Ogłoszenie

Collapse
No announcement yet.

huty szkła

Collapse
X
 
  • Filtruj
  • Czas
  • Pokaż
Clear All
new posts
  • Eszogo1970
    Senior
    • 03-2007
    • 136

    #61
    Widziałem tradycyjną lwowską butelkę z kotwiczką z napisem na dnie Huta Żółkiew.

    Comment

    • Piwowar
      Senior
      • 05-2001
      • 2543

      #62
      To mi wpadło dzisiaj, reklama huty szkła w Gliwicach z 1907 roku.
      Attached Files
      Archiwum piwne

      Poznaj
      http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
      Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

      Comment

      • Stolp
        Senior
        • 06-2002
        • 492

        #63
        Znalazłem reklamę huty w Piotrkowie - nie najlepsza jakość, ale coś widać - okres międzywojenny
        Attached Files
        Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
        Szukam
        e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
        https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

        Comment

        • Cooper
          Senior
          • 11-2002
          • 6055

          #64
          Graficznie to ta reklama Feniksa wygląda mi na lata 1970te ale nie kwestionuję tym jej międzywojenności.
          Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
          1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

          Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

          Comment

          • Stolp
            Senior
            • 06-2002
            • 492

            #65
            "Produkcja maszynowa" i "wytrzymałość bezkonkurencyjna" to raczej dawniejsze zwroty reklamowe
            Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
            Szukam
            e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
            https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

            Comment

            • Stolp
              Senior
              • 06-2002
              • 492

              #66
              Do tego jeszcze niski i 3-cyfrowy nr telefonu
              Zbieram porcelanki składów z Pomorza; kapsle dziewicze Carlsberga (cały świat) oraz powojenne zdjęcia i pocztówki Słupska
              Szukam
              e-materiałów (zdjęć, skanów fantów i artykułów) nt. składów i rozlewni obecnej i dawnej RP z okresu pw-ppf do strony na facebooku BEZ LOGOWANIA:
              https://www.facebook.com/SkladyRozlewniePiwa

              Comment

              • Piwowar
                Senior
                • 05-2001
                • 2543

                #67
                I jeszcze specjalne butelki do porteru.
                Archiwum piwne

                Poznaj
                http://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Historię piwowarstwa w Brzegu i okolicachhttp://www.browar.biz/centrumpiwowar...ndrzej_urbanek
                Już dostępne! "Browary akcyjne Wrocławia"

                Comment

                • Niedzwiadek14
                  Senior
                  • 04-2006
                  • 121

                  #68
                  Huta Żółkiew ( dawne woj. lwowskie) - spory zakład, działający od końca XIX wieku ( nie znalazłem dokładnej daty). W 1906 roku huta posiadała własny skład fabryczny we Lwowie w gmachu hr Skarbka ( róg ulic Skarbkowskiej i Teatralnej). W 1912 roku jej właścicielem ( dzierżawcą? - nie jestem pewien) był Nirenstein. W okresie międzywojennym huta Żółkiew zatrudniała ok 200 pracowników. Wydaje mi sie jednak, że jej produkcja miała raczej regionalny zasięg - spotkałem butelki produkowane dla browarów i składów piwa tylko z tzw najbliższej okolicy: browary Busk, Kamionka Strumiłłowa, Kałusz, składy piwa Gleicha w Żółkwi i reprezentacja Haberbusch & Schiele we Lwowie ( Ozjasz Wixel i Syn).[/QUOTE]

                  Posiadam butelke browaru Haberbusch & Schiele z sygnaturą Huty Żółkiew.
                  Pozdrawiam Serdecznie!
                  Attached Files

                  Comment

                  • Cooper
                    Senior
                    • 11-2002
                    • 6055

                    #69
                    Butelka ciekawa ale W TYM POŚCIE piszemy o hutach i ich sygnaturach więc powinieneś pokazać jej denko ze znakiem żółkiewieckiej huty Miejsce flaszek jest w odpowiedniej rubryce w dziale Browary.
                    Na stronie http://www.targowek.waw.pl/targowek/tnd_007.htm pojawiło się ciekawe info na temat wspomnianej wcześniej huty szkła na warszawskim Targówku zamieszczone przez p. Pawła Cichockiego. Ponieważ nie wiadomo jak dlugo będzie ono funkcjonowało na tejże stronie podaje je poniżej wraz ze zdjęciami aktualnego stanu budynków byłej huty.

                    Obiekt przedstawiony na zdjęciu [poniżej] znajduje sie przy ul. Radzymińskiej 116. Przed wojną była to Huta szkła Targówek. W 1878 roku pełna nazwa brzmiała Huta Szkła Towarzystwa Akcyjnego Kijowski, Scholtz i Spółka. W książce telefonicznej z 1938 r można znaleźć ten obiekt pod inną nazwą - Huta i Rafineria Szkła "Targówek" Kazimierz Klimczak i Synowie. Biuro mieściło się na ulicy Orlej 7. K. Klimczak prawdopodobnie był ostatnim przedwojennym właścicielem huty. W chwili obecnej obiekt użytkowany jest jako hala magazynowa. Niedaleko również znajduje się jedyny zachowany komin. Wzmianki o Hucie Szkła Targówek znajdują się również w "Raporcie o stratach wojennych Warszawy" z listopada 2004 r, opracowanym na zlecenie byłego Prezydenta Warszawy. Raport ten informuje, iż zakład ten został w czasie wojny w 80% zniszczony.Zatrudniał 350 osób, a straty wojenne zostały wycenione na 1 713 600 PLN. Materiały związane z Hutą Targówek znajdują się również w siedzibie wojewódzkiego konserwatora zabytków przy ul Jasnej 10. Opracowanie pani Elżbiety Kustały - Rostkowskiej przedstawia pokrótce obiekt i jego charakterystykę. Zamieszczona jest również mapka pozwalająca na lokalizację obiektu oraz zdjęcie przedstawiające halę produkcyjną, drewniane budynki oraz kominy. Obiekt został wpisany do gminnej ewidencji zabytków jako "Zespół fabryczny - hala produkcyjna i komin" - na Targówku na ulicy Radzymińskiej 116.
                    Attached Files
                    Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                    1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                    Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                    Comment

                    • Niedzwiadek14
                      Senior
                      • 04-2006
                      • 121

                      #70
                      Wiem ze powinienem wkleić denko ale poprostu nie mialem w tamtym czasie takiego zdjecia .Ale słusznie mnie zganiles , wiec teraz sie poprawiam i podsylam zdjecie z sygnatura huty Żółkiew
                      Pozdrawiam!
                      Attached Files

                      Comment

                      • Cooper
                        Senior
                        • 11-2002
                        • 6055

                        #71
                        bez przesady. Ja tylko jestem ochotnicznym społecznym pożądkowym w tym dziale
                        Piętnastego czerwca roku dwa tysiące czwartego zbóje z bandy Heńka zamkły "Królewskiego" !!!
                        1944 - brunatni niszczą Browar Haberbuscha. W 60. rocznicę zieloni niszczą Browar Warszawski.

                        Zbiór etykiet z Tanzanii, zbiór polskich bloczków kelnerskich sprzed 1945 roku i et z motywem borsuka na Facebooku

                        Comment

                        • mark33
                          Idę po piwo do piwnicy.
                          • 04-2005
                          • 3283

                          #72
                          Pierwotnie zamieszczone przez Użytkownika Cooper Wyświetlenie odpowiedzi
                          bez przesady. Ja tylko jestem ochotnicznym społecznym pożądkowym w tym dziale

                          Oko boli zrób porządek

                          Comment

                          • Marcin76
                            Senior
                            • 11-2005
                            • 235

                            #73
                            Ciekawe denko od butelki ( chyba od piwa ) prawdopodobnie z połowy XIX wieku. Huta w Sztabinie działała od lat 20 XIX wieku. Zwraca uwagę mało spotykana w Polsce pojemność 1/2 kwarty. Dodam że w Sztabinie działał również browar do pierwszej wojny światowej. Znalezione pod Warszawą co może świadczyć o zasięgu tej huty.
                            Attached Files

                            Comment

                            • kulmer
                              Junior
                              • 11-2006
                              • 4

                              #74
                              Huta "ADO Stradom"
                              Do wykazu pruducentów butelek do piwa chciałbym dodać hutę "ADO Stradom". Taką sygnaturkę spotkałem na denku butelki o,3 l. ( ciemno brązowa) wykorzystywanej w "Browarach Chełmińskich Tow. Akc" , oczywiście oprócz butelek innych producentów. Według moich ustaleń huta Stradom istniała w Częstochowie, w dzielnicy Stradom. Zaakcentowałem celowo dzielnicę, gdyż aktualnie istniejąca w Częstochowie huta szkła znajduję się w innym miejscu ( nie ta dzielnica) i nie ma ona nic wspólnego z wspomnianą butelką Browarów Chełmińskich. Starsi częstochowianie pamiętają, że istniała kiedyś taka huta, specjalizująca się w produkcji małych form szklanych. Czy ktokolwiek wie coś więcej o tej hucie, a może ktoś jeszcze spotkał się z butelką producenta "ADO Stradom"?

                              Comment

                              • Niedzwiadek14
                                Senior
                                • 04-2006
                                • 121

                                #75
                                Witam!
                                Przeglądając ostatnio kolekcje butelek Kolegi Tomka. M,natrafilem na Hurtownie Piwa J. Duklasa z Kutna z sygnatura huty G.Mikulicki Łódz.
                                Dostałem tez butelke (czysta )z sygnatura huty szkla Targówek.Owa butelka została wykopana w okolicach Skierniewic na pozycjach wojsk rosyjskich z 1914r.Zdjecie postaram sie wkleić w jak najszybszym terminie
                                Pozdrawiam!
                                Attached Files

                                Comment

                                Przetwarzanie...
                                X
                                😀
                                🥰
                                🤢
                                😎
                                😡
                                👍
                                👎