Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Oksamytowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • adam16
    Senior
    • 02-2001
    • 9865

    #16
    Odp: Odp: Obolon, Oksamitowe

    iron napisał(a)
    Jeśli już to około 4 zł - dokładnie 3,80. Sugerowałbym trochę rzetelności, jeśli juz się chce podawać cenę.
    A piwo rzeczywiście bardzo dobre.
    A to zależy od sklepu. W carefurach jest po prawie 5 zł. A Auchanie tak jak prawisz, za 3,80zł
    Browar Hajduki.
    adam16@browar.biz
    Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

    Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

    Comment

    • Pogoniarz
      † 1971-2015 Piwosz w Raju
      • 02-2003
      • 7971

      #17
      Odp: Odp: Odp: Obolon, Oksamitowe

      adam16 napisał(a)
      A to zależy od sklepu. W carefurach jest po prawie 5 zł. A Auchanie tak jak prawisz, za 3,80zł
      Byłem dzisiaj w Kalafiorku u mnie i trzy gatunki z Obolonia są po 3.49


      Prawie jak Piwo
      SZCZECIN

      Comment

      • adam16
        Senior
        • 02-2001
        • 9865

        #18
        W tym piwe podoba mi się barwa, ciemna czerwień bursztynowa. Piana słabiutka, jakoby nie było jej wcale. Gazu sporo. Słodycz równoważy miła goryczka. Stanowczo do powtórzenia.
        Browar Hajduki.
        adam16@browar.biz
        Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

        Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

        Comment

        • adam16
          Senior
          • 02-2001
          • 9865

          #19
          Odp: Odp: Odp: Odp: Obolon, Oksamitowe

          Pogoniarz napisał(a)
          Byłem dzisiaj w Kalafiorku u mnie i trzy gatunki z Obolonia są po 3.49
          No widzisz. A w zeszłym tygodniu w Katowicach było za 4,99zł.
          Mimo że miesiąc temu było w podobnej cenie, którą podałeś
          Browar Hajduki.
          adam16@browar.biz
          Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

          Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

          Comment

          • RAFIFAFI
            Senior
            • 11-2002
            • 188

            #20
            Dziś w katowickim Carrefourze też za 3,49PLN - to już chyba resztki.
            Polecam wszystkim - naprawdę warto
            Tylko z butli!

            Comment

            • baklazanek
              † 2014 Piwosz w Raju
              • 08-2001
              • 3562

              #21
              U nas jest po 5,5 zł

              Comment

              • adam16
                Senior
                • 02-2001
                • 9865

                #22
                Barwa po prostu powala - pięka bordowa, jakby opalizująca. Dużo gazu.
                Piana mała, do końca z ledwością wytrzymuje maleńki wianuszek.
                Piwo na języku rzeczywiście aksamitne - może to sugestia spowodowana nazwą??? Jeśli nawet - i tak należą się ukraińcom gratulacje. To jest świetne piwo.
                Browar Hajduki.
                adam16@browar.biz
                Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

                Krasnoludki są na świecie, a w każdym razie w Chorzowie ;) a dowodem jest to, iż do domowego piwa siusiają :D - mam KWASIŻURA :D

                Comment

                • grzech
                  Senior
                  • 04-2001
                  • 4592

                  #23
                  Nabyte na Polnej, choć w B-stoku w dużym sklepie na "A" jest także. Ładny mahoniowu kolorek, piana dość wyska o umiarkowanej trawłości. Nasycenie CO2 nie za wielkie, lecz w sam raz. Zapach świetny: owocowo-karmelowy. Smak mniej od niego wyrazisty: karmel, nieco słodyczy, także goryczki, wrażenie wodnistości nieco psuje efekt. Ale i tak dobre piwo.

                  Comment

                  • Twilight_Alehouse
                    Chmielowisko.pl
                    • 06-2004
                    • 6310

                    #24
                    Kupione w Leclercu za 3,99.
                    Kolor przepiękny, mahoniowy albo jak mocna, porządna herbata.
                    W zapachu słabiutkie nutki owocowe.
                    Piany prawie nie było, a to co się pojawiło, szybko zniknęło.
                    Smak powala! Delikatna goryczka, szybko ustępująca miejsca wyraźnemu, ale nie nachalnemu smakowi palonego słodu.
                    Cudo, wydaje mi się że awansuje na pierwsze miejsce na liście moich ulubionych ciemnych.

                    Comment

                    • wlarut
                      Member
                      • 02-2002
                      • 43

                      #25
                      Kupione w BERTI w Kolobrzegu, cena 3,39
                      Miałem doczynienia z tym piwem pierwszy raz i jestem bardzo zaskoczony na plus.
                      Piana gęsta dość długo utrzymująca się, nagazowanie małe ale nie za małe. Zawartość alkoholu wg etykiety 4,7%.
                      Bardzo przyjemne nutki smakowe slodkawe z wyczuwalnym lekkim posmakiem
                      palonego słodu.
                      Kolor ciemnorubinowy przypominający dawnego EB Red.
                      W smaku przypomina mi lagodną wersję Amberowskiego Koźlaka.
                      Jak dla mnie miłośnika piw ciemnych ( na moim terenie ich posucha )
                      bardzo dobre piwo.

                      Comment

                      • Borysko
                        Senior
                        • 02-2004
                        • 1144

                        #26
                        Kupione w Carrefour, cena chyba kolo 4 zł.
                        Po nalaniu pianka nieznyt duża, szybko opada, bez śladu znika.
                        Kolorek piękny: ciemny, pod światło wpada w czerwień i wiśnię, klarowne.
                        Smak po prostu zniewalający. Gładki, aksamitny. Goryczka chmielowa nsłabo wyczuwalna, za to po pierwszych nutkach słodowych pojawia się wyraźny, ale na pewno nie za silny, smak ciemnych słodów. Nuty palone są wyraźne, ale cały czas jakieś takie aksamitne, łagodne. Całość dosyć wytrawna w smaku, bez nachalnej słodkości spotykanej często w ciemnych (zwłaszcza polskich) piwach. Na liście moich ulubionych jest pod koniec pierwzej dziesiątki

                        Comment

                        • cielak
                          Senior
                          • 03-2004
                          • 2890

                          #27
                          Zakupione w Krakowskim "Carefour" za 3,45zł
                          kolor- ciemny, kawowo-ciemno wiśniowy
                          co2-słabe, na początku obfite
                          piana- zero, j.w.
                          zapach- słodowo-palony
                          smak- zdecydowanie palony,słodowy,lekko goryczkowe. Zupełnie nie podobne w smaku do Polskich ciemniaków (chodzi mi o posmak kawowy, którego tu w ogóle nie ma).
                          Dla mnie SUPER!
                          Ocena: mocne 4
                          Last edited by cielak; 06-07-2004, 22:16.
                          zupka chmielowa dobra i zdrowa!!

                          Comment

                          • marcin_l
                            Senior
                            • 10-2001
                            • 145

                            #28
                            Piana nawet jak na ciemne piwa szybko zniknęła. W smaku ok. Całkiem ciekawe, choć bez wodotrysków. Kupione w Auchanie za 3,49zł.
                            Attached Files
                            www.tramping.slask.pl - relacje z wypraw, galeria, porady, niusy, tablica ogłoszeniowa 'szukam ludzi do wyprawy', rozkład PKS Katowice

                            Comment

                            • żąleną
                              Sojowe Oddziały Bojowe
                              • 01-2002
                              • 13239

                              #29
                              Zapach koźlakowy, sugerujący słodycz. Kolor za to napawą obawą, ze piwo będzie wodniste.

                              A jest przede wszystkim wytrawne. Na podniebieniu silnie osadza się i dość długo pozostaje gorycz chmielu i palonego słodu. Jeśli nie bierze się zbyt częstych łyków, doznania smakowe ulegają tylko niewielkiemu zmniejszeniu, gorycz ustępuje trochę słodowości. Ogólnie piwo przypomina mi trochę Amberowskiego koźlaka.

                              Etykiety Obolonia są klasą same dla siebie. Ładniejszych nie widziałem, w stylistykę pięknie wpisuje się cyrylica, do tego niebanalny kształt krawatki i etykiety: te zawijasy przypominają mi rozbujaną pianę podczas spełniania toastu kuflem. Całość wywołuje we mnie nieodparte skojarzenia z "Panem Tadeuszem" - wiem, to nie to państwo , chodzi o klimat kresów.
                              Last edited by żąleną; 06-09-2004, 01:24.

                              Comment

                              • skandal
                                Senior
                                • 05-2002
                                • 1439

                                #30
                                Właśnie spożywam-jeszcze z ukraińskiech zapasów, u mnie alk5,3% extrakt 14%. Bardzo dobre w smaku, ciekawy słodki, jakby czuć jakieś owoce ni to wiśnia ni to głóg ale cos w ten deseń, kolorek ciemno wiśniowy bardzo ładny, piana niestety rzadna, naprawde po wlaniu schłodzonego piwa do pokala piany nie było wogóle! Gaz w normie tylko na początku potem nie widać już bąbelków podchodzących z dna. Ale mimo tych niedociągnięć smakuje swietnie i stawiam je na górnej półce, daje ocene 4,5.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎