Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Obołoń, Oksamytowe

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Pinio74
    Senior
    • 10-2003
    • 3881

    #31
    Pojawił się w płockim Oszołomie. Cena 2,99 zł !!!
    Lubię wszelkie ciemniaki, ale ten jest wyjątkowo dobry. Smak jest świetnym połączeniem wytrawnej goryczki i delikatnej miodowej słodyczy. Najsłabszym elementem jest piana, która bardzo szybko znika. Reszta bardzo dobra. Polecam.
    BIRRARE HUMANUM EST

    Comment

    • lzkamil
      kierowca bombowca
      • 01-2003
      • 3611

      #32
      Kolor brazowy, kozlakowy (5). Piana duza, drobnobabelkowa, dosyc trwala (4). Gaz malo widoczny, wyczuwalny na jezyku, moze byc jak na ciemne (4). Zapach palonoslodowy, lekko owocowy, dosyc mocny (4). Smak palonego slodu, troche owocow i goryczki, minimalnie slodowy posmak, zlozone i bogate (4.5). Gustowne, dopasowane etykietki w charakterystycznym stylu (4.5). Bardzo fajny ciemniaczek, prawie jak lekki kozlak.
      [4.325]
      Lepszy jabol pod okapem
      niż GŻ, CP i KP !


      Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

      Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

      Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

      Comment

      • lzkamil
        kierowca bombowca
        • 01-2003
        • 3611

        #33
        poprawiam sie, policzylem niezupelnie zgodnie z artomatem
        ocena [4.275]
        Lepszy jabol pod okapem
        niż GŻ, CP i KP !


        Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

        Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

        Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

        Comment

        • peter_1000
          Senior
          • 05-2003
          • 583

          #34
          A u mnie zapieniło się całkiem ładnie, piana nie była co prawda wieczna ale do zdjęcia postała bez marudzenia. Faktycznie bardzo dobre piwo. Kolor przypominający ciemnego koźlaka, zapach owocowo karmelowy, nagazowanie odpowiednie. W smaku najpierw uderzyły nuty owocowe a następnie po chwili karmelowe. Te ostatnie były wyczuwalne już przez całą konsumpcję (takie brzydkie słowo ).
          Co dziwne piwo przy ekstrakcie 14 % ma 5,3 % alk. a w smaku jest wyraźnie wytrawne. Polskie piwa o podobnym ekstrakcie sięgają ponad 7 % a są przy tym jeszcze niemiłosiernie słodkie i mulące. Czyżby mniejsza wydajność zacierania po stronie ukraińskiej czy raczej u nas leją do brzeczki cukrów wszelakich ?

          Ocena wg kalkulatora: [4,33]


          PS Czy ktoś wie wg jakiego wzoru działa artomat?
          Attached Files
          Przemyski Browar Forteczny oraz wędzarnia

          Comment

          • Wujcio_Shaggy
            Senior
            • 01-2004
            • 4628

            #35
            peter_1000 napisał(a)
            [...]PS Czy ktoś wie wg jakiego wzoru działa artomat?
            To żadna tajemnica - sam ART wyjawił to tutaj.
            Wspieraj swój Browar! Stań się Premium - Użytkownikiem!

            Browar Szlachecki w Warszawie (działalność zawieszona)

            @WujcioShaggy Wuj na Twitterze, czasem coś napisze nawet

            Comment

            • dkrasnodebski
              cymbał
              • 05-2003
              • 2316

              #36
              Zawsze bardzo lubiłem to piwo ale wczoraj to już normalnie wpadłem w zachwyt.
              Wersja, którą spożywałem pochodziła z zachodnich rubieży Ukrainy.
              Opakowanie litrowy PET ale taki jakiś ładny nie to co nasze pety i na nakrętce nadruczek był (wiem już co teraz będę zbierał).
              Nagazowanie, kolor i piana taka jak zawsze ale najważniejszy jest smak. I tu duża niespodzianka piwo zdecydowanie bardziej wytrawne, mniej słodkie niż wersje z zielonych buteleczek. Do tego posmak karmelowo-palono-kawowy. Dla mnie rewelacja!
              Zakład Piwowarstwa Domowego BRODAREK

              www.radoslawstolar.pl

              Comment

              • zmora
                Junior
                • 01-2004
                • 21

                #37
                Pinio74 napisał(a)
                Pojawił się w płockim Oszołomie. Cena 2,99 zł !!!
                Lubię wszelkie ciemniaki, ale ten jest wyjątkowo dobry. Smak jest świetnym połączeniem wytrawnej goryczki i delikatnej miodowej słodyczy. Najsłabszym elementem jest piana, która bardzo szybko znika. Reszta bardzo dobra. Polecam.
                We wrześniu pojawił się w jednym małym sklepiku w Siedlcach, kosztował 3.60. Teraz jest juz po 6,50. Przestaje mnie być stać.

                Comment

                • szarpik
                  Senior
                  • 02-2002
                  • 676

                  #38
                  Piwo przepyszne , jesli jest schłodzone , w cieplejszej temperaturze nabiera jakiegos dziwnego "szpitalnego" posmaku , niemniej podane w należyty sposób jest godne swojeje ceny. Jest to jedno z takich piw które powinno byćrobione przez polskie browary , napewno znalazłoby chętnych
                  ps. ja zakupiłem w super cenie 2,99 za 0,5l w Hypernowie w poznaniu
                  WWW.EKSTRAKLASA.NET

                  Comment

                  • ZIOMEK2
                    Gość
                    • 09-2004
                    • 2523

                    #39
                    szarpik napisał(a)
                    Piwo przepyszne , jesli jest schłodzone , w cieplejszej temperaturze nabiera jakiegos dziwnego "szpitalnego" posmaku , niemniej podane w należyty sposób jest godne swojeje ceny. Jest to jedno z takich piw które powinno byćrobione przez polskie browary , napewno znalazłoby chętnych
                    ps. ja zakupiłem w super cenie 2,99 za 0,5l w Hypernowie w poznaniu
                    To ciekawe !?
                    Ciemniaki powinno się pijać w wyższych temperaturach, widocznie niska temp. zabija szkodliwe szpitalne smaki tego piwa.
                    Także do końca nie jest to piwo dla polskich browarów i dla mnie.
                    Osobiście zamiast szpitala wolę trawy Irlandii lub ciemne " flekowane " ( też pełne ).

                    Comment

                    • mgrzemow
                      Member
                      • 09-2004
                      • 79

                      #40
                      Mnie to piwko od jakiegoś czasu baardzo smakuje.

                      Moja krótka recenzja:
                      Kolor: brąz z czerwonymi odblaskami
                      Zapach: piękny słodowy
                      Piana: niezbyt dużo i niezbyt mocna - co ciekawe to piwo niedbale schłodzone lubi uciekać z butelki
                      Nagazowanie: mocne
                      Smak: Jedyny zarzut jaki można postawić to, że za lekkie, ale poza tym to cud miód, ultamaryna. Słodowa podstawa, następne wrażenie to goryczka pochodząca z ciemnych słodów, na samym końcu lekka nuta chmielowa. Pychota.

                      Ogólnie jest to jedno z moich ulubionych piw.

                      W Krakowie do nabycia w Almie, sklepach "Świat Piwa" i losowo tu i tam.

                      Comment

                      • nikita_banita
                        Senior
                        • 06-2003
                        • 1363

                        #41
                        Po pierwsze - strasznie nabuzowane piwko; mój egzemplarz po odjęciu kapsla od butelki straszecznie szybko chciał na zewnątrz, ale sytuację szybko opanowałem .

                        Kolor - jak dla mnie jest to rubinowa czerwień.
                        Piana - drobna, delikatna, beżowa i niestety nietrwała.
                        Nagazowanie - pęcherzyki żwawo zasuwały do góry, bardzo poytywne wrażenie.
                        Zapach - dosyć delikatny, nieco słodowy, bez jakichś dominujących akcentów.
                        Smak - jak dla mnie nieco za mało goryczy i za dużo przebijających się stonowanych, słodkawych wątków. Bardzo gładkie w spożywaniu, przez dłuższą chwilę pozostaje na krańcach kubków smakowych i jest miłym wspomnieniem po spożyciu.
                        Opakowanie - ładna etykieta, firmowy kapsel i nawet w tym układzie kolor butelki (zielony) nie przeszkadza mi tak bardzo.

                        Piwko jest pełne o ekstrakcie 14% i zaw. alk. 5,3% obj. całkiem ładnie wypadło w ocenie całościowej i wydaje mi się, że sześć medali wyszczególnionych na etykiecie piwo to otrzymało zasłużenie.

                        Comment

                        • andnier
                          Junior
                          • 05-2005
                          • 4

                          #42
                          To jest jedno z najlepszych piw! Oczywiście dostępnych dla nas, maluczkich, chociaż wystawiłbym je także przeciw uznanym markom. Nagazowane jest faktycznie ponad zwykłą miarę i bywa wesoło, jeśli ktoś o tym nie wie. Po dużym schłodzeniu można zdjąć kapsel bez fontanny. Ale to jest naprawdę doskonały napój.

                          Comment

                          • Bekiesz
                            Senior
                            • 09-2005
                            • 140

                            #43
                            Zakupione w Sklepie Winno-Cukierniczym"Alicja" w Warszawie,przy Al.Niepodległosci,za 3.65zł.Piękny rubinowo-brązowy kolor.Piana dosyć długo się utrzymuje,nagazowanie nieco zbyt wysokie.Smak-to absolutne mistrzostwo:wytrawny,wyczuwalny słód,a jednocześnie silne akcenty owocowe(wiśnie,agrest).Zapach zdecydowany,słodowy.Jak dla Mnie-mocne 4,w skali pięciopunktowej.
                            Jutro to dzisiaj,tylko jutro.

                            Comment

                            • kentaki
                              Senior
                              • 10-2002
                              • 452

                              #44
                              Ładny rubinowo-bursztynowy kolorek, ekstra pianka, gesta i trwała, zostawia ślad. Smak koźlakowy,trochę kwaskowy, mocno nagazowane, zbyt mocno (czasem kipruje). Zapach trochę nijaki, lekki słód i trochę chmielu. Opakowanie super, wszystko gra. Genaralnie przyzwoite piwko na 4.

                              Comment

                              • mavierk
                                Junior
                                • 01-2009
                                • 12

                                #45
                                Ostatnio kupiłem sobie to piwko za 3.80 w Piwoszku we Wrocławiu koło PKP. Bezpośrednio porównywałem z Amberowskim Koźlakiem - moim zdaniem piwko naszych sąsiadów jest smaczniejsze - dłużej czuję gorzki posmak na podniebieniu. Dodatkowo karmelowy słód powoduje, że jest to dla mnie najlepsze piwko na gaszenie pragnienia zimą.

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎