkoholu do 5,3%, ekstrakt 11,5%. Skład - słód, chmiel, cukier. woda, ekstrakt słodowy, przeciwutleniacz (kwas askorbinowy).Standardowa butelka 0,5 l. Zakupione w Łodzi.

    Barwa brunatnoczerwona, klarowna.
    Piana - jasnobeżowa, średnioziarnista, intensywna.
    Zapach - śladowa woń karmelu.
    Smak - płytka, lekko metaliczna, kwaśnawa goryczka. Mało podobny do czeskich i słowackich ciemniaków.

    Podsumowując - średni wyrób. Jednak browarowi należy się duży plus za próbę wypełnienia luki na rynku piw ciemnych (poza porterami i quasi-stoutami chyba tylko Fortunę Czarne można zakwalifikować do podobnej kategorii)
    Attached Files
    Last edited by Cezar; 05-05-2003, 17:36.
  • kiszot
    Senior
    • 08-2001
    • 8081

    #2
    Jakby na to nie patrzeć,to ciemnych piwek jest kilka warzonych u nas.Oczywiście jest ich stanowczo za mało.
    Last edited by kiszot; 05-05-2003, 22:37.
    Lwów zawsze polski,Bytom zawsze niemiecki.
    1 FOLKSDOJCZ BROWARU :D

    Da seufzt sie still, ja still und flüstert leise:
    Mein Schlesierland, mein Heimatland,
    So von Natur, Natur in alter Weise,
    Wir sehn uns wieder, mein Schlesierland,
    Wir sehn uns wieder am Oderstrand.

    Comment

    • Kemp
      Senior
      • 03-2002
      • 357

      #3
      Ogólnie dobre piwo. Jak dla mnie mógłby być wyższy ekstrakt np. 13 Blg.
      Kemp

      Comment

      • zythum
        Kot Makawity
        • 08-2001
        • 8305

        #4
        Top Czarne, Jurand

        Piwo ciemne 11,5 ekstraktu i 5,3 alkoholu. Zakupione z dziurze na KOszykowej. Butelka 0,5 litra - cena 2,5 PLN. Piana rewelacja, gęsta, trwała, śnieżnobiała. Barwa (pod światło daje fajne refleksy) ciemnowiśniowa. Smak - mam wrażenie, że browar nie mógł się zdecydować w którą stronę pójść - słodką czy gorzko-kawową. W oddali czuć tą gorzko - kawowość całkiem przyjemną ale zbyt mało wyczuwalną co powoduję, że piwo jest trochę zbyt mało esencjonalne i treściwe. Ale i tak to jest piwo na mocną 4. plus + za to, że jest to chyba jedyna "normalne" piwo ciemne w Polsce (nie będące porterem ani piwem mocnym)
        To inaczej miało być, przyjaciele,
        To nie o to walczyliśmy, burząc mur,
        Nie ma pracy, nie ma chleba, próżny trud!
        Czy naprawdę aż tak wiele chcemy?
        Chleba i pracy chcemy! Pracy i chleba!

        Rządzący światem samowładnie
        Królowie banków, fabryk, hut
        Tym mocni są, że każdy kradnie
        Bogactwa, które stwarza lud.

        Comment

        • Pogoniarz
          † 1971-2015 Piwosz w Raju
          • 02-2003
          • 7971

          #5
          Wczoraj piłem ten wyrób i 4 osoby stwierdziły,że jest taki nijaki,jałowy,jakby zupełnie bez smaku.Plus za piankę.Tak lubię ciemniaczki,ale ten...


          Prawie jak Piwo
          SZCZECIN

          Comment

          • e-prezes
            Senior
            • 05-2002
            • 19159

            #6
            kolor: ciemno-czerwony, w żadnym razie czarny; więcej wspólnego z piwami typu "red";
            nasycenie: stosunkowo duże, żywiołowe, małe i duże bąbelki sączące się nie za długo, ale wystaczająco z dna szkła;
            piana: jak na ciemne zupełnie przyzwoita, duża, gęsta czapa trzyma się jednak krótko, potem juz tylko korona nabrzegach szkła;
            zapach: karmelowy, palony, ale czegoś mi w nim brakuje, tak jak w...
            smaku: zbyt kwaśny, rozwodniony, do zaakceptowania jednak - "na bezrybiu i rak ryba!"
            ocena ogólna: odnosi się wrażenie, że to rozcieńczany produkt, nie ze względu na ekstrakt - te 11.5% to wystaczająco, ale Guinness to to nie jest!
            jeśli tylko browar poprawi etykietę, delikatnie poprawi jakość głównie smak to może być to najcześciej pite przez mnie piwo. z jednego niebanalnego powodu - jest on dostępny! nie tak jak może rewelacyjne Irish Beer od Kormorana czy Czarne Fortuny.

            Moja ocena: [3.775]

            Comment

            • alstro
              Senior
              • 04-2003
              • 166

              #7
              ocena e-prezesa jest doskonala. podzielam jego opinie, to jedno z slabszych ciemniakow jakie pijalem

              Comment

              • bahtol
                słomiany zapał
                • 10-2002
                • 331

                #8
                Nie wiem dlaczego ale smakowało mi bardzo podobnie do Kasztana Mocnego. Piana urosła zgrabna i długo się utrzymywała, kolorek- bardzo ładny, ale w smaku żadna rewelacja, trudno mi w nim było znaleźć coś wyrazistego, charakterystycznego dla ciemniaka. Sam pomysł to trochę za mało. Szata graficzna ble.... do wymiany.
                =bahtol=

                Comment

                • breslauer
                  Senior
                  • 05-2002
                  • 2690

                  #9
                  Top Czarny, BWM Jurand Olsztyn
                  Kolor buraczkowo-herbaciany, w zasadzie miły dla oka, ale budzący podejrzenie o sztuczne barwienie. Piana utrzymuje się dosyć krótko. Zapach bardzo przyjemny, palono-słodowy. W smaku piwo daje miłą goryczkę i posmak palonego słodu. Bardzo dobrze, że jest to piwko i wzbogaca polski rynek ciemniaczków. Mocne 4 na zachętę.

                  Moja ocena: [4]

                  Comment

                  Przetwarzanie...
                  X
                  😀
                  🥰
                  🤢
                  😎
                  😡
                  👍
                  👎