Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Gilbert Holl (Brasserie Artisanale de Riquewihr), Hollbeer Prestige Biere d'Alsace

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • lzkamil
    kierowca bombowca
    • 01-2003
    • 3611

    Gilbert Holl (Brasserie Artisanale de Riquewihr), Hollbeer Prestige Biere d'Alsace

    Warzone w mikrobrowarze Brasserie artisanale de Riquewihr, polaczonym rowniez z mala gorzelnia (taaak, w Alzacji to jest dozwolone!)

    Kupione w sklepie w Riquewihr ktory na szczescie jeszcze byl otwarty o 6 wieczorem. Browar/gorzelnia tez ma swoj sklep ale jak to w Alzacji, nawet w takich turystycznych wioskach wszystko sie wczesnie zamyka.
    Slowo artisanale na francuskich piwach znaczy warzone w malym browarze, na mala skale, tradycyjnymi metodami. Jak sciemniam to niech mnie poprawia eksperci jezykowi
    Teraz o samym piwie...
    Niefiltrowane piwo gornej fermentacji.
    Charakterystyczna pekata flaszka 0.5 l. Alk. 7%, ekstr. ???
    Kolor bursztynowy, metny, drobnoziarnista piana, na poczatku dosyc obfita ale niezbyt trwala. Przyjemny drozdzowo-owocowy zapach, jak w belgijskich klasztorniakach. Smak owocowo-slodkawo-drozdzowy, w posmaku lekka goryczka i znowu duzo owocow.
    Bardzo ciekawe piwo w swojej kategorii, chociaz wlasciwie trudno je jednoznacznie zakwalifikowac. Dla mnie najbardziej zblizone do belgijskich. A moze po prostu Biere d'Alsace?
    Ocena: 4+ w mojej 'belgijskiej' skali
    Lepszy jabol pod okapem
    niż GŻ, CP i KP !


    Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

    Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

    Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)
  • Radegast
    Senior
    • 02-2001
    • 1124

    #2
    Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika lzkamil Wyświetlenie odpowiedzi
    Slowo artisanale
    Czy ktos pamieta w polsce cos takiego ja cepelia? W rzeczy samej artisan to rzemielsnictwo, zreszta bardzo popularne w tym kraju artystow. Jednak pomimo wszystko nie dajmy sie zwiesc! Popularnosc tego okreslenia czasami bywa forma reklamy, no i nazwa firmy jednoosobowej.
    Naturalnie nic tutaj nie mam do piwa o ktorym mowa. Jeszcze go nie smakowalem.
    Ja kosmita, w srod serow i wina piwa szukajacy

    Comment

    Przetwarzanie...
    X
    😀
    🥰
    🤢
    😎
    😡
    👍
    👎