Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

Svijany, Svijanská Desítka

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Piwofil
    Senior
    • 01-2002
    • 907

    Svijany, Svijanská Desítka

    Typowa "dziesiątka", alkoholu 4%, piwo niepasteryzowane.
    Dość dobre piwo o mocnej, dość wyraźnej goryczce, pozostawiającej miły posmak na podniebieniu.
    Barwa ładna, złota, nie za jasna. Pianka gęsta, pozostawia ślady na szklance i utrzymuje się cały czas, a piję to piwo już od 15 min.
    Jedyne na co mogę narzekać, to prawie brak gazu, po dużych bąblach na początku nic już nie pozostało. Ogólnie jednak bardzo miłe, lekkie piwo, a jednocześnie nie wodniste, godne polecenia.
    www.plhaft.prv.plPiwo to to co powoduje radość w moim życiu, napędza mnie do działania i jest moją motywacją. Jedynie kobiety są lepsze od niego :DD
  • ajos
    Member
    • 09-2004
    • 91

    #2
    Fajna, niepasteryzowana dziesiątka z Czeskiego Raju.

    Smak lekki, choć z dość mocną jak na 10 goryczką, piana mocna, gaz na granicy normy. Bardzo fajnie się pije po calodniowym chodzeniu po górach, sczególnie że niskorocentowe i człowiek się szybko nie upije

    Ogólnie: 4

    Comment

    • rotmistrz
      Senior
      • 06-2005
      • 469

      #3
      Kolejne piwo przywiezione od naszych południowych sąsiadów:
      kolor: złotawy, klarowny 4,00
      piana: wyoka, trwała!! biała, średnoziarnista pozostawia slad na szkle kożuch na cztery palce 5,00
      zapach: intensywny słodowy 4,00
      smak: stonowana goryczka w ostatnim etapie szczypie w język, aromaty chmielu wyczuwalne 4,00
      wysycenie: piwo pracowało cały czas w miarę konsumpcji intensywność nie spadała 4,00
      opakowanie: etykieta i krawatka informacje o piwie pełne (niektóre z naszych browarów mogą brać przykład jak powinno być opisane piwo) troche nie widoczne na zółtym tle białe napisy ale ogólnie wszystko poprawnie 4.00
      ogolna ocena tego piwa 4,15
      Warte ponownego zakupu i polecenia innym członkom forum.
      Jako, ze nie ma fot tego browca dołączam:
      1. Przed otwarciem,
      2. Po nalani do szklanicy i odczekaniu 2 minut,
      3. Po opróżniweniu pierwszego łyka,
      4. Końcowka piwa a piana wciąż wysoka.
      Attached Files
      Last edited by sibarh; 24-09-2008, 21:25. Powód: Usunieto 3 fotki - "zaśmiecanie forum"

      Comment

      • skitof
        Senior
        • 11-2007
        • 2478

        #4
        Piwo dobre, szczególnie że wśród polskich piw ciężko znaleźć jakieś z ekstraktem na poziomie 10 %. Jest to piwo niskoekstraktywne o wyraźnej goryczce, ale nie gorzkie, z dodatkiem ekstraktu chmielowego. Dla mnie ciut za mało zróżnicowane smakowo.

        Comment

        • kopyr
          Senior
          • 06-2004
          • 9475

          #5
          Aż dziw, ze dopiero to piwo opisuję. Dla mnie jeden z wzorców jasnej 10tki. Rewelacja na upały.

          Piana: piękna, obfita, trwała, drobnopęcherzykowa, oblepia szkło.
          Kolor: pełne złoto, żadna tam słomka.
          Wysycenie: średnie w kierunku niskiego.
          Zapach: chmielowy, niezbyt intensywny.
          Smak: wyraźny smak chmielu, goryczka średnia, delikatna kwaskowość. Doskonale orzeźwia, choć pite jako któreś z kolei, zwłaszcza po 12tkach sprawia wrażenie wodnistego.
          Opakowanie: klasyczne dla Svijan. Może ciutkę przeładowana treścią etykieta, ale mnie się podoba. Ładny dedykowany kapsel. Czegóż chcieć więcej? Chyba tylko kontretykiety.
          blog.kopyra.com

          Comment

          • granat862
            Senior
            • 12-2004
            • 945

            #6
            Piana średniopęcheżykowa szybko opada.
            Ledwo wyczuwalny zapach chmielu. W smakudelikatna goryczka, orzeźwiające. Szybko się pije
            Bardzo smaczna dziesiatka, polecam bardzo.
            Last edited by granat862; 16-01-2009, 20:01.
            Szklanka wody nie jednemu człowiekowi juz zaszkodziła, natomiast szklanka Pilznera nigdy."

            Comment

            • Kamień
              Senior
              • 07-2007
              • 361

              #7
              Kolor: Jasna słomka, jest dosyć blade i mocno przejrzyste, co jednak jest oczywiste przy takim ekstrakcie.
              Piana: Niezbyt wysoka, zredukowała się szybko, cho jej sztywne resztki na trwałe przykleiły się do szkła a niewielki dywanik przykrywał piwo bardzo długo.
              Zapach: Delikatny, złożony z wyraźnej nutki chmielowej oraz aromatu słodowego.
              Smak: Wyraźny, bardzo smaczny chlebek, podparty nutą chmielowego aromatu i ziołowej goryczki. Jest bardzo lekkie - ale nie wodniste - i mocno orzeźwiające.
              Wysycenie: Całkiem wysokie - i bardzo dobrze! Bez niego mogło by zaistnieć poczucie pewnej wodnistości, jest jak najbardziej właściwie dobrane.
              Opakowanie: Ładnie skomponowana etykieta, czytelna i elegancka, w żółtej tonacji kolorów. Zamiast stempelka mówiącego o baku pasteryzacji, na etykiecie umieszczono wizerunek kapsla, gdzie również jest podana ta informacja. Całkiem sprytny pomysł.

              Bardzo dobre, idealne piwo "sesyjne". Czuć wyraźnie niski ekstrakt, ale smak na tym nie ucierpiał. W czasie upałów musi być doskonałe.

              Comment

              • lzkamil
                kierowca bombowca
                • 01-2003
                • 3611

                #8
                Złociste, umiarkowanie nagazowane, piana wysoka i sztywna, średniej trwałości.
                Zapach chmielowo-słodowy z czymś lekko owocowym, wyraźny.
                W smaku zdecydowana goryczka i sporo słodu z chlebowym smaczkiem, w posmaku najwięcej zostaje goryczki.
                Bardzo treściwe jak na ten ekstrakt, bardzo dobra dycha.
                Lepszy jabol pod okapem
                niż GŻ, CP i KP !


                Kompania Piwowarska obcięła Żubrowi rogi i jaja.

                Wspieraj swój Browar - zostań Premium-Użytkownikiem!

                Moja pierwsza literka to małe L a nie duże I :)

                Comment

                • Pendragon
                  Senior
                  • 03-2006
                  • 13949

                  #9
                  Ha, toć to niemal klon Ciechana Wybornego! Tylko czemu Czesi mogą zrobić taki fajny smak z ekstraktu 10 i z 4% alkoholu, a my nie? Piwo godne polecenia. Otrzymane z wymiany na zlocie od woosyy. Dzięki!

                  moje piwne mapy // Piwny Informator (facebook) // Browarek Camelot


                  Lepiej siedzieć w gospodzie nad piwem i rozmyślać o kościele, niż siedzieć w kościele myśląc o gospodzie

                  Comment

                  • krsone82
                    Junior
                    • 12-2009
                    • 8

                    #10
                    piwo na godziny rozmów......nie męczy goryczą lub też zbytnią słodyczą
                    można siedzieć i gawędzić o ostatniej wycieczce do Pragi
                    o ile takowa miała miejsce- a jeśli nie- można gawędzić o czymkolwiek...i nawet po 5-ciu godz. jest tylko lekki humorek- a kaca brak (bo i " po czym " :0 ) NAPRAWDĘ DOBRE-LEKKIE-CZESKIE-NIEZOBOWIĄZUJĄCE-PIWO polecam... ach,,,zwłaszcza na lato (jak to pięknie ujął kol. kopyr )
                    Last edited by krsone82; 22-12-2009, 22:25.

                    Comment

                    • docent
                      Senior
                      • 10-2002
                      • 5205

                      #11
                      Piwo dobrze zbalansowane, nic nie wybija się na pierwszy plan, no chyba że ta wspaniała chlebowość. Namacalny wręcz jest ten brak pasteryzacji, nie przypominam sobie bym w innych butelkowych Svijanach czuł go równie dobrze. Ogółem świetna dziesiątka, na pewno jedna z lepszych czeskich jeśli chodzi o butelkę.
                      Piwna Praha-przewodnik po praskich lokalach z prawdziwym piwem
                      Przewodnik po miejscach gdzie warzy się i serwuje dobre piwo-Polskie Minibrowary
                      Piwne podróże po Czechach-Piwne Czechy
                      Polskie Minibrowary na FB - codziennie nowe informacje!

                      Comment

                      • Twilight_Alehouse
                        Chmielowisko.pl
                        • 06-2004
                        • 6310

                        #12
                        Kupione w Zofmarze za 2,90 zł.

                        Kolor: Złoty, bardzo ładny jak na desitkę.
                        Piana: Dość wysoka i nie opada zbyt szybko, a na dodatek ładnie oblepia szkło.
                        Zapach: Silny, głównie chmielowy, choć z delikatną słodowością w tle. Przyjemny i orzeźwiający.
                        Smak: Jak to w desitkach, smak jest lekki, dobrze czuć chmielowość i goryczkę, gdzieś w tle czai się słaba słodowość, a w finiszu czuć typową dla Svijan chlebowość.
                        Opakowanie: Niemal jak na zdjęciu Rotmistrza. Kolorystyka etykiety nabrała trochę nasycenia, pojawił się element wspomniany przez Kamienia, jest też inny firmowy kapsel.
                        Uwagi: Niezłą desitka, ale jednak trochę wodnista. Pijałem już solidniejsze.

                        Comment

                        • MarkOzz
                          Senior
                          • 10-2008
                          • 209

                          #13
                          Świetne piwo na lato. W czeskich Karkonoszach do dostania chyba w każdym sklepie. Cena oscyluje ok. 9kc. Idealne na te upały. Ja tam nie czułem wodnistości, tylko smak Piwa przez duże P . Najbardziej mi podeszło z całego repertuaru Svijan.

                          Comment

                          • Rzeszowiak
                            Piwny Radykał
                            • 04-2009
                            • 1596

                            #14
                            Troszke mniej treściwe od swojego odpowiednika z Cernej Hory. Ale ogólnie bardzo smaczne z wyraźną goryczką, idealne do ugaszenia pragnienia w lecie.

                            Comment

                            • Breakdancer69
                              Member
                              • 01-2011
                              • 54

                              #15
                              Zapach słodowy, klasyczny. Piwko oddaje goryczkę w smaku, jednocześnie jest lekkie. Dobrze gasi pragnienie i szybko się kończy hehe polecam
                              mój blog o piwach
                              http://browary.blogspot.com/

                              Comment

                              Przetwarzanie...
                              X
                              😀
                              🥰
                              🤢
                              😎
                              😡
                              👍
                              👎